Ú s t í n/L. - Páté kolo WSM Ligy přineslo v Ústí nad Labem bitvu mezi Slovanem a Motorem. Domácím se dařilo hosty dvakrát dorovnat a dovést toto nerozhodné skóre až do konce třetí třetiny. Budějovice vstřelily rozhodující branku necelou minutu a půl před koncem prodloužení a vybojovaly si tím pro sebe na jih Čech druhý bod.
so 19. 9. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
ČEZ Motor České Budějovice
2:3pp 1:1, 0:1, 1:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 15. Kubica (Vágner, Novák), 48. Brož (Roubík, Kloz) – 4. Heřman (Nouza, Suchánek), 26. Švihálek (Mikyska, Kuchejda), 64. Pajič (Mucha) . Rozhodčí: Tomáš Zubzanda – Petr Bosák, Ondřej Kokrment. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 28:38 (9:14, 9:10, 10:10 - 0:4). Diváci: 1 438. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3. Zakázaná uvolnění: 7:5. Ofsajdy: 5:3. Vyhraná vhazování: 37:41 (11:14, 14:13, 12:13 - 1:1). Nejlepší hráči: Zdeněk Kubica - Rok Pajič.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Smetana, Vl. Brož, M. Vágner, Macek, Bernad, Kurka, Skočovský – D. Tůma, Roubík, Kloz – Rys, Kubica, Kuchler – Křivohlávek, Melka, Gengel – Navarra, O. Kopta II, D. Novák. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha – Mucha, Zíb, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Žovinec – Žálčík, Pajič, Rob – Nouza, Straka, Heřman – Kuchejda, Mikyska, Švihálek – Babka, Prokeš, Přibyl.

Úvodní buly vyhráli domácí, kteří se vzápětí usadili v útočném pásmu. První střelu na hostující branku vyslal Ondřej Smetana. Bláha však střelu pokryl. Poté se do tlaku dostali hostí. Vráblík se uvolnil a vystřelil z mezikruží, střela ovšem bránu minula. Následně se Jakub Babka ocitl sám před brankařem, ale šanci si Soukup pohlídal. Motor i nadále pokračoval v aktivní hře a vybojoval si výhodu přesilové hry. Hostující celek nezaváhal a ve 4. minutě otevřel skóre. Tomáš Nouza vyslal svou střelu před modrou čarou a puk propadl až za záda domácího gólmana.

V početní převaze si zahráli také domácí. K větší šanci se dostal Vladimír Brož, který vypálil od modré čáry. Bláha střelu betony vyrazil. Poté se opět dostává do tlaku Motor. Rok Pajič zkusil štěstí z pravého kruhu a vzápětí z druhé strany Adam Přibyl. Soukup však svůj tým podržel a odolal i několika dorážkám.

Po tlaku hostí se před brankou snažil prosadit Jan Křivohlávek, ale skóre nad ledovou plochou se neměnilo ani tentokrát. Radost domácím fanouškům připravil v polovině první třetiny Zdeněk Kubica, který si po přihrávce na modré čáře sjel před Bláhu a poté bez problému zakončil.

Hostující celek se však ani po vyrovnávajícím gólu soupeře nezalekl. Strhnout vedení zpět na stranu Motoru se pokusil Lukáš Zíb, avšak jeho střelu vyrazil Soukup do rohu kluziště. V závěru třetiny domácím divákům zatrnulo, když se Českobudějovičtí dostali do dvojnásobné přesilové hry. Šanci na změnu stavu měl Roman Vráblík. Soukup však tým podržel i tentokrát a za jeho záda vzápětí neprošla ani střela z mezikruží od Josefa Straky. Do konce třetiny už se tak skóre neměnilo a hráči odjížděli do kabin za stavu 1:1.

V druhé periodě panoval na ledě hostující celek. Rok Pajič neváhal a z levého kruhu poslal kotouč na Soukupa. Ten však Slovan podržel, když střelu bezpečně ramenem vyrazil. K další šanci se probojoval Josef Mikyska, který vypálil od modré čáry a tentýž hráč o chvíli později bekhendovou přihrávkou před branku vybídl ke střele Michala Švihálka, ten se již nemýlil. Kotouč umístil přesně mezi betony Soukupa a do vedení se tak dostali Českobudějovičtí.

První šance domácích přišla z hole Davida Bernarda, který se z ostrého úhlu pokusil překonat Bláhu, ten však střelu vyrazil. Další možnost na vyrovnání se domácím naskytla při početní převaze, kdy z pravého kruhu vystřelil Jan Kloz. Střela však skončila ve výstroji Bláhy. Poté si kotouč na holi drželi i nadále hostí. Na ledě však nebyla k vidění větší šance. V závěru druhé dvacetiminutovky si tentokrát zahráli přesilovou hru domácí. Na jejím samém počátku se však ke střele dostal Adam Přibyl. Soukup kotouč za svá záda nepustil a vzápětí se do šance na druhé straně dostal Jan Kloz po přihrávce Davida Tůmy, který se následně sám pokusil vyražený puk dostat za brankovou čáru, klec ovšem přestřelil a druhá dvacetiminutovka tak skončila za stavu 1:2.

V početní převaze si domácí zahráli také na úvod třetí části. Vrátit Slovan do boje o body se ve 44. minutě utkání pokusil domácí kapitán Tomáš Vágner, který probruslil okolo mantinelu na pravý kruh, odkud zakončil. Bláha však betonem vyrazil. Také další výraznější šance se naskytla v přesilové hře. Tentokrát si zahráli s výhodou jednoho muže na ledě navíc Českobudějovičtí. Na rozdíl dvou branek měl šanci zvýšit Tomáš Nouza, z hranice levého kruhu, střela však zasáhla Soukupa do masky. Na druhé straně už se ale červené světlo rozsvítilo. Domácí tým už tentokrát početní převahy využil. Nejprve se do střely Jaroslavu Roubíkovi položil českobudějovický obránce, ale poté se dostal k puku Vladimír Brož, který umístil střelu pod lapačku Bláhy. Po vyrovnávacím gólu na 2:2 se domácí dostali do hry a snažili se vedení strhnout na svoji stranu. Po šanci Jiřího Ryse zazvonila tyč. Další výraznou šancí se zapsal Jaroslav Roubík, který po křižné přihrávce vystřelil z pravého kruhu a vzápětí ze stejné pozice vystřelil také Ladislav Gengel.

V posledních minutách třetí třetiny docházelo také k menším potyčkám a na trestnou lavici odjel domácí hráč. Rozhodující branku se snažil vstřelit Tomáš Nouza z mezikruží a následovně po křižné přihrávce Jakub Suchánek. Avšak ani jedna z šancí neskončila gólem a po základní hrací době byl stav nerozhodný 2:2. O výsledku tak rozhodlo prodloužení, v němž se střelou pod lapačku Soukupa prosadil Rok Pajič. Domácí si tak ze sobotního utkání odnáší cenný bod.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „To jak jsme hráli první třetinu byla tragédie. Druhou jsme se zvedli a třetí jsme byli lepší. Myslím si, že bod s Budějovicemi je pro nás dobrý. Ubránili jsme 5 na 3 ke konci. Za třetí třetinu musíme kluky pochválit, hrábli si na dno. Hráli jsme na tři pětky. Škoda, že nebyly nájezdy, když jsme to pokazili v Litoměřicích, tak jsme doufali, že bychom to mohli napravit s nimi. Kuba chytal skvěle celý zápas. Taková střela, náhodně to propadlo."

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): „Myslím si, že po začátku, jak jsme do toho vlétli, jsme měli vést 3:0 nebo 4:0. Měli jsme ten zápas dovést do vítězného konce tak, abychom brali tři body a ne dva. Myslím si, že bod je pro nás dneska ztráta."