Ústí nad Labem - Ondřej Lejčík se může po tomto zápase pyšnit nulovým kontem. Jeho družstvo bylo v takové formě, že dokázalo perfektně bránit a nepustilo k němu téměř žádnou střelu ze stany hostů. Slovan ale vstřelil nádherných pět branek a zaslouženě si odnesl do šatny tři body.
út 28. 10. 2014, Zimní stadion Ústí nad Labem
MOSTEČTÍ LVI
5:0 1:0, 1:0, 3:0

Branky a nahrávky: 7. Štochl (Dörner, Čermák), 29. Herák (Tipán, Gottfried), 45. Dörner (Veselý, Čermák), 58. Herák (Gottfried, Štěpánek), 58. Veselý (Čermák, Mareš). Rozhodčí: Hrubý - Tichý, Pichlík. Vyloučení: 6:10, navíc Herák (UNL) OT 10 min. [NARZ], Dörner (UNL) OT 10 min. [NARZ], Štochl (UNL) OT 10 min. [NESP]. Využití: 2:0. Střely na branku: 88:10 (30:5, 22:5, 36:0). Průběh utkání: 5:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Lejčík - Štochl, Mareš, Štěpánek, Stuchlý, Vidlička, Chmela - Dörner, Čermák, Veselý, Batryn, Herák, Harkabus, Horyna, Tipán, Gottfried. Trenéři: Jan Čaloun, Jiří Sochor. Z technických důvodů nejsou k dispozici sestavy podle pětek.

MOSTEČTÍ LVI: Zechovská - Aul, Bartošová, Bourek, Kopta, Říha, Šešina, Woznica - Beneš, Borovička, Dibala, Heidenreich, Kitzberger, Ledvinka, Machulda, Řehoř, Žák. Trenéři: Vladimír Šafner, Lukáš Bednařík. Z technických důvodů nejsou k dispozici sestavy podle pětek.

První gól zápasu padl v sedmé minutě. Jakub Štochl si po vydařené přihrávce od Sebastiana Dörnera věděl rady s hájkyní mostecké svatyně. Zatímco hra byla velmi aktivní, toto byl jediný gól, který jsme mohli vidět do první přestávky. První část skončila za stavu 1:0.

Ve druhé třetině opět zazářili jen domácí. Jakub Herák prostřelil Kateřinu Zechovskou přibližně v polovině řádné hrací doby. Poté žádná přesná rána nepadla a skóre se navýšilo na 2:0.

Třetí dějství už bylo o dost aktivnější, ale jen ze strany Slovanu. Mostu nevstřelil branku žádnou.

Ústí nad Labem vstřelilo za třetí dvacetiminutovku celkem tři góly. Prvním, kdo se prezentoval, byl Sebastian Dörner. Ústecký útočník s prostřelením mostecké brankářky neměl sebemenší problém.

V padesáté osmé minutě padly hned další dvě branky. Nejdříve vstřelil gól, už podruhé, Jakub Herák. Hráč s číslem "16" po nahrávce Pavla Gottfrieda prostřelil mosteckou obranu a navýšil stav svého týmu na 4:0.

Ve stopách Jakuba Heráka šel Marek Veselý, jenž vstřelil poslední gól tohoto střetnutí a šanci na tři body pro svůj tým zvýšil ještě více.

Duel Severočechů skončil 5:0. Ondřej Lejčík se mohl pyšnit nulovým kontem a zároveň s pomocí na tři vzácné body.

Další zápas čeká ústecké mladší dorostence v Mělníku 1. 11. 2014, kde odehrají jedenácté kolo ELIOD liga mladšího dorostu 2014/2015.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): "Utkání bylo stejné jako proti Kadani. Střetnutí jsme zvládli a dotáhli jsme vše do konce. Skóre 5:0 vůbec neodpovídalo obrazu hry, kdy jsem zápasu dominovali a nebýt mostecké brankářky Kateřiny Zechovské, která chytala výborně, bylo by skóre vyšší. Musím kluky pochválit, že vše zvládli a získali tři body."

Vladimír Šafner (HC Baník Most): "Po slabém výkonu družstva jsme zaslouženě prohráli. Za to, že nebylo skóre vyšší, vděčíme brankářce Kateřině Zechovské."