Třebíč - Úvod zápasu třicátého kola I. hokejové ligy ČR, ve kterém změřily síly týmy SK Horácká Slavia Třebíč a HC Slovan Ústečtí Lvi, vyzněl lépe pro hosty, kteří se ujali vedení brankou do šatny. Krátce po přestávce žlutomodří své vedení navýšili na 2:0, ale Třebíč dokázala během necelých sedmi minut skóre otočit ve vlastní prospěch. Zbytek utkání nabídl 1 480 divákům přetahovanou, vítěze určil přesilovkový zásah Lukáše Poživila v prodloužení.
so 8. 12. 2012, MANN + HUMMEL ARENA, Třebíč
SK Horácká Slavia Třebíč
4:5pp 0:1, 3:2, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 25. Burian (Vondráček, Rangl), 26. Čuřík (Káňa), 32. Rangl (Dietz, Kaut), 41. Ostřížek (Kaut) - 19. Roubík (Kovář, Pavlík), 22. Sýkora z TS, 35. Handlovský (Čermák, Brož), 46. Roubík (Ludvík), 64. Poživil (Roubík, Sýkora). Rozhodčí: R. Čech - M. Černý, Reich. Vyloučení: 4:9, navíc Dlapa (TRE) TS [HÁK]. Využití: 2:1. Diváci: 1 480. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5.

SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík - Rangl, Dietz, Zdráhal, Dlapa, Bilčík, Čejka, L. Sláma - T. Vondráček, Dolníček, Burian - Ostřížek, Kaut, Fořt - Čuřík, J. Káňa, Křivohlávek - E. Kadela, Moučka, M. Čech - Přibyl

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - L. Poživil, Holomek, Vl. Brož, Špelda, F. Pavlík, K. Černý - R. Kovář, Roubík, Ludvík - M. Čermák, T. Sýkora, do 40. P. Přeučil - do 40. D. Tůma, V. Meidl, Handlovský - do 40. J. Kloz, Daniel Boháč, Laš

Hned úvodní minuta zápasu přinesla početní výhodu pro domácí Horáckou Slavii. Ze strany domácích hráčů byla přesilová hra sice plná kombinací v útočném pásmu, mnohdy však chybělo zakončení, možná i to byl jeden z důvodů, proč skóre zápasu zůstalo nezměněné.

V 5. minutě musel poprvé vážněji zasahovat také domácí brankář Dusík, který pro dnešní zápas nahradil mezi třemi tyčemi brankáře Čiliaka. Proti střele Sýkory se blýskl pěkným švihem lapačkou.

V 9. minutě si v početní převaze zahráli také Ústečtí Lvi. Hráčům v tmavých dresech se přesilová hra příliš nepovedla, můžeme říci, že to bylo i díky dobré obraně, kterou produkovali hráči domácích.

Když Horáci nevyužili ani dvě následné přesilové hry, už to vypadalo, že se do kabin po úvodní třetině půjde za nerozhodného stavu. Ovšem v 19. minutě tečoval střelu Kováře Jaroslav Roubík. Kotouč proletěl Dusíkovi nad ramenem, dalo by se říci, že domácí brankář neměl mnoho šancí k úspěšnému zásahu.

Do 2. Třetiny vstoupili aktivněji domácí ve snaze srovnat se soupeřem krok. Zvýšenou aktivitu však záhy zastavil hlavní rozhodčí, jenž ve 22. minutě nařídil přinejmenším velice přísné trestné střílení. Ať už se hráči v čele s fanoušky zlobili, jak chtěli, proti Dusíkovi se rozjel Tomáš Sýkora a využil toho, že šel domácí gólman možná brzo k zemi a vsítil branku střelou do horní poloviny třebíčské klece.

Studená sprcha pro Třebíčské? Ba naopak, hráči se začali ještě více hnát dopředu, chtěli co nejdříve zkorigovat skóre zápasu. Když se ve 25. minutě dostal s kotoučem na holi, přes obránce, domácí kapitán Dolníček a byl zahákován, i Třebíčští se dožadovali odpískání trestného střílení. Tentokrát ale sudí ruce nad hlavu nezkřížil.

Trestné střílení sice nařízeno nebylo, o pár vteřin později ale rozhodčí svoji pravici přeci jen zdvihl a dal Třebíči příležitost další přesilové hry. Ta trvala jen krátkou chvíli. Diváci si přáli vidět branku a to vyslyšel střelec Vilém Burian, jehož dělovka od modré čáry prošla až za brankovou čáru.

Třebíč se znovu nastěhovala do útočného pásma a pokračovala v tlaku, který vedl ke vstřelení druhé branky a tím pádem k vyrovnání zápasu. Mezi kruhy zamířil přesně mezi tyče Jakub Čuřík.

Nadále na ledě bylo prakticky pouze jedno mužstvo, a sice to domácí. Vyvrcholením tlaku byla dvojnásobná početní výhoda, která skýtala velké šance na obrat v zápase, což se ve 32. minutě také podařilo. Pohlednou přesilovkovou kombinaci zakončil přesnou střelou od modré čáry obránce David Rangl.

O dvě minuty později se do další šance tlačil Burian, který si s kotoučem vybruslil z poza branky a snažil se Koutského překvapit, brankář Lvů byl na svém místě.

Do kabin se ale nakonec jelo za vyrovnaného stavu, neboť ve 35. minutě vybojoval kotouč v rohu za třebíčskou brankou Čermák, který přihrál na modrou Čáru Lukáši Handlovskému, jeho střela doplachtila, možná trochu smolně pro domácí, až do sítě.

Něco přes půl minuty se odehrálo v závěrečné třetině a Horáci šli znovu do vedení, které svým barvám vrátil střelou po vyhraném vhazování David Ostřížek.

Ve 46. minutě prožíval horké chvilky zase domácí brankář Dusík, kdy nejprve vytáhl efektní zákrok lapačkou proti střele Ludvíka, ovšem o 20 vteřin později již na střelu Jaroslava Roubíka a skóre bylo znovu vyrovnané.

Ústečtí Lvi mohli znovu vedení strhnout na svoji stranu, neboť chvíli po vyrovnávací bance hráli přesilovou hru, ovšem ani tato početní výhoda hostů nepřinesla gól.

Jak se blížil závěr třetiny, hra byla čím dál více opatrnější. Chvílemi v důsledku snad ubývání sil bylo k vidění nepřesných rozehrávek, ale gólové šance nám druhá půle 3. třetiny spíše nepřinesla. Zápas se překlenul do prodloužení.

Hned v úvodu pětiminutového prodloužení měl velkou šanci Burian, ten svou střelou z první mezi kruhy jen těsně minul hostující branku.

Rozhodnutí zápasu přišlo dvě minuty před koncem prodloužení, kdy hlavní sudí odpískal vysokou hůl domácímu obránci Dietzovi. Opět se i nestrannému pozorovateli muselo zdát, že takovéto vyloučení, navíc v prodloužení, je velice přísně odpískané.

Ústečtí přesilovou hru čtyři proti třem dokázali využít. Střelou mezi kruhy stanovil skóre zápasu na 4:5 Jaroslav Roubík.

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): "Viděli jsme krásný zápas. Diváci si to museli užít. Hráčům musím složit poklonu, měli jsme také problémy se sestavou a hráči se toho chopili. Nechápu odpískané trestné střílení, protože kdyby se to pískalo pokaždé, tak se jich jede osm za zápas. Nicméně tohle všechno nás nakoplo a myslím si, že poté jsme předvedli jeden z nejlepších hokejů, co jsme hráli. Ovšem Ústí nad Labem nepotřebuje mnoho šancí na vstřelení branky, což se potvrdilo. Ve třetí třetině už to bylo kdo z koho, dělba bodů byla spravedlivá. V prodloužení jsem si myslel, že si to hráči rozdají na fér a ne, že takový soupeř potřebuje přesilovku čtyři na tři. Stalo se, ale hráčům nemám, co vytknout a získali bod, kterého si vážíme."

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Viděli jsme zajímavý zápas s nasazením a dobrým bruslením, ve kterém byli možná lepší domácí. Nás uspala ta proměněná penalta na 0:2. Domácím jsme to zjednodušili a vinou hloupých faulů jsme nakonec museli otáčet zápas, čehož si ceníme."