Ú s t í n/L. - Jsme v play-off! Slovan dokázal ve čtvrtém utkání získat třetí potřebnou výhru. Jediné dvě branky v celém utkání dokázal vsítit kanonýr Ústeckých Jaroslav Roubík. Třetí čisté konto vychytal Michael Petrásek a s pomocí celého týmu tak na domácím ledě ukončili sérii předkola play-off.
pá 13. 2. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
SK Trhači Kadaň
2:0 1:0, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 16. Roubík (Kolafa, Pohl), 22. Roubík (Pohl). Rozhodčí: Jílek, Talpa – Belko, Kokrment. Delegát: Petr Bolina. Vyloučení: 7:14. Využití: 2:0. Diváci: 2 850. Střely na branku: 34:26 (14:7, 14:8, 6:11). Průběh utkání: 2:0. Zakázaná uvolnění: 6:0. Ofsajdy: 0:6, z toho 0:1 na úmyslné. Vyhraná vhazování: 35:28 (12:5, 11:12, 12:9). Nejlepší hráči: Jaroslav Roubík - Petr Jíra. Konečný stav série: 3:1 na zápasy.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Kolafa, Pohl, Vl. Brož, M. Vágner, Holomek, Smetana, od 1. do 20. Grin - D. Tůma, Roubík, Rod - Poulíček, J. Kloz, D. Merta - Pořický, M. Hanzl, Gengel - od 41. T. Vávra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

SK Trhači Kadaň: Mouček - R. Černý, Tejnor, Szathmáry, Trefný, M. Mazanec, R. Havel - J. Charousek, L. Novák, J. Novák - Jíra, Kůs, K. Ton - Kohout, Táborský, J. Vrána - F. Wágner, Berlev, N. Hlava - Šťovíček. Trenér: Jaroslav Beck, Petr Martínek, Robert Kaše.

Předzápasový čas čtvrtého zápasu v sérii se využil čestně. Hokejista, mistr světa z Petrohradu a současný trenér mladších žáků „C“ a straších žáků Martin Štěpánek se zapsal mezi čestné členy klubu patriotů. Po uvedení do klubu si mohl vhodit i čestné buly.

Před duelem šlo vidět i perfektní fanouškovské vybavení ve formě transparentů s nápisy CHOREO a 10 let Lions Patriots.

První větší šance se divákům na zimním stadionu naskytla na konci třetí minuty, Jaroslav Roubík nastřelil gólmana Kadaně do masky. Hosté se začali projevovat o necelých sedm minut později. Konkrétně Martin Mazanec se pokusil zblízka prostřelit Michaela Petráska, který puk vyrazil lapačkou. Brankář Slovanu byl především sledován na začátku jedenácté minuty. Martin Mazanec „zakopl“ při průjezdu brankovištěm o gólmanovu hlavu a položil Michaela Petráska na zem, k němuž museli přiběhnout i lékaři. Naštěstí se o nic vážného nejednalo a ochránce svatyně domácích mohl ve hře pokračovat.

V čase 12:42 min. na Jaroslava Roubíka zívala prázdná branka domácích, gól se mu však vstřelit nepodařilo. Jaroslav Roubík se do branky přeci jen trefil, a to v šestnácté minutě. Puk za záda Václava Moučka prostřelil z předbrankového prostoru, když mu z dálky přihrál Tomáš Kolafa. V první dvacetiminutovce byla tedy k vidění jen jedna vstřelená branka.

Druhé dějství už bylo od začátku velmi rychlé. Oba týmy začaly v aktivním tempu, to se příliš nevyplatilo ale kadaňským hráčům. Už z první třetiny měli vyloučeného Jaroslava Kůse a od času 20:24 min. dali Slovanu příležitost hrát pět na tři. Následné přesilovky bylo využito o necelou půl minutu později. Ústecký kanonýr Jaroslav Roubík se divákům ukázal v tom nejlepším světle už podruhé střelou z levého kruhu a navýšil tak vedení hokejistů z Ústí nad Labem na dvě branky.

Zbytek periody byl hodně vyhrocený. Hráči Kadaně se začali bránit za hranicemi pravidel. Každé větší bránění skončilo „rvačkou“, a proto bylo i mnoho vyloučení. Největší pošťuchování nastalo deset vteřin před koncem třicáté třetí minuty. Radek Havel se pustil do Davida Tůmy, který si to nenechal líbit. Chvíli trvalo, než rozhodčí jejich potyčku rozpustili, ale po jejich roztržení byli oba aktéři posazeni na trestnou lavici za hrubost.

Při třetí dvacetiminutovce si spíše už obě mužstva bránila své svatyně. Hra se přelévala ze strany na stranu a 2 850 diváků větší šance nevidělo. Větší příležitost se naskytla Jakubovi Vránovi, jenž se pouze strefil do masky hájce svatyně domácích. V čase 56:33 min. mohla padnout třetí branka. David Tůma se vracel z trestné lavice a šal s kotoučem úplně sám na branku, jeho úmysly Václav Mouček přečetl.

V posledních dvou minutách se využívalo vše, co se dalo. Nejprve si ke konci padesáté deváté minuty vzal trenér Jaroslav Beck time-out pro svůj tým a následně se posadil na střídačku i zamaskovaný muž Kadaně. Po čtrnácti vteřinách se ale Václav Mouček do brankoviště vrátil. Padesát jednu vteřinu před koncem si kouč Miroslav Mach si také vyžádal oddechový čas.

I když se poslední část obešla bez branek, určitě se bylo na co dívat. Po tomto zápase je jasné, že pro Kadaň sezóna končí, pro Slovan nadále pokračuje a to čtvrtfinálem play-off, které bude hrát s Piráty Chomutov.

Po celém duelu následovala obrovská děkovačka. Hokejisté se přibližně třikrát svezli po ledě a svým fanouškům řádně poděkovali za podporu, kterou jim doposud dali, Michael Petrásek ještě předvedl dva kotrmelce a jednu rybičku na ledě. V pondělí vše bude pokračovat a Ústí nad Labem bude fandění potřebovat.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): "Odehráli jsme lepší zápas než ve čtvrtek, měli jsme celé utkání pod kontrolou. Přesilové hry ve vyřazovacích bojích rozhodují, k vidění je hodně faulů. Jsme rádi, že se nám v početních výhodách podařilo prosadit. Série se lámala po prvním měření sil v Kadani. Michael Petrásek podal suprový výkon, ale klobouk dolů před všemi kluky. Smekáme s Tomášem Marešem před hráči za to, co dokázali za poslední měsíc a v předkole play-off. Postup do čtvrtfinále play-off pro nás znamená velký úspěch. Nikdo před sezónou nevěděl, jestli se začne hrát, následně se mluvilo o záchraně. Chomutov je favorit soutěže, ale zkusíme Piráty potrápit, jsme schopní s nimi hrát vyrovnané duely."

Jaroslav Beck (SK Kadaň): "Rozhodla zkušenost a šikovnost domácích, kteří využili váhové převahy. My byli přemotivovaní, soupeř si vynutil fauly. V úvodu jsme měli spoustu vyloučených, do všeho jsme dali více síly. Od poloviny zápasu jsme se s něčím srovnali a pro naše některé juniory se jednalo o obrovskou zkušenost. Vyřazovací boje se hrají venku jinak než doma, dohráli jsme střetnutí se vztyčenou hlavou. Tato parta si sáhla na dno a snažila se pro úspěch v utkání udělat maximum. Rozhodujícím momentem celé série byl první duel, kdy jsme byli křečovití, dřevění, neměli jsme správný pohyb, přestože jsme byli opticky lepší."