Třebíč - První třetina přinesla hned pět branek. Na první dokázala Třebíč odpovědět po necelých třiceti sekundách. Slovan si pak vybudoval dvoubrankový náskok, který Třebíčští stihli do přestávky ještě snížit. Po bezbrankové druhé části padly v té poslední ještě tři góly. O ten poslední se postaral Matěj Hes do prázdné branky a Ústečtí si tak připisují do tabulky tři důležité body po výhře 5:3.
po 12. 10. 2015, MANN + HUMMEL ARENA
SK Horácká Slavia Třebíč
3:5 2:3, 0:0, 1:2

Branky a nahrávky: 8. Raška (Svoboda, Bilčík), 17. Pekr (Šaur, Polodna), 54. Pekr (Štindl, Svoboda) – 8. Gengel (Kuchler, Hes), 12. Bernad (Gengel, Baránek), 13. Tůma (Roubík, Smetana), 42. Melka, 60. Hes. Rozhodčí: Kopeček – Křivohlavý, Měkýš. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 1 040. Střely na branku: 31:27 (12:9, 8:11, 11:7). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Bilčík, Malena, Štindl, Čejka, Přibyl, Šaur, Krejčiřík – T. Svoboda, Dolníček, Raška – Pekr, Polodna, Wasserbauer – Psota, Pokorný, Kusko – Čech, Abdul, Šik. Trenéři: Jiří Mička, Radek Novák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup - Pohl, Smetana, do 20. Kurka, do 20. Skočovský, Bernad, Hes - D. Tůma, Roubík, Rys - Kubica, Melka, J. Kloz - Baránek, Gengel, Kuchler - do 40. Křivohlávek. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Úvodní třetina se v prvních minutách hry uhnízdila ve středním pásmu s častějšími výpady domácích do obranného pásma hostů. Z vyrovnaného výkonu obou mužstev bylo zřetelné, že oba celky od sebe dělí pouze jeden bod a tři příčky v tabulce. Zvyšující se tlak Slavie si v páté minutě na Slovanu vynutil porušení pravidel a na trestnou lavici za hru vysokou holí zamířil útočník Jiří Kuchler. Následovala kanonáda na brankáře hostů Jakuba Soukupa, kterou ukončilo po minutě početní výhody vyloučení kapitána Horácké Slavie Davida Dolníčka, který se dopustil nedovoleného bránění.

I při hře čtyři na čtyři dominovali hráči domácího mužstva, kterým se však Soukupa nepodařilo prostřelit. Naopak pouhých devět sekund po skončení početní výhody poprvé kapituloval gólman Karel Vejmelka a Třebíč prohrávala po gólu Ladislava Gengela za asistence Jiřího Kuchlera a Matěje Hese. Bílým hvězdám však stačilo pouhých dvaadvacet sekund na vyrovnání. Adam Raška se skvěle probojoval k pravé tyčce svatyně hostů a s přispěním Tomáše Svobody a Vlastimila Bilčíka předběhl reflexivní pohyb Soukupovy vyrážečky.

Vývoj hry v tuto chvíli přál domácím, kteří necelou minutu po vstřelení vyrovnávací branky „dostali“ navíc k dobru početní výhodu, o kterou se jim postaral sekáním obránce David Skočovský. Horácká Slavia početní výhodu ve vedoucí gól nejenže nepřetavila, ale naopak minutu a čtvrt po jejím skončení sama inkasovala. Ústí nad Labem poslal do vedení David Bernad. Následné vyloučení domácího Tomáše Svobody hosté využili už po pětapadesáti sekundách, kdy po přihrávce Jaroslava Roubíka zvyšoval na 3:1 pro Slovan David Tůma. Vývojem utkání zaskočená Horácká Slavia si vzala oddechový čas.

Hře domácích zřejmě timeout prospěl, protože necelé čtyři minuty před koncem první části nádherně bodoval Matěj Pekr, jehož první střela na Soukupa sice vyzněla naprázdno, ale napodruhé už to klaplo a manko Třebíče se snížilo na rozdíl pouhého jednoho gólu. Čtyřicet sekund před koncem první třetiny hru ještě zdramatizovalo vyloučení obránce Jiřího Kurky z Ústí nad Labem, ale skóre 3:2 pro hosty se již nezměnilo.

Druhou třetinu začali domácí početní výhodou, z níž vzešlo pouze závěrečné konstatování hlasatele, že hosté jsou v plném počtu. Následná část hry chvílemi působila jako přetlačovaná, kdy na obou stranách kluziště byla vidět chuť skórovat, ale efektivní koncovky se nedočkali fanoušci ani jednoho z týmů. Zajímavé situace přineslo v páté minutě vyloučení domácího Čejky za úmyslný pád pod nohy. Rozhodnutí sudích diváci provázeli nespokojeným hvízdotem, který pokračoval i během přesilovky Slovanu.

Třebíč se dostala do presu, který nepolevil ani po skončení početní výhody hostů. Po vícenásobném icingu domácích se hra často nekoordinovaně přelévala od brány Slávie před bránu Slovanu. Ve třiadvacáté minutě ohrozil blafákem gólmana Vejmelku hostující Tůma, ale ten si se střelou za asistence domácích obránců poradil. Vyloučení třebíčského obránce Vojtěcha Šika šest a půl minuty před koncem druhé třetiny už branky nepřineslo.

Ve třetí minutě třetí třetiny trestal chybu v rozehrávce domácích Antonín Melka, který nadvakrát protlačil puk za záda gólmana Horácké Slavie. Vyloučení Tůmy z Ústí nad Labem ve třetí minutě domácím příliš nepomohlo. Hra se stále jevila skoupou na kombinace a individuální akce jako dílo náhody. Tým i fanoušci Horácké Slávie se dočkali až ve čtrnácté minutě po vyloučení útočníka Slovanu Zdeňka Kubicy. Po sérii střel a odrazů se k puku dostal Matěj Pekr, který za přispění Petra Štindla a Tomáše Svobody snižoval na 3:4.

Diváci hnali svůj tým kupředu. Vítr z plachet jim však čtyři minuty před koncem utkání vzalo vyloučení Vlastimila Bilčíka. Domácí brankář tak mohl na střídačku odjet až minutu před závěrečným hvizdem. Tři sekundy před koncem zápasu na konečných 5:3 pro hosty zvýšil do prázdné brány domácích Matěj Hes.

Radek Novák (SK Horácká Slavia Třebíč):
„My jsme se dnes nedokázali přes obětavou hru hostů prokousat a bohužel jsme inkasovali v oslabení. Z přesilovky jsme dali jen jeden gól a hosty jsme nedokázali dostat pod takový tlak, abychom byli gólově úspěšní. Hosté nakonec dali i gól do prázdné branky a protože dali víc branek, zaslouženě zvítězili. Čeká nás moře práce se stabilizací mužstva a jednotlivých pětek, máme zraněné hráče na jednotlivých postech. Nechceme se na to ale vymlouvat, hráči, kteří dnes nastoupili měli zápas zvládnout, ale nezvládli. Nemůžeme chtít pořád po dvou lidech, aby otáčeli zápasy a drželi mužstvo nad vodou. Možná se dnes některým hráčům otevřely oči, což je dobře. Někteří se s touto soutěží teprve seznamují a mám pocit, že kvalita ligy je někde jinde, než si oni původně mysleli. Můžeme si jenom přát, aby pochopili situaci, a věříme, že se zvedneme.“

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „V první řadě musím smeknout před naším mužstvem, protože od druhé třetiny jsme dohrávali zápas ve třinácti lidech. Přijeli jsme sem se šesti obránci a tři se nám zranili, zápas jsme tedy dohrávali jen na tři obránce. Podali jsme parádní týmový výkon, a jak říkám, musím před svým mužstvem smeknout.“