Ústí nad Labem - Ústeckým Lvům se v letošním ročníku proti Benátkám nad Jizerou dařilo, to se potvrdilo i ve střetnutí 31. kola I. hokejové ligy ČR. Slovan uspěl proti farmě Bílých Tygrů Liberec v poměru 3:2 po prodloužení, když třiatřicet sekund před koncem nastaveného času pálil přesně Jaroslav Roubík. Slovan může děkovat Michaelu Petráskovi, který byl pro Středočechy noční můrou. Dva body zůstávají ve Zlatopramen Areně, jeden bod si odváží svěřenci Filipa Pešána, Vladimíra Čermáka a Antonína Nečase do Benátek nad Jizerou.
st 11. 12. 2013, Zlatopramen Arena
HC Benátky nad Jizerou
3:2pp 0:0, 1:0, 1:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 31. Alinč (Loskot, Holomek), 54. Loskot (Alinč, Vobořil), 65. Roubík (Černý, Petrásek) – 43. Jech (Maďar, Vitásek), 51. A. Dlouhý (Psota, Říha). Rozhodčí: Schmejkal, Škrobák – Jílek, Svobodová. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 539. Střely na branku: 30:27 (10:7, 14:5, 5:13 - 1:2). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2. Zakázaná uvolnění: 2:3. Ofsajdy: 3:3. Vyhraná vhazování: 34:27 (12:8, 10:7, 11:11 - 1:1). Nejlepší hráči: Jaroslav Roubík - Adam Dlouhý.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Grin, Z. Sklenička, Vobořil, Holomek, K. Černý, Smetana, Vl. Brož, Vaněk – J. Kloz, Roubík, D. Tůma – Loskot, Alinč, Rod – Baránek, M. Hanzl, Daniel Boháč – Dostálek, P. Přeučil, Vávra. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

HC Benátky nad Jizerou: Trenčan – Havlín, J. Říha, Ulrych, Pyrochta, M. Pabiška, Niko, Vitásek – M. Bárta, J. Plodek. Jonák – D. Špaček, J. Skořepa, Klimt – Maďar, Vařecha, Jech – Psota, Mikyska, A. Dlouhý. Trenéři: Filip Pešán, Vladimír Čermák, Antonín Nečas.

Hned v úvodu utkání se mohl prosadit z mezikruží Baránek a chvíli po něm taky Boháč. Jenže netrvalo dlouho a Ústí se muselo čtyři minuty bránit pouze ve čtyřech mužích. Hostům se ale vůbec nedařilo usadit se v útočné třetině, a Lvi se tak do žádných větších problémů nedostali.

Benátky mohly jít do vedení, když do přečíslení ujel Pyrochta se Skořepou. Petrásek situaci zachránil svým betonem. Pak si přesilovku zahráli i domácí, a to dokonce 5 na 3, která trvala minutu a půl. Z mnoha pokusů žlutomodrých neskončil ani jeden v síti benáteckého brankáře.

Ke konci první části bylo rušno i na druhé straně kluziště, kde měl obrovskou příležitost Špaček a po něm i Jonák, který se dostal do samostatného úniku. Na domácího gólmana ale ani jeden z nich nevyzrál.

Dvacátá čtvrtá minuta přinesla další vyloučení domácích. Jenže ani tentokrát v ní nebyly Benátky úspěšné. Nějakou dobu se pak hrálo ve středním pásmu a síly na ledě byly vyrovnané.

Asi v polovině utkání putoval k časoměřičům pro změnu hráč z benáteckého tábora a po minutě a třiatřiceti vteřinách si k němu přisedl i jeho kolega. Lvi měli neuvěřitelné štěstí, protože vteřinu před koncem přesilovky 5 na 3 dokázali situaci využít. Loskot vyslal dělovku na Trenčana, ten vyrazil kotouč před sebe, kde se ve skrumáži nejrychleji zorientoval Jan Alinč a poslal puk do prázdné klece.

Ve čtyřicáté třetí minutě Benátky vyrovnaly. Domácí přišli o kotouč po sérii nepřesností v obranném pásmu, z čehož soupeř těžil. Maďar adresoval puk Ctiboru Jechovi, který z bezprostřední blízkosti překonal Petráska.

O osm minut později už Benátky vedly. Ústecká defenziva zaspala a dopustila, aby se z rohu kluziště až před branku proháčkoval Adam Dlouhý, jemuž se nakonec povedlo procedit puk do branky.

Netrvalo dlouho a dvě minuty si šel odpykat právě benátecký Dlouhý. Lvi úřadovali před Trenčanem, Alinč z pravého kruhu posunul křižně na Marka Loskota, a ten se přízemní dělovkou z vrcholu levého kruhu nemýlil.

Hra dospěla až do prodloužení, ve kterém rozhodl třiatřicet vteřin před jeho koncem Jaroslav Roubík, čímž tak rozhodl o dvou bodech pro domácí.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Po velmi nevydařeném zápase v Jihlavě jsme potřebovali nutně bodovat. Hráči utkání odmakali od první do poslední minuty, ale přílišná zodpovědnost jim v určitých fázích zápasu až příliš svazovala ruce i nohy. Nejdůležitějším faktorem podle mého názoru bylo, že jsme se dokázali rychle zvednout po druhé brance Benátek nad Jizerou a rychle vyrovnat stav utkání. Po delší době jsme využili dvakrát přesilovou hru. V prodloužení to vzal na sebe Jaroslav Roubík a zajistil nám velice důležité dva body. Naše mužstvo hraje nyní každý zápas jako play-off. Další bitva nás čeká v sobotu v Mostě. Budeme rádi, když nás přijede, jako vždy povzbudit co nejvyšší počet našich diváků a vytvoří nám domácí prostředí."

Filip Pešán (HC Benátky nad Jizerou): "Bod z Ústí nad Labem je lepší než nic, ale podle mého názoru jsme si zasloužili za průběh zápasu alespoň body dva. Tým Ústeckých Lvů disponuje zkušenými hráči, kteří na sebe dali vědět ve zlomových momentech utkání. Gól Jana Alinče na 1:0 i jeho následná přihrávka na vyrovnávací branku Loskota neměla chybu, totéž v prodloužení Roubík. Soupeři rozhodli o vítězství hráči, kteří jsou zkušení, my se máme stále co učit. I když prohráváme, poslední dobou hrajeme s ostatními týmy velmi vyrovnaně. Velké plus je, že kluci bojují až do konce zápasu. V tom je velká změna oproti začátku soutěže. Naším hlavním cílem je udržet v Benátkách nad Jizerou I. hokejovou ligu ČR. Lhal bych, kdybych řekl, že se nedíváme po play-off, na druhou stranu si hlídáme také spodní část tabulky. Nad spokojeností panuje velký otazník, na to budu moct odpovědět až po skončení základní části."

Foto - hlavičky trenérů + TOP: Miroslav Rosendorf.