Derby s Litoměřicemi nedopadlo pro Slovan příliš dobře. Utkání se odehrálo 30.10.2016 na ústeckém zimním stadionu a ačkoli se ým žlutomodrých řadí mezi lídry tabulky, nechal se pokořit hosty, kteří zvítězili 5:4.
ne 30. 10. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Stadion Litoměřice
4:5 2:2, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 9. Leitner (Trmal), 15. Navarra (Amirov), 27. Žďánský (Kopta, Navarra), 57. Trmal (Leitner) - 3. Kafka (Novotný), 7. Bejček (Vico), 32. Vico (Černý), 39. Domský (Bejček), 41. Kolenatý (Kafka, Vandas). Rozhodčí: Plachý - Kopáč, Tichý. Vyloučení: 6:5, navíc Lauko (LTM) 10 + OK [NESP]. Využití: 1:1. Diváci: 83. Střely na branku: 38:27. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 3:2, 3:5, 4:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Rychtář - Loukota, Moucha, Hucek, Vytejček, Tomáš, Kopta, Amirov, Brňák, Drha, Leitner, Trmal, Žďánský, Navarra.

HC Stadion Litoměřice: Damašek - Vandas, Winnerlich, Novotný, Kolenatý, Hazucha, Lauko, Lynden, Domský, Sadil, Vico, Bejček, Černý, Kafka, Pejchal.

Na začátku první třetiny měli žlutomodří několik šancí, první gól ale vstřelil Kafka za tým Litoměřic. Druhá branka opět připadla hostujícímu týmu, a to zásluhou Bejčka, kterému se podařilo využít přesilovou hru Litoměřic. Následovala přesilová hra domácích. Na jejím začátku se trefil Leitner s asistencí Trmala. Slovanu se podařilo vyrovnat, díky Navarrovi, který s pomocí Amirova vstřelil branku hostům. Na konci třetiny se tým domácích dostal do oslabení, stav ale zůstal vyrovnaný.

Ve druhé třetině domácí využili přesilovou hru a postarali se o příznivé skóre 3:2. Gól si připsal Žďánský, asistovali Kopta s Navarrou. Vedení žlutomodrým ale nevydrželo příliš dlouho, vyrovnávací branku vstřelil Vico, poté litoměřický tým dostal náskok díky Domskému.

Minutu po zahájení poslední třetiny zvýšili hosté svoje vedení na 5:3, trefil se Kolenatý. Ústečtí hráli přesilovou hru, kterou ale nedokázali využít. 3 minuty před koncem utkání vstřelil branku Slovanu Trmal a snížil tak vedení Litoměřic. Domácí se po oddechovém čase rozhodli pro hru bez brankáře, utkání pro ně ale přesto skončilo prohrou 4:5.

Vlastimil Davídek (HC Slovan Ústí nad Labem): Hráči podcenili situaci, ve které hrál první s posledním. Už v první třetině prohrávali 2:0. Litoměřice chtěly více bojovat, více vyhrát, proto utkání vypadalo takhle. Potom jsme skóre dotáhli, ale ve třetí třetině jsme dostali další gól a bylo po zápase. Soupeř dal do hry srdce a chtěl vyhrát víc než my, nic jiného k tomu nemůžu říct.

Vladimír Domin (HC Stadion Litoměřice): Dnešní zápas byl první, ve kterém se nám podařilo vybojovat 3 body. Myslím, že jsme začali velice dobře, vyhrávali jsme 2:0, bohužel po našem prvním vyloučení jsme dostali v oslabení gól a později se výsledek otočil na 3:2. V každém případě jsme měli více příležitostí a díky tomu jsme srovnali na 3:3, udělali si náskok na 5:3 a závěr zápasu jsme dotáhli do vítězného konce.