Ú s t í n/L. - V jednoznačnou partii se velmi rychle změnilo derby v Mostě. Ústečtí Lvi nasázeli nebohému nováčkovi soutěže už v první třetině pět branek a otázkou dne tak byla pouze výše skóre zápasu. To se nakonec zastavilo na devíti, když Ústečané v závěru ke vstřelení desáté branky nezužitkovali dvojnásobnou přesilovku. Dvě branky zaznamenal obránce Zeman a premiéru v soutěžním dospělém hokeji si odbyl brzy dvacetiletý brankář Petrásek, jemuž po čtyřiceti minutách přepustil místo zkušený Orct. A nadějný mladík dokonce vychytal dva samostatné nájezdy.
st 2. 11. 2011, Zimní stadion Most
MOSTEČTÍ LVI
0:9 0:5, 0:2, 0:2

Branky a nahrávky: 4. Kovář (Alinč, Hampl), 7. Zeman, 14. Kovář (Poživil, Alinč), 14. Pazourek (Roubík, Šagát), 18. Rod (Handlovský, Lev), 27. Třetina (Gureň, Daniel Boháč), 34. Zeman (Roubík, Šagát), 48. Šagát (Pajič, Zeman), 51. Handlovský (Lev, Rod). Rozhodčí: Florian - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 9:2, navíc Přeučil (TS), Vachovec 10 min. + OK (NESP). Využití: 0:3. Diváci: 577. Střely na branku: 18:66. Průběh utkání: 0:9.

MOSTEČTÍ LVI: Melichar (51. Škubal) - Martinec, Látal, Apelis, Krejčí, Dostál, Přindiš - Tauš, Divíšek, Přeučil - Rohan, Vachovec, Vaněk - Slavíček, Heinisch, Klíma - Výrut, Bauer, Tvrdek .

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct (41. Petrásek) - L. Poživil, Dan Růžička, Klobouček, J. Zeman, F. Pavlík, Gureň, Jiří Suchý, Sklenička - R. Kovář, Alinč, Hampl - Šagát, Roubík, Pazourek - Třetina, Pajič, Daniel Boháč - Jakkub Lev II, Rod, Handlovský.

Vstup do zápasu přesně, jak si Lvi přáli. Hned první přesilovku dokázali zužitkovat. Uvolnění nejproduktivnějším Ústečanem Janem Alinčem zakončoval Robin Kovář. Krátce nato se domácí opět provinili proti pravidlům. Lvi měli k dispozici dokonce dvaadvacet vteřin dvojnásobné převahy a přesně v době shodné s časem návratu Výruta, prvního vyloučeného, se od modré prosadil Jiří Zeman – 0:2.

Ve 14. minutě si duo Alinč – Robin Kovář zopakovalo přesilovkovou kombinaci a druhý jmenovaný potřetí rozsvítil světlo za Melicharovou brankou. Jen 41 vteřin na to přesně zakončil David Pazourek přečíslení dvou na jednoho. A aby toho nebylo pro Mostecké málo, v 18. minutě Tomáš Rod proměnil Handlovského příhru a pátým gólem zajistil Ústeckým Lvům pohodovou atmosféru v šatně.

I ve druhé periodě pokračovali hosté v gejzíru šancí. Jednu promarnil Šagát. Kovář trefil břevno, Boháč na Melichara také nevyzrál. Ve 27. minutě se ale ujala teč Miroslava Třetiny, který usměrnil přihrávku Gureně. Sedmou branku přidal krátce po polovině zápasu Jiří Zeman. Oproti svému prvnímu úspěchu pálil produktivní bek o něco blíže branky. Ještě větší rozdíl ve skóre odmítl domácí brankář. Zvláště v samém závěru třetiny sebral tutovku Handlovskému.

Do třetí třetiny poslali ústečtí trenéři do branky devatenáctiletého Michala Petráska, který si odbyl premiéru v soutěžním zápas A týmu. A povedenou. Za dvacet minut nepustil gól, pochytal devět střel, včetně dvou samostatných nájezdů Tvrdka.

Ústečtí se prosadili ještě dvakrát. Nejprve ve 48. minutě sice na Melichara po pěkné akci nevyzrál Pajič, ale dorážející Martin Šagát už ano. Dvě a půl minuty poté zamířil mezi betony nebohého srážce mostecké branky Lukáš Handlovský. Melichar nakonec krutý zápas nedochytal, na poslední minuty jej vystřídal Škubal.

Ten už další branku neinkasoval. A to hráli Lvi i celé dvě minuty dvojnásobnou přesilovku. Slovan už desátý zářez nepřidal. I tak ale znovu ukázal, že mu porážka ze srpnové přípravy stále leží v žaludku. Od té doby totiž blízkého rivala smetl potřetí. Po domácí sedmibrankové výhře ze šestého kola, zopakoval kanonádu z přípravné odvety, v níž také Mostu nasázel devět branek.