Ústí nad Labem - V rámci šlágru 7. kola I. hokejové ligy ČR odcestovali svěřenci Jaromíra Šindela do mladoboleslavské ŠKO-ENERGO ARÉNY. Lvům se vydařilo úvodní střídání, po dvaceti sekundách se trefil do černého Lukáš Poživil. Do první přestávky stihli domácí skóre čtyřmi brankami otočit. V závěru bitvy už pouze korigoval skóre David Tůma. Ze závěrečné power-play se žlutmodrým již udeřit nepodařilo, a tak tři body zůstaly ve středu Čech.
so 29. 9. 2012, ŠKO-ENERGO ARÉNA
BK Mladá Boleslav
4:2 4:1, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 1. Rys (Koudelka, Demel), 15. Koudelka (Demel, Rys), 16. Vrbata (Kasík, Nouza), 19. Vrbata (Mikulík) - 1. Poživil (Roubík), 54. Tůma (Sýkora, Daniel Boháč). Rozhodčí: Hribik, P. Wütherle - Špůr, Zavřel. Vyloučení: 7:8, navíc Němeček (MBL) 10 min. OT [NESP] - Poživil (UNL) 5 min. + OK [ZHK]. Využití: 1:0. Diváci: 2 370. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.

BK Mladá Boleslav: Will - Němeček, Pojkar, Kasík, Chaloupka, Jindra, Beňovič, Šmach - Mikulík, D. Vrbata, Nouza - L. Pabiška, D. Výborný, Jiránek - Demel, Koudelka, Rys - Hrdel, Loskot, Lenc

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský (21. Orct) - L. Poživil, K. Černý, P. Hořava, do 40. Špelda, do 40. Vobořil, Sklenička, Vl. Brož, Holomek - do 40. R. Kovář, Roubík, Laš - Matai, Rod, Handlovský - D. Tůma, T. Sýkora, Daniel Boháč - P. Přeučil, do 40. Hess, M. Čermák

O faktu, že se střetávají dva z nejvyspělejších celků 1. ligy nebylo pochyb už od úvodních minut. Start do utkání nesvědčil ani jednomu z gólmanů a prakticky z prvních střel na bránu končili až za jejich zády. Nejprve se do střelecké listiny zapsal střelou od modré hostující Lukáš Poživil. Dobrou práci odvedli jeho kolegové z útoku, brankář Will měl zcela zakrytý výhled a nestihl na tvrdou ránu reagovat. To byla ale pro početnou skupinu hostujících fanoušků na dlouho dobu poslední radostná chvilka. Prakticky z protiútoku se nad ničím nerozmýšlel Jiří Rys a po překročení útočné modré napálil kotouč na Koutského. Černý kousek pryže se vrtěl, měl zvláštní dráhu letu a když k tomu přičteme nejisté nadskočení brankáře, výsledkem bylo vyrovnání. A pro Ústí nad Labem mělo být ještě hůře.

Od gólu mladého domácího forvarda to byli právě Boleslavští, kdo převzal taktovku nad děním na kluzišti. Koutský si musel připadat jako na střelnici a v posledním pěti minutách prvního dějství navíc jako ve zlém snu. S předváděnou hrou bylo jen otázkou času, než Bruslaři přidají další gól a tužby domácích fanoušků nakonec vyplnil Martin Koudelka tečí nenápadného nahození od modré čáry. Pro obránce celku z města automobilů šlo o vůbec první zásah v boleslavském dresu. O několik okamžiků později využil ranou do odkryté branky David Vrbata již čtvrtou nabídnutou početní výhodu. První útok Bruslařů vůbec řádil jako utržený. Minutu před koncem první třetiny se právě tato trojice točila v útočném pásmu jako tornádo s protisměrnými přihrávkami. David Vrbata se nic nerozpakoval a využil rozháraného postavení defenzivy ke vstřelení své druhé branky. Do šaten tak odcházeli daleko spokojenější domácí hokejisté.

Ústeckou kabinou se musela prohnat velmi důrazná bouřka, jelikož do prostředního dějství naskočili Lvi jako vyměnění. Doslova to platila pro brankéřský post, nejistého Koutského vyměnil Zdeněk Orct. Hosté zpřesnili hru a přitvrdili ve středním pásmu, což mělo za důsledek vyrovnání hry, misty dokonce optickou převahu Ústí nad Labem. V největší šanci hostí selhal Roubík, jenž si zpoza branky stáhl sražený kotouč a nedokázal nadvakrát přehodit beton ležícího Willa. Domácí gólman chytal jako zatím pokaždé ve vynikající formě a přiváděl hostující střelce k šílenství. Na druhé straně mohl navyšovat Nouza, který dvakrát dostal puk do samostatného úniku, Orct ale držel své spoluhráče nad vodou. A tak, jak už to bývá, po divoké a ofenzivně nespoutané třetině přišla jedna bezbranková.

S blížícím se koncem utkání logicky přicházela nervozita a přitvrzovalo se. Obrovskou chybu předvedl doposud jistý Will, který nezvládl rozehrávku a nabídl odkrytou branku Handlovskému. Ten se zpoza branky otáčel dlouho a do zakončení mu domácí stačili vložit hůl. Nejvíce vzruchu způsobila v závěrečné třetině akce Tomáše Nouzy, který si potáhl obranu dlouhou kličkou a dostal puk i za Orcta, rozhodčí ale jeho pokus neuznali pro postavení Němečka v brankovišti. Domácí brankář protestoval natolik rezolutně, že si vysloužil i osobní trest. Z protiútoku dokázal do rozhozené obrany přesně zakončit David Tůma a stanovit tak na konečných 4:2. Černou kaňkou pak byl zbytečný zákrok Poživila, který čtyřicet sekund před koncem utkání trefil nešťastného Demela na hlavu a oba tak putovali do šaten. Šlágr kola tak skončil tříbodovým ziskem Mladé Boleslavi.

Jiří Slabý (BK Mladá Boleslav): "Na obou stranách byla spousta hráčů, kteří se chtěli ukázat. Ta provázanost Ústí nad Labem a Mladé Boleslavi je prostě velká a dost to zápas ovlivnilo. Konkrétně nám to zahrálo do karet přímo perfektně, protože když vedete 4:1, hráči už obvykle mívají tendence podceňovat situace a my trenéři je musíme hlídat, aby to nedělali. Tentokrát nebylo nic takového potřeba, kluci byli nabuzení. Co se týče závěru, ten byl ze strany soupeře poměrně frustrovaný. Myslím, že to bylo o to horší, že nečekali, že by to pro ně mohlo takto dopadnout."

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Totálně nám nevyšla první třetina, Mladá Boleslav dala branky a dostala se do laufu, potom už to pro nás bylo těžké. Zbytek utkání z naší strany přinesl jisté zlepšení, dobře zachytal ale domácí brankář Will a otáčet tříbrankovou ztrátu už není nic jednoduchého. Inkasované branky hodnotím jako smolné. Všechny týmy teď mají hodně sil, rozhodovat se bude ale až v pozdějších fázích sezóny."