Benátky nad Jizerou - Ke třetímu přípravnému klání odcestovali Ústečtí Lvi na led Benátek nad Jizerou. Do zápasu nevstoupili žlutomodří nejlépe, když
ve 14. minutě zužitkoval dvojnásobnou početní výhodu Marek Pabiška. Svěřenci Jaromíra Šindela dokázali vyrovnat brankou do šatny, o níž se zasloužil Cody Hess. Druhá třetina byla zcela v režii domácích, kteří si před závěrečným dějstvím vytvořili bezpečný náskok. Bylo to ale Ústí nad Labem, které dokázalo zápas zdramatizovat. V 51. minutě se nejprve do černého trefil Lukáš Handlovský, na jehož zásah dokázal za minutu odpovědět Daniel Skalický. V 56. minutě přálo střelecké štěstí Filipu Pavlíkovi, o téměř dvě a půl minuty později snížil už na rozdíl jediné branky Lukáš Poživil. Na vyrovnání už Ústečtí ani v závěrečně power-play nedosáhli.
út 14. 8. 2012, Zimní stadion Benátky nad Jizerou
HC Benátky nad Jizerou
5:4 1:1, 3:0, 1:3

Branky a nahrávky: 14. Pabiška (Skalický), 28. Bortňák (Král), 29. Jech (Král, Liška), 40. Vitásek (Král, Maďar), 52. Skalický (Bortňák, Jaroměřský) - 19. Hess (Matějka, Vávra), 51. Handlovský (Rod), 56. Pavlík (Sýkora), 58. Poživil (Rod, Handlovský). Rozhodčí: S. Mertl - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:2. Diváci: 130. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:4.

HC Benátky nad Jizerou: Vošvrda - Jaroměřský, Vitásek, Štich, Ulrych, Kolmann, J. Moravec, J. Říha, M. Pabiška - Skalický, J. Plodek, Bortňák - Jánošík, Bulíř, Jonák - Jech, L. Král, Liška - Maďar, Kouřil, Kellner

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - F. Pavlík, Špelda, L. Poživil, Smetana, Vl. Brož, Švaříček, Grin, Kramár - Belluš, T. Sýkora, Daniel Boháč - Matai, Rod, Handlovský - Baránek, Hošek, Pořický - Vávra, Hess, Matějka

Úvod dalšího přípravného utkání u Jizery byl hodně opatrný a oba týmy vyráběly hodně nepřesností. Domácí ale dokázali vytěžit z úvodu jednu zajímavou šanci, kterou zakončoval Kellner, jeho pokus mířil pouze do tyče. Posléze oba týmy dostaly možnost zahrát si přesilovou hru, ale ani jeden celek ji nevyužil, i když Lvi měli dobrou příležitost zásluhou Vávry. Slovan si vypracoval i další akci, když nepovedenou rozehrávku Šticha zachytil Handlovský, na Vošvrdu nevyzrál. V následné přesilové hře Benátek nad Jizerou měl šanci Jaroměřský, projektil z jeho hole skončil na tyči. Přesilová hra ještě ani neskončila a Slovan přišlo další vyloučení pro Slovan. Přesilovku pět na tři hokejisté od Jizery využili už po deseti vteřinách zásluhou obránce Marka Pabišky. Benátkám vedení do přestávky nevydrželo. V další přesilové hře nejprve domácí obrana pozapomněla na zcela volného Matějku. Toho Vošvrda ještě vychytal, o pár vteřin později už však kapituloval po střele Codyho Hesse.

Druhá třetina, která byla v režii domácích začala velkou šancí dvojice Bortňák-Skalický. První jmenovaný však ani nadvakrát neuspěl. Hned za minutu měl další velkou šanci Jech, ale také na Petráska nevyzrál. To se povedlo těsně před polovinou třetiny Daliboru Bortňákovi. Časomíra ukrojila přesně minutu a skóre se měnilo znovu a opět pro domácí. Povedenou třetinu korunoval výstavním gólem Ctibor Jech! Další šanci si vypracoval první útok Benátek a jeho centr Jan Plodek měl gól také na dosah, ale Michaela Petráska nepřekonal. Co nedokázal Jan Plodek, to se povedlo těsně před přestávkou Ondřeji Vitáskovi, který zvýšil už na 4:1.

Třetí část začaly Benátky opět aktivně, ale Maďar nedokázal využít Královu přihrávku, a také vyjetí Petráska mimo branku. Na druhé straně obraně pláchl Matějka, Vošvrda byl na svém místě. Za další tři minuty už to Slovanu vyšlo. Lukáš Handlovský si v přesilové hře najel před Vošvrdu a mířil přesně. Benátky se svou odpovědí dlouho neotálely a Daniel Skalický vrátil domácím tříbrankový náskok. Posledních pět minut třetí části bylo v režii Lvů, za které snížil Filip Pavlík, který se vrátil ze zkoušky ve Lvu Praha a necelé tři minuty před třetí sirénou snížil už jen na jednobrankový rozdíl Lukáš Poživil. Slovan ještě zkusil v závěru hru bez gólmana, ve které už Vošvrda práci neměl a Benátky nad Jizerou si tak připsaly čtvrtou výhru z pěti zápasů. Slovan po dvou remízách v přípravě poprvé prohrál.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): "Soupeř přijel s dobrou obranou. Právě to nám dělalo v první třetině velké problémy. Ve druhé třetině jsme trošku změnili systém. Útočníci zlepšili pohyb, agresivitu, což se nám i podařilo střelecky potvrdit. Většina útočníků v prostřední části hry dobře dohrávala souboje. Ve třetí třetině jsme na to nenavázali. Vrátili jsme se k slabší hře vepředu a tím pádem vznikaly rychlé protiútoky. Závěr utkání jsme nezvládli. Začali jsme hrát nahoru-dolů, čímž jsme otevřeli obranu."

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Bylo to jako každé přípravné utkání. Zatím jsme ve fázi zkoušení hráčů. Z tohoto pohledu nám tento zápas dost ukázal. Myslím si, že utkání bylo pro nás velice prospěšné."