Ústí nad Labem - Po reprezentační přestávce pokračovala WSM Liga 20. kolem také v Ústí nad Labem, kam zavítal Přerov. Slovan se dostal do vedení z přesilové hry pět na tři, když se do černého trefil Ondřej Smetana. Hostům se podařilo do přestávky vyrovnat, po bezbrankové druhé třetině zaznamenala rozhodující gól nová posila Tomáš Andres. Tříbodový zisk domácích pečetil při power-play ZUBRu Jan Kloz.
po 9. 11. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC ZUBR Přerov
3:1 1:1, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 15. Smetana (Roubík, Holomek), 46. Andres (M. Vágner, Dalecký), 58. Kloz (Andres) – 19. Sedlák (Sýkora). Rozhodčí: J. Jílek – T. Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. Diváci: 1 010. Střely na branku: 45:38 (18:12, 14:11, 13:15). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1. Zakázaná uvolnění: 0:0. Ofsajdy: 3:0. Vyhraná vhazování: 41:35 (13:14, 13:14, 15:7). Nejlepší hráči: Jakub Soukup - Juraj Šimboch.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Holomek, Smetana, Vl. Brož, M. Vágner, J. Látal, Sobotka, Pohl – D. Tůma, Andres, D. Merta – Tenkrát, J. Kloz, Rys – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek, Roubík, Gengel. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

HC ZUBR Přerov: Šimboch – Chmelíř, Grof, L. Vágner, Šnajnar, J. Sedlák, Ferenc, Běhal – D. Šťastný, R. Pšurný, Dostálek – Sikora, T. Sýkora, Stoklasa – Goiš, Popelka, Kovařík – T. Král. Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara.

Utkání mezi Ústím nad Labem a Přerovem začalo velmi opatrně, ve čtvrté minutě dostali domácí možnost přesilové hry. Nabídnutou početní výhodu se Slovanu využít nepodařilo a naopak v šesté minutě byli během rozmezí osmi sekund vyloučeni dva ústečtí hráči. Dvojnásobnou přesilovku mohl zužitkovat Roman Pšurný, zcela odkrytou branku po nahrávce Davida Šťastného minul.

V minutě čtrnácté si početní převahu v pěti proti třem vyzkoušeli také Ústečtí, když v následující minutě nalezl Jaroslav Roubík zpoza branky Ondřeje Smetanu, který bez sebevětších potíží vymetl pavučiny z pravého horního růžku. V devatenácté minutě se Přerov postaral o vyrovnání, když se po vyhraném vhazování Tomášem Sýkorou v útočném pásmu dostal kotouč k Janu Sedlákovi, který nechytatelnou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Po přestávce pokračovala vyloučení na obou stranách, při hře čtyři na čtyři byl nejblíže ve třicáté šesté minutě ke skórování Vladimír Brož. Střeleckému pokusu ústeckého obránce scházely centimetry, když touš pouze poskakoval před brankovou čárou.

Po bezbrankovém druhém dějství vstoupili do třetí třetiny lépe hokejisté Slovanu. Ve čtyřicáté šesté minutě si od pravého mantinelu vybruslil před branku Tomáš Andres, jenž si bekhnedovým blafákem poradil s bezmocným hájcem přerovské svatyně.

V čase 57:25 min. využil ZUBR možnost oddechového času a při buly v ofenzivní třetině riskl hru bez brankáře. Power-play trvala pouhých sedm sekund, Tomáš Andres ze zmiňovaného vhazování přihrál na Jana Kloze, který přes celé hřiště trefil prázdnou branku hostů. Tři body po výhře Ústí nad Labem 3:1 zůstávají na severu Čech.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Jednalo se o hodně těžké utkání, Přerov hrál výborně po celý zápas. Pro nás je to vydřená, ubojovaná a trpělivá výhra, která se počítá. Jsme rádi, že jsme soupeři i dalším týmům nacházející se v ligové tabulce pod námi trochu odskočili. Těší nás, že jsme celé střetnutí odehráli na čtyři pětky. Ve středu se pokusíme přivézt nějaký bod z Kladna.“

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): „Myslím si, že jsme odehráli v Ústí nad Labem slušnou partii. Bohužel z vyložených šancí jsme góly nedali, zatímco domácí z jedné nenápadné akce rozhodli utkání. Jestli máte dvacet sekund nebo dvě a půl minuty před koncem řádné hrací doby odvolat brankáře, na tom nesejde. Rozhodli jsme se pro power-play v dobu, kdy nevyšla. Hra bez brankáře nám ale zápas neprohrála, a jak jsem říkal, litovat můžeme neproměněných brankových příležitostí. Potýkáme se s velkou marodkou, dle mého názoru hrajeme v soutěži více než důstojnou roli. Chceme se vrátit na příčky, které nám patří, ale potřebujeme, aby se naši klíčoví hráči uzdravili. Mrzí mě také divácká kulisa, která v Čechách panuje.“