Ú s t í n/L. - Jaroslav Suchan, Oldřich Bakus a žalostná koncovka. Tři příčiny domácího krachu lídra první ligy Slovanu Ústí v utkání s Jihlavou 1:5. Dvě třetiny sice mačkali Ústečtí svého soka v kleštích, vypracovali si příval šancí, vedli však hosté. Ze tří příležitostí zrealizovali úspěšně dvě. Vítěznou trefu zajistil nejproduktivnější muž ligy Oldřich Bakus. Suchan propustil pouze ránu Jakuba Grofa. Definitivní K. O. zasadil Lvům Marian Havel, který svým gólem z nulového úhlu vyhnal Sáblíka na začátku třetí třetiny z branky. Jeho náhradník Zikmund inkasoval ještě dvakrát a Ústí si vytrpělo nejtěžší porážku sezóny.
st 25. 1. 2006
HC Dukla Jihlava
1:5 0:0, 1:2, 0:3

Branky a nahrávky: 29. Grof (Fink, Jankových) - 25. Fiedler (Rytnauer, Altrichter), 37. Bakus (Hodek), 43. Havel (Lazorišák), 47. Bakus (Čachotský, Pospíšil), 55. Dobrovolný (Hlouch). Rozhodčí: Vlček - Lhotský, Svoboda. Diváci: 3100. Vyloučení: 7:11, navíc Mazanec (UNL) 10 min. Využití: 0:2. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5. Střely na branku: 53:20 (15:2, 16:8, 22:10).

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík (43. Zikmund) - Hořava, Kudrna Jan, Mazanec, Zápotočný, Vála, Grof, Drábek - Antoš, Pazourek, Červenka - Havel, Slížek, Kuchler - Jankových, Fink, Klimt - Kudrna Jiří, Klobouček, Jech

HC Dukla Jihlava: Suchan - Dobrovolný, Staněk, Duben, Pospíšil, Kuchyňa, Lukačovič - Čachotský, Bakus, Hodek - Rytnauer, Altrichter, Fiedler - Říha, Dušátko, Hlouch - Lazorišák, Havel Marián, Vaškovič

Brzy po úvodním vhazování hráli domácí přesilovku, ale příliš dobře s ní nenaložili. Brzy nato si stejnou situaci vyzkoušeli i hosté, ale dvě nebezpečné situace musel řešit Suchan. Hra v plném počtu pak trvala jen 3 vteřiny, protože na trestnou lavici usedl domácí obránce Mazanec. Chybu jihlavské rozehrávky vystihl v 11. minutě Antoš, ale z brejku trefil přesně Suchanovu lapačku. O 2 minuty později Grof efektně zpracoval Finkovu přihrávku, spolu s Jankových se dostali do přečíslení, ale ústecké pravé křídlo s dvaadevadesátkou na zádech orazítkovalo břevno. Z protiútoku Hodek nepřešel přes Jana Kudrnu. V závěru třetiny domácí hráli ještě dvě přesilovky, ale všechny jejich střely pochytal Suchan.

Tak, jak skončila první část hry, začala i ta prostřední. Všechny pokusy domácích hokejistů končily na Suchanovi. Celkem třikrát se mohlo červenat za Suchanem během 23. minuty. Nejprve Drábek střílel těsně nad, poté měl obrovskou šanci Jankových a nakonec mohl do zcela odkryté branky střílet Klobouček, ale místo střely z voleje zvolil zpracování puku a vhodný okamžik propásl. Otřepané pravidlo nedáš - dostaneš zafungovalo záhy. Ve 25. minutě hosté předvedli, jak se má hrát přesilovka. Necelá minuta jim stačila na to, aby Fiedler bombou od modré poslal hosty do vedení. Na úvodní branku stačili domácí ještě ve 29. minutě odpovědět. Při hře 4 proti 4 našel Fink od zadního mantinelu mezi kruhy Grofa, na jehož volej Suchan nestačil zareagovat - 1:1. Po vyrovnání domácí ožili a sevřeli hosty před jejich brankou. Hosté opět zahrozili až ve 36. minutě. Říha se dostal do brejku, ale jeho kličku k levé tyčce domácí branky zastavil Sáblík parádním rozklekem. Slabší chvilku si domácí brankář vybral hned vzápětí. Bakus nahodil od pravého mantinelu podél brankové čáry a Sáblík si pravým betonem srazil puk mezi nohama do branky. Lvi se snažili vzápětí odpovědět, ale zastavil je faul Dubna. Během přesilovky se ale nedokázali prosadit.

Na začátku závěrečné třetiny Sáblík domácí tým podržel, když vychytal nikým neatakovaného Dušátka. Brzy na to se ale musel červenat. Marian Havel, jakoby nevěděl co s pukem, nahodil od mantinelu na branku a lehká střela prošla až za domácího brankáře. Ihned poté ho vystřídal Zikmund. Lvi se tlačili před jihlavskou branku, ale většina jejich střel jen rozduněla Suchanovu výstroj. Ve 47. minutě domácí hokejisté nedokázali vyhodit kotouč z pásma a nejproduktivnější hráč 1. ligy Bakus, kterého i s jeho nahrávačem Čachotským nikdo z domácích hráčů nedokázal odblokovat, opět trestal - 1:4. Při signalizovaném vyloučení ve 49. minutě upustil Suchan hůl, ale vše vyřešil velmi lišácky. Odhodil i lapačku a rozhodčí proto přerušil hru. Obrázek o tom, jaká deka padla na domácí hokejisty, přinesla 52. minuta. Za bezmocně ležícím Suchanem ležel v brankovišti kotouč jen několik centimetrů od brankové čáry. Nikdo ze tří dojíždějících hráčů Slovanu ho ale nedokázal dotlačit do branky. Zdálo se, jakoby to ústečtí hráči už zabalili. Svědčí o tom i akce z 55. minuty, kdy domácí hokejisté nechali svého brankáře na holičkách a ten proti dvojici hráčů Dukly nakonec kapituloval. Na 1:5 uzavřel skóre Dobrovolný. Mizérie domácích hokejistů se projevila ještě i v 58. minutě, kdy si nedokázali poradit ani s dvojnásobnou přesilovkou.

Aleš Polcar (HC Dukla Jihlava): "Vítězství v Ústí nás samozřejmě velmi těší. Chtěli jsme tady hrát hlavně bez vyloučení, jenomže to se nám moc nedařilo. Naštěstí dneska kluci sehráli parádně všechna oslabení. Navíc skvěle zachytal Jarda Suchan, předvedl parádní výkon. Hlavně díky němu jsme odvezli všechny tři body. Pochválit ale musím i ostatní, dnes hráli všichni dobře."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Myslím, že jsme neodehráli špatné utkání. Je to zvláštní, říkat to po prohře 1:5 doma, ale opravdu si myslím, že z naší strany to nebyl úplně špatný výkon. Dvě třetiny jsme byli lepším mužstvem, měli jsme šance, nedali jsme je, a pak se to utkání zlomilo. Jestliže Sáblík na sebe měl v první třetině dvě střely a ve druhé osm a my tam střílíme v první třetině patnáctkrát a ve druhé šestnáctkrát, tak to máte na střely 31:10 a my prohrávali 1:2. O body nás dnes připravila hlavně naše tristní koncovka. Druhý gól byl hodně laciný a třetí nás úplně srazil. Pak jsme už trochu odpadli. Dnešní zápas si rozebereme, ale děláme to tak i u všech ostatních. Neřešíme to nikdy bezprostředně po utkání. S kolegou prohlédneme video a hodnotíme to před tréninkem na ledě. Žádné zvláštní hodnocení nás ale nečeká. Hráči jsou si určitě sami vědomi, kde jsme to utkání ztratili. Zítra na tréninku očekáváme Tomáše Sýkoru a Vencu Eiselta, v sobotu normálně budou hrát. Natažená třísla má Aleš Pavlas, chceme ho nechat úplně uzdravit, aby byl fit. Miki Lopuski by od konce tohoto týdne měl být připraven do zápasu. Pozorně sledujeme také vývoj kolem 8. místa v extralize, jsme s kluby v kontaktu, máme konkrétní jména, ale nezlobte se, dnes je říkat nebudu. Je to věc dalších jednání a i konkurence pracuje. Věřím, že do 31. ledna se tu ještě další hráči objeví."