České Budějovice - Ve sváteční středu hrál Slovan na ledě Českých Budějovic. Po první třetině byl stav stále 0:0, ale od druhé třetiny začaly góly do branek padat. Úspěšnější byli domácí, kteří nastříleli svému soupeři šest branek. Ústí nad Labem se prosadilo pouze dvakrát.
st 28. 10. 2015, Budvar Aréna
ČEZ Motor České Budějovice
6:2 0:0, 4:0, 2:2

Branky a nahrávky: 21. Pajič (Kuchejda, Babka), 25. Žálčík (Rob), 29. Žálčík (Švihálek, Rob), 38. Straka (Švihálek, Rob), 44. Straka (Vráblík, Nouza), 53. Nouza (Suchánek) – 55. Tůma (Kubica, Merta), 58. Tůma (Kubica). Rozhodčí: Dědek – Polák, Rampír. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:1. Diváci: 6 341. Střely na branku: 39:35 (12:14, 15:12, 12:9). Průběh utkání: 6:0, 6:2.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába – Mucha, Kolmann, J. Suchánek, Vráblík, Zíb, Žovinec, L. Kříž – Kuchejda, Pajič, Babka – Nouza, J. Straka, M. Heřman – Žálčík, Rob, Švihálek – Guman, V. Škoda, Prokeš. Trenéři: Petr Rosol, Radek Bělohlav.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Pohl, Smetana, M. Vágner, Vl. Brož, J. Látal, Bernad, Skočovský – D. Tůma, Kubica, D. Merta – Tenkrát, J. Kloz, Rys – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek, O. Kopta II, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Na sváteční den si cestu do Budvar arény přišla podívat velmi slušná návštěva, která byla zvědavá na to, zda Motor prodlouží svojí vítěznou sérii a udrží se na čele.

Zápas začal ve svižném tempu a obě mužstva naznačovala, že chtějí hrát hokej a pobavit zaplněnou halu. U první šance Jihočechů byl Švihálek, který se dostal k dorážce, ale Soukup byl pozorný. Krásnou akcí se prezentoval i Kuchejda, když projel od modré až k brance a jeho střela orazítkovala horní tyčku. Na druhé straně se ukázal Gába, která likvidoval střelu Merty z dobré pozice.

O několik minut později jel Merta dokonce sám na branku, míchal pukem, až trefil Gábu, který se nenechal vylákat. Při přesilovce hostů byl před Gábou úplně volný Kuchler, ale domácí gólman čaroval a puk zalehl. Postupně šla kvalita hokeje trochu dolu, ale přesto měl ještě Slovan velkou šanci, když v přečíslení tři na jednoho Tenkrát odrazil puk od tyčky do Gáby, který se vzápětí blýskl dvěma dalšími zákroky a zachránil tak domácím remízu po první třetině.

První branky se dočkali diváci hned v první minutě druhé třetiny. Rok Pajič získal odražený puk před Soukupem, vybruslil si do strany a do odkryté branky zavěsil. Hosté se snažili vyrovnat a byli aktivnější, ale pokud se dostali do šancí, byl Gába připraven. Druhý gól Motoru padl poté, co Rob ideálně vyhrál buly a našel najetého Lukáše Žálčíka, který trefil přesně horní růžek branky.

O chvíli později bylo pro domácí ještě veseleji, když Švihálek od mantinelu přihrál opět na Lukáše Žálčíka a ten trefil své oblíbené místo v horním růžku branky. Od třetí branky drželi Budějovičtí opratě zápasu pevně v rukou. Přesto se Severočeši nevzdávali a snažili se ještě zápas zdramatizovat. Přesto další nádhernou branku přidali Jihočeši. Švihálek naznačil střelu, ale přihrál na volného Josefa Straku, který jen nastavil hokejku a usměrnil puk do branky. Druhá část se tak Motoru hodně povedla a vytvořil si slibný náskok.

Slovan se ve třetí dvacetiminutovce ještě snažil o zdramatizování zápasu a dokonce se mu i povedlo dát brzy gól, ale do posunuté branky a rozhodčí jej proto nemohl uznat. Uhodilo ovšem na druhé straně. Josef Straka si dojel s pukem z vlastní třetiny až před branku, dlouho čekal a pak bombou pod horní tyčku prostřelil Soukupa.

Zbytek zápasu pak byl ve znamení soupeření o to, kdo dá hattrick. Straka i Žálčík měli oba nadějné příležitosti, ale Soukup vždy dokázal puk vyrazit mimo branku. Šestou branku přidal Tomáš Nouza při první přesilovce Motoru, když bombou zamířil pod horní tyčku.

Necelých šest minut před koncem zápasu pak přišel Gába o čisté konto, když David Tůma mířil do odkryté branky a zmírnil tak vysokou porážku svého mužstva. Nakonec i hosté využili přesilovou hru a opět to byl David Tůma, který dal tak výsledku konečnou podobu.

Radek Bělohlav (ČEZ Motor České Budějovice): „Měli jsme špatnou první třetinu, zasloužili jsme si ji prohrát. Soupeř nás přestřílel, ze čtrnácti pokusů bylo osm gólových. Naši útočníci nepomáhali obráncům. Nástup do druhé dvacetiminutovky ale byl úplně jiný a to zápas rozhodlo. Pak už jsme utkání v klidu dohráli.“

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Myslím, že výsledek 6:2 tomu, co se dělo na ledě, neodpovídá. V první třetině jsme měli o jednu až dvě vyložené šance víc. Bohužel jsme ale branku nedali, a tak o zápase rozhodla druhá třetina, v níž jsme udělali strašně hloupé chyby a takové mužstvo, jako je Motor, je zákonitě potrestá. Snažili jsme se hrát na čtyři pětky, jelikož zítra máme další důležitý zápas, který potřebujeme vyhrát.“