Kadaň - Ke druhému vzájemnému střetnutí mezi Kadaní a Ústím nad Labem došlo v rámci 14. kola I. hokejové ligy ČR na zimním stadioně v Kadani. Severočeské derby skončilo opět rozdílem jediné branky, když letos podruhé nalezli svěřenci Karla Soudka a Radka Šípa recept na Ústecké Lvy. O tříbodovém zisku pro domácí rozhodl v čase 59:38 min. Jiří Charousek.
po 21. 10. 2013, Zimní stadion Kadaň
SK Trhači Kadaň
4:3 1:0, 0:2, 3:1

Branky a nahrávky: 15. Gajovský (Chlouba, Rutta), 49. Hromas (Gajovský), 53. Ton (Kůs), 60. Charousek (Kůs, Szakal) – 26. Roubík (Sklenička), 31. Roubík (Sklenička, Grin), 55. Daniel Boháč (Grin, Tůma). Rozhodčí: Grech – Koskuba, Šulo. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 340. Střely na branku: 35:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.

SK Trhači Kadaň: Kostúr – Trefný, J. Stehlík, Szakal, Dobrovolný, Rutta, R. Havel, Pelc, Kopáč – Kůs, J. Charousek, K. Ton – Kaše, D. Kämpf, Račuk – Jíra, Chlouba, Gajovský – L. Novák, J. Novák, Hromas. Trenéři: Karel Soudek, Radek Šíp.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Dlouhý - Grin, Z. Sklenička, F. Pavlík, K. Černý, Vl. Brož, do 40. Vaněk, Holomek, Vobořil - D. Tůma, Roubík, Daniel Boháč - Budínský, Alinč, P. Přeučil - Baránek, J. Kloz, Vávra - Dostálek, Rod, do 40. Markulinec. Trenéři: Jaromír Šindel, Tomáš Mareš.

První třetinu začali aktivněji hosté. Již po třiceti sekundách ujel po křídle Alinč, jeho pokus však ukryl Kostúr mezi betony. Na druhé straně si v 9. minutě vypracoval slušnou příležitost Chlouba, ale vyrážečka Dlouhého byla na svém místě. V průběhu třetiny začali mít více ze hry domácí, především díky kombinačním akcím. Na konci jedné z nich pálil Jíra pouze do betonů hostujícího brankáře. Tlak domácích vyvrcholil v přesilové hře. Chlouba našel křižnou přihrávkou volného Gajovského a ten trefil odkrytou branku. Kadaňští byli po brance při chuti, ale hostující obrana a především brankář Dlouhý drželi jednobrankovou ztrátu. Dvacet sekund před koncem hledal Jakub Novák před brankou svého bratra, přihrávka našla pouze ústeckého obránce.

Druhá třetina připomínala první, jen se změnily strany. Byli to hráči Slovanu, kdo pohlednými kombinacemi rozebírali domácí obranu a Kostúr měl plné ruce práce. A ve 26. minutě využil Roubík přesilovou hru, kdy po chybě obrany zakončil mezi betony domácího brankáře. Domácí svou nedisciplinovaností nabídli hostům další možnost skórovat, Kostúr však držel naděje Kadaně. Ve 31. minutě ovšem kapituloval. Skleničkova přihrávka z vlastního obraného pásma našla výborně postaveného Roubíka, který si poradil s obráncem a poslal Slovan do vedení.

A mohlo být hůře. Alinč dostal přihrávku před branku, Kostúr si s jeho nepovedeným zakončením poradil. Na druhé straně mohl vyrovnat Charousek, ale beton Dlouhého byl na svém místě. Ke konci třetiny oba celky zvolnili hru a snažili se vycházet ze zabezpečené obrany. Přesto v přechodu do útočné fáze byla spousta nepřesností a docházelo k častým únikům. V jednom z nich trefil Rutta minutu před koncem břevno hostující branky. A 10 sekund před koncem třetiny dostal Jíra přihrávku před branku, ale tváří v tvář Dlouhého nepřekonal.

Do poslední části nastoupily oba celky opatrně. V první vážnější příležitosti se objevil Vávra, ale minul branku. Hra byla i nadále plna nepřesností a docházelo k častým icingům z obou stran. Ve 48. minutě byl vyloučen Charousek za zdržování hry. Během přesilové hry nejdříve Skleničkovu střelu zablokoval obětavým pádem Chlouba a druhý pokus odpálil z brankové čáry Dobrovolný. Následoval rychlý protiútok domácích, Gajovský v úniku sice brankáře nepřekonal, ale připravil pozici pro Hromase a ten překonal hostujícího brankáře.

Domácí branka nabudila a byli aktivnějším celkem. O dvě minuty později navíc Kůs našel před brankou Tona, který neměl problém se zakončením do odkryté branky. Domácí se ale z vedení neradovali dlouho. Za necelých 100 sekund bylo vyrovnáno. Grinova střela od modré propadla až k Boháčovi, který taktéž neměl problém se zasunutím kotouče do odkryté klece. Domácí se snažili znovu dostat vedení na svou stranu, zodpovědná obrana hostí ale byla proti. Zápas se schyloval do prodloužení, když Ton zavezl puk do útočného pásma a poslal k Charouskovi a ten svou pátou brankou z posledních tří zápasů zajistil domácím 22 sekund před koncem zápasu vedení. Slovan okamžitě odvolal brankáře a zkoušel hru v šesti, domácí si však tři body pohlídali.

Karel Soudek (SK Kadaň): "K vidění byl dobrý a dramatický zápas. Podali jsme dobrý výkon. I Ústí nad Labem hrálo velmi dobře a k nám se na konci přiklonilo štěstí. Myslím si, že si nikdo vyloženě nezaslouží, abych ho vyhlásil nejlepším hráčem. Já bych pochválil celé mužstvo, protože do toho dalo všechno a podařilo se nám vyhrát."

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Utkání jsme sehráli celkem slušně, bohužel jsme udělali tři velmi hrubé chyby, které soupeř razantně potrestal. Zápas jsme přitom měli po dvou třetinách výborně rozehraný, ale pokud budeme vyrábět obdobné chyby jako ve třetí třetině, body budeme sbírat velmi těžko. Je to velká škoda, protože po většinu střetnutí jsme byli o něco málo lepším mužstvem než domácí."

Foto - hlavička Tomáše Mareše: Miroslav Rosendorf.