Ú s t í n/L. - Ústečtí hráči vstoupili do nového roku výhrou, když dokázali porazit prostějovské hráče - 4:3! Pro oko diváka to bylo pohledné utkání, u kterého se určitě nikdo nenudil. Hlavní postavou dnešního zápasu byl domácí ochránce svatyně Aleš Stezka, se kterým Vám přineseme rozhovor. Další domácí utkání čeká ústecký celek hned v pondělí 7. 1. 2019 od 18:00 hodin proti Rytířům z Kladna.
čt 3. 1. 2019, ZS Ústí nad Labem
LHK Jestřábi Prostějov
4:3 1:1, 2:0, 1:2

Branky a nahrávky: 19. Davídek (Weinhold), 27. Roubík (Jeřábek, L. Volf), 34. Melka (Roubík, Hes), 43. Melka (Roubík, Chrpa) – 4. Dvořáček (Starý, Račuk), 45. Dvořáček (L. Luňák, Kolář), 52. Žovinec (Račuk, Dvořáček). Rozhodčí: Wagner, Valenta – Coubal, Šimán. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 796. Střely na branku: 24:48. Zblokované střely: 5:6. Vhazování: 30:40. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stezka – Březák, Hes, Weinhold, Jeřábek, M. Zdvořáček, Mert – Jánský, Roubík (A), Melka (A) – L. Volf, Vrdlovec (C), D. Merta – Chrpa, T. Jandus, Krliš – Tůma, Davídek, Planý

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – J. Zdráhal, Žovinec, D. Kolář, Čáp, Mikliš, Bažant – Dvořáček, Račuk, Starý (A) – Nouza, Prokeš, L. Luňák – Krejčiřík, Fajkus (C), Venkrbec – Dobiáš, Matýs

První třetina začala s klidným tempem, ale postupem času se dostávaly do šancí oba celky. První větší šanci dokázali Prostějovští využít, když Marek Račuk našel u tyčky osamoceného Davida Dvořáčka, který neměl žádný problém s úspěšným zakončením. Slovan také v druhé polovině periody zahrozil, a to dokonce dvakrát, nejprve ujížděl ze strany sám Milan Davídek, ale hostující ochránce svatyně byl proti a do druhé šance se dostal Jakub Chrpa a Neužil byl opět úspěšný. Minutu před koncem třetiny se z obranného pásma rozjel Martin Weinhold, který přes celé hřiště našel na modré čáře Milana Davídka, a ten si hostujícího brankáře roztáhnul a poslal puk po kličce do klece! – 1:1

Ve druhé periodě hostující celek doslova vlétl na led a zasypal skvěle chytajícího Stezku střelami. Celá třetina se nesla ve znamení nedáš, dostaneš.. Hosté vystřelili sedmnáctkrát na domácího ochránce svatyně a ten byl v prostřední periodě bezchybný. Na druhé straně se dokázal prosadit Jaroslav Roubík, který si doslova pohrál s Neužilem, jelikož zůstal úplně nehlídaný v předbrankovém prostoru. Domácím hráčům byla nabídnuta přesilová hra, kterou dokázali po chvilce zužitkovat, když Roubík přenesl hru na osamoceného Antonína Melku, a ten se krásně trefil do růžku branky a vymetl všechny pavoučky! – 3:1

V závěrečná třetině bylo pořádné drama. V signalizované výhodě se dokázal prosadit svojí druhou brankou Antonín Melka, který získal odražený kotouč z hole Jaroslava Roubíka, ale to bylo z hokejek domácího celku vše. Na druhé straně si, také již dvougólový David Dvořáček, nabruslil z pravé strany před brankoviště a dokázal puk zavěsit do sítě. O sedm minut později se prosadil z přesilové hry Dušan Žovinec, který poslal puk mezi ruku a tělo brankáře Stezky. Minutu před koncem hry odvolali hosté brankáře a k puku se dostal Jaroslav Roubík, ale prázdnou klec netrefil, poté pokus Antonína Melky zastavil na brankové čáře Dušan Žovinec! Pět vteřin před koncem ztratil puk před brankou obránce Jeřábek a David Dvořáček mohl stav utkání vyrovnat, ale jeho střela šla do břicha vděčného gólmana! – 4:3

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem):Jsme rádi za tři body, ale náš výkon nebyl příliš dobrý. Nevážili jsme si vedení 4:1, což soupeř málem potrestal. Chtěli jsme navázat na výkon z Budějovic, kde jsme odehráli fantastických šedesát minut, ale moc se nám to nedařilo. Teď hráčům v kabině řekneme co se nám dnes nelíbilo a o víkendu se pokusíme získat tři body v Kadani.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov):Sice jsme měli více ze hry a přes padesát střel, ale udělali jsme dvě fatální chyby, které dokázal soupeř využít a my ty svoje využít nedokázali. Myslím si, že jsme dnešní zápas měli vyhrát, ale bohužel se tak nestalo.