Ústí nad Labem - V utkání 50. kola I. hokejové ligy ČR hostil Slovan Havlíčkův Brod. Do zápasu vstoupili lépe Lvi, kteří v desáté minutě otevřeli skóre zásluhou Jakuba Pořického v početní převaze. V devětadvacáté minutě opět v přesilové hře vyrovnal Ladislav Gengel. Za Ústí nad Labem se následně v závěru druhé části prosadil Tomáš Vávra, na začátku třetího dějství vyrovnal opět Ladislav Gengel. Rozhodující trefu přidal do sítě Rebelů v šestapadesáté minutě Jaroslav Roubík, jenž byl vyhlášen za domácí nejlepším hráčem střetnutí.
po 10. 2. 2014, Zlatopramen Arena
HC Rebel Havlíčkův Brod
3:2 1:0, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 10. Pořický (Sklenička, Přeučil), 39. Vávra (Hanzl, Videlka), 56. Roubík (Rod, Baránek) – 29. Gengel (Endál, Číp), 41. Gengel (Číp, Endál). Rozhodčí: P. Würtherle – Beneš, Krátký. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 468. Střely na branku: 39:44 (13:14, 12:11, 14:19). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2. Zakázaná uvolnění: 5:10. Ofsajdy: 3:3. Vyhraná vhazování: 41:29 (13:5, 14:13, 14:11). Nejlepší hráči: Jaroslav Roubík - Lukáš Klimeš.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Dlouhý – Grin, Z. Sklenička, Vl. Brož, Vobořil, K. Černý, Smetana, Vaněk – P. Přeučil, V. Meidl, Pořický – Baránek, Roubík, Rod – Videlka, M. Hanzl, Vávra – Dostálek, D. Merta, Kuchynka. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Klimeš – L. Vágner, M. Vágner, Zítka, Zdráhal, Semrád, Korim, M. Drtina, J. Sedlák – L. Endál, Gengel, Číp – Valášek, P. Polodna, Milfait – Jakub Kadlec, Stach, Maliník – Š. Štěpánek, Chlubna, Šesták. Trenéři: Jiří Mička, Richard Cachnín.

Utkání začalo v rychlém tempu. Ve druhé minutě se dostal před Dlouhého Kadlec, ale netrefil se. O chvíli později se před Klimešem ocitli Dostálek s Kuchynkou, ale jejich snahu zabrzdila tyčka. V páté minutě se po zákazaném uvolnění hostí vhazovalo před Klimešem. Hráči Slovanu ostřelovali jeho klec, ale gól nepadl.

Poté byl za podražení vyloučen Rod a Havlíčkobrodští získali početní výhodu. Bíločervení se usídlili před Dlouhým, ale ten byl pozorný. V desáté minutě odešel na trestnou lavici hostující Endál. Šelmy tuto power-play využily a díky střele Jakuba Pořického se ujaly vedení 1:0. Další šanci mohl využít Roubík, ale neprosadil se.

Čtyři minuty před první sirénou fauloval Černý a Rebelové získali početní výhodu. V té se jim ale gól dát nepodařilo. Naopak žlutomodří se znovu ocitli před gólmanem hostí. Ale ani z této akce branka nepadla.

Druhá třetina začala ve stejné rychlosti jako úvodní. Hned po hvizdu se dostali před Dlouhého červenobílí, ale jejich snaha byla neúspěšná. Na druhé straně se Lvi snažili dobýt svatyni Havlíčkova Brodu. Ve dvaadvacáté minutě Dostálek vrazil soupeře na hrazení a odešel pykat za katr. Ale ani tuto výhodu Rebelové nevyužili. O chvíli později se vrátka na trestnou lavici otevřela znovu.

Ústecký Meidl zadržel protihráče a za tento prohřešek byl vyloučen. Tentokrát ale hokejisté z Vysočiny početní výhodu zužitkovali. Ladislav Gengel dorazil za záda Dlouhého odražený puk a srovnal stav na 1:1. Hra se přelévala ze strany na stranu. Bíločervení se usadili v útočném pásmu, ale jejich kombinace nebyly úspěšné.

Na druhé straně se před Klimeše dostali Krušnohorci, ale jejich střely cíl nenašly. Další přesilovou hru získal Slovan čtyři minuty před druhou sirénou, ale ani tentokrát se mu skórovat nepodařilo. Stav se měnil znovu až v děvětatřicáté minutě, když gól do šatny vstřelil Tomáš Vávra a poslal Lvy do vedení 2:1.

Do třetí části šli Ústečané s jednobrankovým náskokem. O ten ale po padesáti vteřinách přišli. Endál našel dobře postaveného Ladislava Gengela a ten se nemýlil. Na tabuli se změnil stav na 2:2. V šestačtyřicáté minutě Sklenička fauloval kolenem a byl odeslán za katr. Rebelové uzamkli Slovan v jeho obranné třetině. Poté ale chybovali a Lvi se dostali do protiútoku. Ale ani oni se netrefili.

Oba celky byly útočně naladěny a o pohledné akce nebyla nouze. Stav na multimediální kostce se měnil znovu čtyři minuty před koncem třetí třetiny. Tentokrát se prosadil střelou z mezikruží Jaroslav Roubík a zajistil modrožlutým vedení 3:2.

Dvě minuty před sirénou byl odeslán na trestnou lavici Kadlec. Krušnohorci ale početní výhodu nevyužili a faulovali. Rebelové tak v samotném závěru měli dvojnásobnou power-play, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. Ústečtí hokejisté tak zvítězili 3:2.

Foto TOP: Miroslav Rosendorf.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Měli jsme dobrý vstup do utkání, vytvořili jsme si nějaké šance, ale vstřelit gól se nám podařil pouze jeden. Druhou třetinu jsme opět začali hodně vlažně, nechali jsme hrát především Havlíčkův Brod a zákonitě jsme dostali vyrovnávací branku. Naštěstí se nám podařilo skórovat do šatny. O přestávce jsme mužstvo upozorňovali na špatný vstup do druhé části, ale vstup do třetí byl ještě horší a výsledkem bylo vyrovnání hostů. Poté byla hra obou mužstev vyrovnaná a jak se říká, kdo dá gól, vyhraje. Naštěstí jsme to byli v pondělí my a získali tak veledůležité tři body."

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod): "Zápas rozhodlo proměňování šancí. Po celé utkání jsme měli dost brankových příležitostí na to, abychom vstřelili více gólů. Necelých pět minut před koncem základní hrací doby jsme trestuhodně nechali v předbrankovém prostoru střelce Jaroslava Roubíka, který svou akci zakončil excelentně. Za stavu 1:1 i 2:2 jsme mohli strhnout zápas na svou stranu, bohužel se tak nestalo. Stále nám jde o hodně, v tabulce se na nás tlačí Horácká Slavia Třebíč. Play-off chceme začít doma, musíme urvat nějaké body proti Mladé Boleslavi nebo Olomouci. Jsme rádi, že se nám do sestavy podařilo zapracovat hodně mladých hráčů, ale za několik dní začíná nová soutěž. S dosavadním průběhem sezóny spokojení jsme, musíme ale jít i nadále zápas od zápasu a neohlížet se na to, co bylo."