Ú s t í n/L. - K poslednímu přípravnému zápasu nastoupili ústečtí proti Kadani. První dvě třetiny žlutomodří dominovali a vypracovali si náskok čtyř branek. Ve třetí třetině ovšem Kadaň snížila na rozdíl jedné branky a utkání zdramatizovala. Nakonec se ale z těsné výhry raduje domácí Slovan.
čt 2. 9. 2021, ZS Ústí n. L.
SK Trhači Kadaň
5:4 3:1, 2:0, 0:3

Branky a nahrávky: 2. Tůma (Milfait, Grim), 8. Vrdlovec (M.Tůma, Trávníček), 20. Ouřada (Bláha), 23. Severa (Brož, Jouza), 32. Bláha (Ouřada) – 13. Routa (Bernat), 41. Bernat (Jáchym, Routa), 44. Routa (Havlín), 50. Steinocher (Bernat, Mežnar). Rozhodčí: Místecký, Kurtin – Zítka, Beneš. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, .

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík – Drtina, Havránek, Brož, Trefný, Záruba, V. Tůma – Trávníček, Vrdlovec, M. Tůma – O. Bláha, Milfait, Ouřada – Grim, Čermák, Severa – Jouza.

SK Trhači Kadaň: Zajíček – Steinocher, Havlín, Kottek, Zorko, Ferbas, Jáchym, Kuboš – Běluha, Bernat, Routa – S. Heffernan, Čech, Konášek – Homer, Mattson, Mežnar – Kordule, Zabloudil, Hradecký – Berčík.

Čtvrteční utkání začali lépe domácí, když už ve druhé minutě zužitkoval přihrávku Milfaita Martin Tůma a otevřel skóre utkání. O chvíli později ujížděli Jouza se Severou samotní na Zajíčka, druhý jmenovaný ale dobře nepřebral nahrávku a nezakončil. Poté jel sám na zajíčka Martin Tůma, ani on ovšem na kadaňského gólmana nevyzrál. To se podařilo v osmé minutě, Daniel Vrdlovec se proháčkoval kadaňskou obranou a přesně zakončil. Z první velké šance trestali ale i hosté, po dobrém uvolnění od Bernata napodruhé dokázal zakončit David Routa. Poslední slovo měli domácí, kteří předvedli krásnou akci v samotném závěru třetiny, kterou pohledně zakončoval Kryštof Ouřada - 3:1

Jak skončili, tak také začali. Bláhovu pohotovou střelu ještě Zajíček vyrazil, na střelu Jiřího Severy o minutu později byl již ale krátký. Vzápětí fauloval Brož a Kadaň si v přesilové hře vytvořila několik šancí, Hamalčík ovšem za svá záda nepustil žádnou střelu. Výhodu přesilových her měl i Slovan, chytila se ta třetí, při které překonal Zajíčka Ondřej Bláha. Ústí tlačilo dál, střelu Vrdlovce ale jeden z Trhačů zablokoval. Na druhé straně se do šance dostal Routa, bránu ale minul. Ke konci třetiny Čermák Zajíčka nepřekonal, a když i zablokoval útočné snažení hostů, skončila druhá třetina lépe pro domácí – 5:1

Kadaň zahájila poslední dějství v početní výhodě, kterou poměrně rychle využila, Tomáš Bernat snížil na rozdíl tří branek. Na tuto branku mohl nejprve odpovědět Bláha, později i Brož, jehož střela zamířila do brankové konstrukce. Po větším tlaku Ústí se ale do samostatného úniku dostal David Routa, který prostřelil Hamalčikovy betony. Dále při chuti byl ústecký Bláha, druhou branku v utkání se mu ale nedařilo přidat. Neujala se ani střela Vrdlovce a po tvrdém zákroku Trefného hráli Trhači další přesilovou hru, kterou proměnil Michael Steinocher. Tlak Kadaně se později uklidnil a po faulu Steinochera šli hosté do čtyř. Domácí sice nedominovali, ihned dostali ale další šanci, když Kadaň zahrála v šesti. Zbytek zápasu si tak Slovan pohlídal a Kadaň odjela po dobrém výkonu v poslední třetině s prohrou - 5:4

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): „Poslední přípravné utkání, očekávali jsme od něj více. První dvě třetiny jsme hráli dobře, dávali jsme góly, relativně jsme soupeře drželi na odstřel. Třetí třetinu jsme ale začali špatně, dostali jsme dva rychlé góly, pak ještě třetí. Prohrát třetinu tři nula je šílené, doufám, že se z toho ponaučíme. Hokej se hraje šedesát minut a šedesát minut se musíme soustředit.“

Vladimír Růžička (SK Trhači Kadaň) „My jsme měli špatné první dvě třetiny, Ústí nás přehrávalo. Za stavu pět jedna tu třetí třetinu trochu vypustili, nám se podařilo dát góly a jim se to málem vymstilo, měli jsme tam ještě šance na vyrovnání, gól jsme ale nedali. Bohužel, v posledních pěti minutách jsme nejprve udělali faul v útočném pásmu, poté skočil jiný hráč na led, než měl, hráli jsme v šesti. Tím jsme se připravili o power play a o to, abychom skóre srovnali.“