Šumperk - Cestu na Moravu začali hokejisté Ústí nad Labem v Šumperku. Po druhé třetině zápasu byl stav vyrovnaný a na tabuli svítilo 2:2. Oba týmy se snažily vstřelit branku třetí, ale štěstí se přiklonilo na stranu hostů a Slovan navýšil zásluhou Jiřího Ryse v padesáté čtvrté minutě. Ústečtí mají tak ze severu Moravy jisté tři body do tabulky.
čt 24. 9. 2015, Zimní stadion Šumperk
DRACI PARS ŠUMPERK
2:3 0:2, 2:0, 0:1

Branky a nahrávky: 24. Milfait (Vrdlovec), 27. Vrdlovec (Fořt, Sedlák) – 6. Kloz (Brož, Roubík), 17. Tůma (Roubík, Smetana), 54. Rys (Melka, Pohl). Rozhodčí: Fiala – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 708. Střely na branku: 29:35 (11:10, 9:10, 9:15). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3. Nejlepší hráči: Tomáš Sedlák - Jaroslav Roubík.

DRACI PARS ŠUMPERK: Šindelář – Sedlák, Bažant, Zdráhal, Roupec, Látal, Gewiese, M. Petira – J. Milfait, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Kňazev, Půhoný – Haas, Plášek, Šimun – Brunec, Voženílek, Hroch – Ostřanský. Trenéři: Radek Kučera, Libor Pivko

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Vl. Brož, Smetana, Macek, M. Vágner, Kurka, do 40. Bernad, Pohl, do 40. Hes - D. Tůma, Roubík, J. Kloz - Rys, Melka, Kubica - Gengel, Kuchler, Křivohlávek - do 40. D. Novák, do 40. O. Kopta II, do 40. Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Počtvrté se během šesti úvodních kol ligy představili šumperští hokejisté doma a ke dvěma doposud vydolovaným bodům ze svého ledu chtěli přidat další proti Ústí nad Labem.

Severočeši přijeli se Soukupem jako brankářskou jedničkou a hlavně s údernou formací Kloz - Roubík - Tůma, která dirigovala úvodní dějství hry. Již od úvodních minut měli hosté trochu více ze hry, ještě větší rozdíl v projevu obou týmů přišel s úvodní trefou zápasu. To si Brož s Roubíkem přenechali puk na modré a prudkou přízemní střílenou přihrávku tečoval naprosto nechytatelně do šibenice Jan Kloz. Běžela šestá minuta.

Draci pak museli hrát ve čtyřech a hlavně, v deváté minutě zcela zapomněli Kloze na kruzích, tentokrát se ale člen elitní ústecké formace proti Šindelářovi neprosadil. I nadále však měli hosté více ze hry a v 17. minutě pak předvedli ukázkový brejk dvou na jednoho v podání Roubíka a Tůmy. Oba si párkrát vyměnili puk a pak David Tůma, již za posledním bránícím hráčem, nasadil Šindelářovi perfektní blafák na bekhend učebnicově zakončený ránou pod víko.

Domácí navíc vstupovali do druhé třetiny ve čtyřech, ale minutu a půl dohrávaná přesilovka hostů třetí branku Ústí nepřinesla. Šumperk se tak rychle vrátil do zápasu. Draci působili po návratu z kabin podstatně aktivněji než v první třetině. Ve čtyřiadvacáté minutě snížil Jan Milfait, který převzal puk vyražený po Vrdlovcově ráně, a z pohotové otočky jej uklidil do odkryté branky.

Domácí, stejně jako publikum, ožili, ale Marek Haas ještě neuspěl. Pak musel na trestnou lavici Kubica, který v sezóně 2007/08 krátce v Šumperku působil, a draci přesilovku využili. Fořtova přihrávka z rohu kluziště sice zamířila Danielu Vrdlovcovi na paty, ale šumperský útočník kotouč přeci jen dostal na čepel a pohotovou koncovkou srovnal.

Domácí byli na koni, s jeho ofenzivními choutky ale nabral celý zápas poměrně divoké tempo. Gólů ale bylo rázem nedostatek a oba brankáři, jak Soukup, tak Šindelář, se předháněli v jistotě.

Ve třetí třetině oba týmy hlavně poctivě bránily. Rozhodnutí zápasu nakonec vzešlo z velmi přísné přesilovky, kdy sami rozhodčí dlouho nevěděli, který z domácích hokejistů má jít vlastně za sekání na trestnou lavici. Šumperk však v oslabení dlouho poctivě a výborně bránil, Ústí nad Labem se nedostalo nejen ke střele, ale ani k přesilovkovému zámku. Když už se ale Matěj Bažant chystal na led, tak zajel nikým nedoplňován do útočného pásma Jiří Rys, objel branku a využil velké benevolence domácích a skóroval. Do konce trestu chyběly dvě vteřiny.

Zbytečná chyba v defenzívě nakonec stála šumperský tým body. Draci sice v posledních minutách zamkli hosty i díky dvěma přesilovkám, ale ani závěrečná power-play gól nepřinesla. Ústí nad Labem nakonec uhájilo těsnou výhru 3:2.

Radek Kučera (Salith Šumperk): „Měli jsme špatný vstup do první třetiny. Chtěli jsme hrát agresivnější hokej, ale bohužel jsme se přestali po první brance prosazovat v útoku. Navíc jsme zcela zbytečně ztráceli kotouče. Ve druhé třetině jsme hráli přesně to, co jsme chtěli hrát. Třetí třetinu poznamenala zbytečná vyloučení. Bohužel dal soupeř branku zpoza brány. Šancí na vstřelení branky z naší strany bylo hodně, ale zůstaly nevyužity.“

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Jsme hrozně rádi, že jsme vyhráli v Šumperku. Jeli jsme sem aspoň pro jeden bod, nakonec máme tři. Vítězství bylo zasloužené především za první třetinu. Do druhé třetiny jsme vstoupili s moc velkým respektem a bohužel inkasovali dvě branky. Řekli jsme si něco v kabině před třetí třetinou a následně jsme to odehráli velmi dobře.“