P r o s t ě j o v - Ústeckým Lvům se povedla odveta za první letošní domácí porážku a na prostějovském ledě rozhodli o třech bodech v půli zápasu během necelé minuty. Až do 31. minuty držel bezbrankový stav, pak však Lvi díky Mickovi proměnili přesilovou hru. Za dalších třicet devět vteřin zvýšil Ivan a když vzápětí po šestnácti sekundách překonal Biegla Pavel Janků, bylo o osudu utkání, ve kterém sudí Šír rozdal celkem 145 trestných minut, téměř rozhodnuto. Ve 34. minutě navíc přidal svůj již druhý přesilovkový gól Tomáš Micka. Domácím se ve třetí třetině podařilo góly Říhy a Hloucha snížit na rozdíl dvou branek a zkusili hru bez gólmana, výsledkem však byla pouze pečetící Vítkova branka - 2:5.
st 22. 11. 2006
LHK Jestřábi Prostějov
2:5 0:0, 0:4, 2:1

Branky a nahrávky: 46. Říha (Všetečka), 57. Hlouch (Všetečka) - 31. Micka (Slížek), 32. Ivan (Vítek), 32. Janků (Klimt, Martinec), 35.Micka (Grof, Antoš), 60. Vítek (Ficenc). Rozhodčí: Robin Šír - Karel Machálek, Jiří Škach. Vyloučení: 15:15, navíc Biegl 10 min., Vymazal a Duba (všichni PRO) 5+20 min., Micka (UNL) 5+20 min. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1156. Střely na branku: 32:43. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.

LHK Jestřábi Prostějov: Beigl - Sedlák, Všetečka, Poživil, Pukalovič, Bartoň, Doseděl - Pavelek, Říha, Hlouch, Duba, Škoda, Bartošek, Minařík, Gengel, Vymazal, Grofek, Čech, Korčák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Ficenc, Grof, Hořava, Houdek, Kolafa, Kudrna Jan, Pojkar - Antoš, Bauer, Ivan, Janků, Klimt, Klobouček, Kudrna Jiří, Martinec, Micka, Slížek, Vítek.

Úvod utkání se nesl ve znamení opatrného hokeje, hosté se sice dostali padesát vteřin po začátku zápasu do první šance, ale střílející Janků trefil jen Bieglovy betony a dorážející Slížek pálil pro změnu metr nad domácí branku. První střela mezi tyče z holí domácích přišla až po téměř třech minutách, ale střela Grofka od modré čáry byla spíše propagační. První vyloučení v zápase přišlo v čase 4:07 a to na straně hostí, když Hořava držel protihráče déle než bylo záhodno. Po dvaceti vteřinách se odhodlal k jedovaté střele obránce Jestřábů Pukalovič, jehož pokus hostující brankář Přikryl vyrazil do rohu a následný pokus Jestřába Všetečky ukryl bezpečně v náručí. Končící sedmá minuta znamenala přesilovku také pro hostující Lvy, po vyhození puku mimo hrací plochu obráncem Pukalovičem. Ovšem hosté se v přesilovce příliš do šancí nedostávali, navíc v sedmé minutě tak dlouho měnili puk na modré čáře až jim ho vypíchnul domácí útočník Pavelek a po samostatném úniku jen těsně minul Přikrylovu svatyni. Krátce po začátku desáté minuty hosté špatně počítali do pěti a za příliš mnoho hráčů na ledě šel pykat ústecký Ivan. Po půlminutě přesilovky napřáhnul na modré Jestřáb Sedlák a při pokusu o teč jeho střelu zastavil Všetečka, který chtěl následně zasunout puk za záda hostujícího brankáře, ale při tomto pokusu mu kotouč sjel z hokejky. Další možnost ke změně skóre dostali domácí na počátku sedmnácté minuty, v tomto čase byl vyloučen hostující Hořava za držení. O 45 vteřin později pálil od modré domácí Říha, jeho střelu Přikryl pouze vyrazil před sebe a následná dorážka Hloucha skončila vedle hostující branky. Krátce před návratem vyloučeného hostujícího hráče z lavice hanby udělal chybu na útočné modré čáře domácí Pukalovič, hostující Antoš mu sebral puk a spolu se Slížkem se řítili na jediného obránce. Slížek však touto šancí trestuhodně pohrdnul, když po přihrávce pálil vedle Bieglovy branky. Nejhezčí akce domácích přišla dvacet vteřin před koncem třetiny, v tomto čase se puku ve vlastním obranném pásmu zmocnil Říha a po sólu přes celé hřiště, kdy několika kličkami udělal z hostujících hráčů regulérní sochy, však zakončil pouze do Přikrylových připravených betonů.

Úvod druhé třetiny se nesl ve znamení dvou vyloučení. Nejprve na počátku třetí minuty hostující Jiří Kudrna a v polovině čtvrté minuty domácí Říha putovali oba svorně na lavici hanby za nebezpečnou hru vysokou holí. Avšak ani na jedné, ani na druhé straně se v těchto přesilovkách žádná výraznější akce neurodila. Hosté však začínali být na ledě více vidět a jejich akce postupně nabíraly na nebezpečnosti. V polovině deváté minuty si za sekání šel sednout za katr domácí obránce Sedlák, Lvi uzavřeli domácí v obranném pásmu a minutu a půl je svírala. Domácí však poměrně dobře bránili a když už se zdálo, že přesilovka hostí skončí nezdarem, objevil se zčistajasna po přihrávce Slížka v mezikruží hostující Micka a střelou po ledě mezi Bieglovy betony otevřel skóre zápasu - 0:1. Po obdržené brance uběhlo z času pouhých 29 vteřin, když Lev Vítek našel přesnou přihrávkou v prostoru před brankovištěm Biegla Ivana, který svou razantní střelou málem protrhnul domácím síť - 0:2. Ovšem dílo zkázy ještě nebylo dokonáno, šestnáct vteřin nato se k puku dostal po vyhraném buly Janků a lehkou střelou nad pravý beton Biegla zvýšil již na 0:3. Poté se do šance dostali také domácí, v počínající čtrnácté minutě našel přihrávkou zpoza branky Říha na modré čáře Všetečku, který prudkou střelou prověřil Přikryla, ten jeho pokus vyrazil jen těsně vedle levé tyče své branky. O jedenáct sekund později byl v hlavní roli opět domácí Říha, tentokrát si však vyslechnul od rozhodčího verdikt pro nebezpečnou hru vysokou holí. Na trestné lavici si poseděl přesně minutu a mohl se vracet zpět, když po přihrávce Grofa Micka ze skrumáže před brankovištěm zvýšil již na hrozivých 0:4. Poté se na ledě začalo poněkud jiskřit a diváci byli svědky hromadné potyčky ve které sudí udělil úhrnem 68 trestných minut. Tři vteřiny před druhou sirénou byl ještě nucen odejít předčasně pod sprchy domácí Vymazal za napadení. Menší trest za hrubost obdržel také hostující Pojkar.

Počátkem čtvrté minuty posledního dějství se k ráně prorážející plexiskla odhodlal hostující Grof, naštěstí pro domácí však jen přestřelil Bieglovu branku. V polovině šesté minuty se do střelecké listiny zapsal Jestřáb Říha, který po přihrávce Všetečky šikovnou střelou přehodil beton hostujícího brankáře a snížil na 1:4. Poté opět úřadoval rozhodčí a většinu času mezi 7. až šestnáctou minutou hrál buď jeden, nebo druhý tým, případně oba v nekompletním složení. V končící šestnácté minutě byl vyloučen Lev Pojkar za držení a nabídnul tak domácím možnost snížit stav zápasu na přijatelnější skóre. Jestřábi šancí nepohrdli a na konci sedmnácté minuty po přihrávce Všetečky Hlouch korigoval stav na 2:4. Dvě a půl minuty před koncem zápasu sáhli domácí k power-play ve snaze vyrovnat. Ovšem byli to hosté, kteří ještě jednou rozvlnili síťku branky a to 28 vteřin před koncem po střele Kudrny, který tak uzavřel účet utkání na konečných 2:5.

Pavel Hynek (Ústí nad Labem): Já bych hodnotil jenom krátce. Myslím si, že o výsledku jsme rozhodli ve druhé třetině, kdy jsme dokázali využít dvě přesilovky a v rychlém sledu odskočit o čtyři góly. Tam se to podle mě zlomilo, pak už se to jenom dohrávalo, bylo hodně vyloučených na obou stranách, to už jsme si výsledek ale pohlídali. Jsme rádi, že jsme toto utkání zvládli, protože Prostějov je doma velmi silným mužstvem a hodně silné celky tady odevzdaly body. My jsme teď ve značně kombinované sestavě, protože se už asi čtrnáct dní potýkáme s rozsáhlou marodkou, takže jsme rádi třem bodům.
Aleš Flašar (Prostějov): Já musím souhlasit s kolegou, my jsme ztratili utkání, za nějaké tři minuty jsme dostali tři branky a to bylo rozhodující. Bohužel, když chceme hrát utkání se silným mužstvem, musíme hrát v pěti. Proč jsme v pěti nehráli, to moc komentovat ani nechci, protože bych se dostal k jednomu jménu a to je Šír. Moc o tom mluvit raději nechci. Prohráli jsme s lepším soupeřem, můžeme pouze pogratulovat.