Ú s t í n/L. - Slovan se v dnešním utkání postavil proti SK Trhači Kadaň. V první třetině musel dohánět jednobrankovou ztrátu, ale obdržené branky se nezalekl a dokázal vývoj otočit ještě v první periodě. Ústečtí celé utkání tahali za delší konec, i když v závěrečné třetině přišlo několik faulů, které dávaly hostujícímu celku naději, ale žlutomodrý celek výsledek nepustil a zaslouženě vítězí. Další utkání sehrají ústečtí hráči 26. 11. 2018 od 18:00 na ledě Rytířů z Kladna.
so 24. 11. 2018, ZS Ústí nad Labem
SK Trhači Kadaň
5:1 2:1, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 6. Tůma (Krliš, Davídek), 17. L. Volf (Severa, Melka), 39. Melka (Zukal), 53. Tůma (Krliš), 55. Mert (Tůma, Severa) – 7. Kůs (Popela, Grebeňuk). Rozhodčí: Jan Doležal, Tomáš Zubzanda – Milan Štofa, Ondřej Kokrment. Vyloučení: 7:5, navíc L. Volf OT 10 minut za (VRA). Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 737. Střely na branku: 32:29. Zblokované střely: 12:11. Vhazování: 35:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 5:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Š. Lukeš – Jeřábek, Weinhold, Zukal, Látal, Mert, M. Zdvořáček (A) – Melka (C), Jícha, Jánský – Chrpa, L. Volf, Severa – Krliš, Davídek, Tůma – Kropáček, Planý.

SK Trhači Kadaň: Kantor – J. Müller (A), Novák, J. Holý, Seemann, Popela, Grebeňuk – Klíma (A), Kůs (C), Maršoun – Šťovíček, Klima, Chlouba – Wágner, Helt, Šulek – Rezek, Tupý, Homer.

Úvod utkání byl spíše v rukou hostů, kteří Slovan nepouštěli prakticky do žádných šancí a brzy také dokázali skórovat, když ústecké obraně ujel Jaroslav Kůs, který zkušeně trefil horní růžek. Domácím se dál moc nedařilo, ale poté se po jedné ze střel šťastně odrazil puk k Martinu Tůmovi, který pak neměl problém s vyrovnáním. Poté Slovan ožil a ve velice krátkém sledu dokázal vstřelit další branku Lukáš Volf po závaru před brankou hostů.

Začátek druhého dějství opět lépe zvládla Kadaň, ale obrana domácích fungovala velice dobře,takže jsme neviděli mnoho zajímavých příležitostí ani u jednoho celku. Druhá třetina se nesla ve jménu přesilových her, když oba týmy měly k dispozici dvě přesilovky, ale ani jednomu z týmů jejich zahrávání příliš nešlo. Nakonec se dokázali domácí prosadit v závěru třetiny, když svůj důraz před brankou využil Antonín Melka a dorazil puk za záda Kantora.

Třetí třetina svým tempem velmi připomínala tu druhou, kdy hra byla velmi vyrovnaná a nebylo vidět moc střeleckých pokusů. Slovan si však utkání zkomplikoval velkým počtem faulů, když jednou měla Kadaň dokonce přesilovku pět na tři, ale domácí oslabení skvěle bránili a tak se hostům nepodařilo snížit. Když poté v úniku dva na jednoho zvýšil náskok domácích Martin Tůma, bylo o výsledku utkání prakticky rozhodnuto. Pět minut před koncem navíc dělovkou od modré propálil Kantora Jakub Mert a upravil tak konečný stav na 5:1.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem) - „Hodnotí se mi to hodně dobře, protože po té naší předvedené hře v předchozích zápasech, kdy jsme ani nebodovali, tak tentokrát máme zasloužené tři body a byla i vidět velká radost kluků v kabině. Myslím si, že první třetinu jsme odehráli špatně, udělali jsme tam hrozně moc chyb, co jsme neudělali za dva tři zápasy zpátky. Od druhé třetiny jsme ale už byli jasně lepší a důležité bylo, že jsme ubránili oslabení pět na tři. Zase bych chtěl pochválit každého hráče v mužstvu a stejně jako jsem říkal minule, musím i tentokrát vyzdvihnout výkon brankáře Lukeše. Doufám, že teď už budeme stoupat tabulkou.“

Miroslav Novák (SK Trhači Kadaň) – „Zápas rozhodlo to, že v první třetině za stavu 1:0 pro nás jsme udělali dvě velké chyby ve středním pásmu, které soupeř potrestal. Tím si myslím, že se hodně zvedl, narostla mu křídla a samozřejmě, když hrajete ve třetí třetiny za stavu 3:1 minutu a půl před koncem přesilovku pět na tři a nedáte gól, tak s tím se bodovat nedá, taková šance se musí využít. “