Ú s t í n/L. - Slovan nastoupil ve dvanáctém kole proti poslední Kadani. To že dnes padne hodně gólů prozradila už první třetina, kde nasázel Slovan pět gólů.V následujících dvou třetinách přidal ještě 4 góly a tak v duelu proti Trhačům nouze o branky nebyla.
st 11. 10. 2017, Zimní stadion Ústí n. L.
SK Trhači Kadaň
9:2 5:0, 1:0, 3:2

Branky a nahrávky: 8. Vrdlovec (Kousal,Bernad), 11. Vrdlovec (P. Kousal), 13. Roubík (Melka), 15. Roubík (Husák), 20. Dufek (Gengel), 33. Husák (Roubík, Smolka), 53. Sladkovský (L. Volf, Bernad), 54. Melka (TS), 55. M. Vágner (Vrdlovec, Vl. Brož) – 44. Szathmáry, 59. Hlava (Szathmáry, Hejcman). Rozhodčí: Tomáš Luczków, Libor Veinfurter – Ladislav Lučan, Petr Maštalíř. Vyloučení: 3:5, navíc Tůma (KAD) TS. Využití: 3:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 824. Střely na branku: 26:34. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 9:1, 9:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Růžička – Husák, Bernad, M. Vágner (C), Vl. Brož, Hes, M. Zdvořáček, Macek – Melka (A), Roubík, Smolka – Severa (A), Vrdlovec, P. Kousal – Gengel, Dufek, L. Volf – Sladkovský, Markulinec.

SK Trhači Kadaň: Š. Lukeš (21. Danylec) – Trefný (C), R. Černý, Blaha, Szathmáry, Kadeřávek, Buchtela, L. Chalupa – J. Havel, Hejcman (A), O. Procházka – Chrpa, Kůs (A), Hlava – Tůma, Rob, Krejčiřík – Rindoš.

Kadaň, která spolupracuje s extraligovým Chomutovem se obvykle prezentuje bojovným výkonem. Hokejisté Slovanu na svého soupeře doslova vlétli. Již ve čtvrté minutě se prosadil v přesilovce Daniel Vrdlovec. Krátce po polovině první třetiny se znovu prosadil Daniel Vrdlovec, tentokrát při hře pět na tři. Pak v rozmezí dvou minut skórovalo Ústí při vlastním oslabení. Nejprve Antonín Melka při přečíslení dva na jednoho přihrál Jaroslavu Roubíkovi, který mu přihrávku chtěl vrátit, ale kotouč si jeden z hostujících hráčů srazil do brány. V patnácté minutě, znovu při oslabení, zakončoval přesně Jaroslav Roubík. Tečku za první třetinu udělal devět sekund před koncem Jan Dufek.

Ve druhé třetině viděli diváci v Ústí nad Labem jednu jedinou branku. Ve 33. minutě v početní výhodě vypálil Patrik Husák.

Z kraje třetí třetiny dokázala Kadaň vstřelit první gól v zápase. Šimon Szathmáry vystřelil a jeho ránu si jeden z domácích hráčů tečoval do vlastní brány. Sedmou branku Slovanu vstřelil po přihrávce Lukáše Volfa Lukáš Sladkovský, pro kterého to byla první trefa v ústeckém dresu. Následně proměnil po faulu Martina Tůmy trestné střílení Antonín Melka, poslal puk mezi betony brankáře. Pět minut před koncem v přesilovce stál na konci pohledné kombinace Martin Vágner, který zakončoval do odkryté brány. Výsledek upravil na konečných 9:2 Nicolas Hlava, jehož pokus přes obránce domácí brankář neviděl.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Výsledek neodpovídá hře na ledě. První třetinu jsme sice vyhráli 5:0, ale nebyli jsme s ní jako trenéři vůbec spokojení. Naopak Kadaň v první třetině byla lepší. Nám tam napadalo absolutně všechno. Můžeme být spokojeni se ziskem tří bodů a naší produktivitou. Hráče jsme pochválili za tříbodovou výhru."

Jiří Čelanský (SK Kadaň): "Přes nepříznivý výsledek jsem viděl ve hře prvky, které pilujeme na tréninku. Bohužel bez efektu. Dostávali jsme se ale do šancí, ale netrefovali jsme branku. To rozhodlo. Inkasovali jsme navíc ve vlastních přesilovkách po našich chybách. Domácí možná po první třetině polevili a my jsme ve druhé a třetí třetině byli aktivnější, avšak Slovan nám ujížděl do brejků a dal nám lekci z produktivity."