Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi navázali na vítězství v Kadani a o body obrali i Jihlavu. Proti Dukle ovšem neměli snadnou práci, o výsledek museli bojovat až do samého konce. Nejprve ve 4. minutě otevřel skóre Sýkora, záhy však vyrovnal hostující Pekárek. V 16. minutě pak rozhodl přesnou střelou od modré obránce Pavlík.
st 5. 12. 2012, Zlatopramen Arena
HC Dukla Jihlava
2:1 2:1, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 4. Sýkora (Kovář, Ludvík), 16. Pavlík (Meidl, Tůma) - 7. Pekárek (Kolafa, Malec). Rozhodčí: Úlehla, Pešina - Čížek, Lučan. Vyloučení: 6:10, navíc Filip 10 min. [NESP] a Kolafa (oba JIH) 10 min. + OK [NESP]. Využití: 2:0. Diváci: 1 100. Střely na branku: 33:20 (12:8, 6:6, 15:6). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - L. Poživil, Smetana, Vl. Brož, Špelda, F. Pavlík, Sklenička, K. Černý, Holomek - R. Kovář, Roubík, Ludvík - M. Čermák, T. Sýkora, P. Přeučil - D. Tůma, V. Meidl, Handlovský - J. Kloz, Daniel Boháč, Laš

HC Dukla Jihlava: Rittich - Ficenc, Jícha, Kolafa, Jaroš, Dobrovolný, Zadražil, Podlipník - Hodek, R. Hubáček, Čachotský - Pekárek, Maliník, Malec - M. Jeslínek, Pometlo, L. Krupka - M. Filip, Prokš

Hned od úvodu byl k vidění rychlý hokej plný osobních soubojů. Ve 3. minutě dostal nabito před branku Boháč, Rittich byl ale na jeho volej připraven. Vzápětí hosté faulovali a domácí hokejisté už po 13 vteřinách trestali. Přesnou přihrávku Kováře přetavil ve vedoucí branku Sýkora, který střelou z mezikruží nedal Rittichovi šanci. Na konci 5. minuty schoval za obránce nepříjemnou střelu Kloz, gólman Jihlavy se však už překvapit nenechal. Domácí byli i nadále usazeni v útočném pásmu, ale hosté v 7. minutě provedli rychlý kontr a na jeho konci Orctova lapačka máchla naprázdno. Úspěšným střelcem byl po přesném pasu Kolafy Pekárek - 1:1. Vzápětí hráli svoji první přesilovku i hosté, ale využít ji nedokázali. V polovině první třetiny se Čermák se Sýkorou dostali do přečíslení, akci ale překombinovali a branku Dukly prakticky neohrozili. Dlouhou dobu poté Lvi mačkali Jihlavu v jejím obranném pásmu, ale žádná ze střel se prakticky až ke gólmanovi nedostala. Hosté výborně zahušťovali prostor před svým brankovištěm. Na začátku 15. minuty vyletěla v souboji jihlavská hokejka příliš vysoko a domácí měli další výhodu přesilové hry. Tentokrát ji domácí promněnili až v jejím samotném závěru a zaznamenali tak pátou branku v řadě pouze z přesilovek. Prudkou střelou z vrcholu deštníku se prosadil Pavlík - 2:1. Hosté přidali a brzy si vynutili faul. Po necelé minutě viděli rozhodčí další nedovolenou hru domácích a Dukla dostala na 71 vteřin dvojnásobnou početní výhodu. Při ní se Orct blýskl výborným zákrokem proti pokusu Filipa. Do konce třetiny se skóre už nezměnilo.

Na začátku druhé třetiny dohrávali hosté ještě 7 vteřin ze své přesilovky, ale domácí si po vyhraném vhazování pohlídali kotouč. Velkou šanci si po minutě hry vytvořil Sýkorův útok, ale jihlavská svatyně odolala. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, žádné z mužstev si však nějakou větší šanci nevytvořilo. Konec 25. minuty přinesl další vyloučení domácího celku, hosté však hráli přesilovku pouhých 8 vteřin. Poté se síly na ledě vyrovnaly. Ve 28. minutě se Hodek po naskočení z trestné lavice spolu s Hubáčkem dostali do přečíslení, koncovka se jim ale nepovedla. Vzápětí byl závar před brankou na druhé straně, ale i tam vše nakonec vyřešil brankář. Domácí hokejisté si v polovině zápasu dvakrát zahráli přesilovku, ale žádné ohrožení jihlavské branky z nich nevyplynulo. Další nerovnovážný stav sil na ledě přinesla 35. minuta, ale ani Dukla si s výhodou jednoho hráče neporadila. Zbytek třetiny přinesl spoustu nepřesností na obou stranách a samotný závěr už jen vyloučení Jihlavy za vyhozený kotouč.

Přesilovku, kterou domácí dohrávali ze druhé třetiny, odehráli sice celou v útočném pásmu, ale Rittich při ní doslova čaroval. Brzy nato hosté faulovali a v poskytnuté výhodě se provinili ještě jednou. Jelikož však dvakrát fauloval jediný hráč, nehráli domácí dvouminutovou přesilovku v 5 proti 3, ale čtyřminutovou klasickou přesilu. Přetížená čtveřice Dukly se dopustila dalšího faulu a Ústečtí hráli téměř minutu a půl v 5 proti 3. S dlouhou výhodou nenaložili Lvi moc dobře, neboť ji nedokázali zužitkovat. Hosty ubráněné oslabení povzbudilo a hned bylo kolem Orcta nebezpečno. Domácí navíc faulovali, ale v oslabení velkému náporu Dukly odolali. Hokejisté Slovanu poté zabrali a vytvořili si tlak. Obrovská šance Ludvíka v 52. minutě nechala vyniknout Rittichově lapačce. Na ledě se s přibývajícím časem začalo více jiskřit a hra se měnila spíše v nelítostný boj. V 54. minutě Rittich chytil Tůmův pohotový volej z mezikruží a domácí v této době byli jasně lepší. Obě mužstva stále měla o co hrát a předváděla hru, při které bylo minimum přerušení. 80 vteřin před koncem třetí třetiny hosté odvolali brankáře a riskli hru v šesti. V samém závěru se ale provinili úmyslným ofsajdem a domácí tak těsné vedení udrželi.

Jiří Mička (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Vždy je lepší vyhrát o gól a prát se o výsledek do posledních vteřin než vyhrát třeba 8:1. Středeční výhra je pro nás strašně důležitá, ubojovali jsme to. Jsme rádi, že jsme po dlouhé době před vlastním publikem vyhráli za tři body. Byla znát nervozita, že jsme dlouhodobě ve Zlatopramen Areně nevyhráli v základní hrací době. Zápas jsme zvládli, body jsou pro nás velmi cenné. Jak jsem již zmínil, bylo to bojovné střetnutí od prvního střídání. Kluci hodně pomohli Zdeňku Orctovi, padali do střel a dobře odehráli oslabení ve třech i ve čtyřech. Nyní se potřebujeme se připravit na další duel, abychom zisk tří bodů potvrdili. Musíme i nadále poctivě pracovat, zlepšit herní projev na ledě a ponechat bojovnost. V sobotu nás čeká další celek z Vysočiny. SK Horácká Slavia Třebíč má houževnatý a mladý tým, který hodně bruslí, dohrává souboje a bojuje o každý metr ledu. Čeká nás tam těžký zápas, ale my se na něj doufám dobře připravíme a zvládneme ho za tři body."

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): "Věděli jsme, že nás v Ústí nad Labem nečeká lehké utkání. Cením si toho, že kluci bojovali do poslední vteřiny a nic neodevzdali. Měli jsme v zápase zbytečně hodně vyloučených hráčů, to by se stávat nemělo. Soupeř naši nedisciplinovanost potrestal dvěma góly. Mrzí nás zbytečné ztráty bodů z předchozích duelů, mohli jsme mít v tabulce mnohem více bodů. Rozhodně pomýšlíme na lepší umístění."