Ú s t í n/L. - V rámci 57. kola Chance ligy bylo naplánováno poslední severočeské derby v sezoně s nedalekou Kadaní. Slovan vyslal na Štěpána Lukeše celkem sedmašedesát ran, nakonec se ujaly čtyři z nich a Slovan přehrál Trhače v poměru 4:0! Dvěma brankami se blýskl Jakub Chrpa, čisté konto zaznamenal Dominik Pavlát. Již ve středu čeká Slovan poslední venkovní zápas sezony, když se představí na ledě kladenských Rytířů.
po 18. 2. 2019, ZS Ústí nad Labem
SK Trhači Kadaň
4:0 0:0, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 32. Chrpa (Schwamberger, Mert), 34. Chrpa (M. Zdvořáček), 51. Schwamberger (T. Jandus), 54. T. Jandus (Tůma). Rozhodčí: Grech, Micka – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 3:2. Využití: Bez využití. Diváci: 496. Střely na branku: 67:34. Zblokované střely: 7:10. Vhazování: 37:24. Průběh utkání: 4:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Pavlát – M. Zdvořáček, D. Málek, Mert, Hes, Štochl, Blaha – Grim, Roubík, Šťovíček – Chrpa, Schwamberger, Krliš – Planý, Tůma, T. Jandus – Čermák, Gottfried.

SK Trhači Kadaň: Š. Lukeš – Novák, Šefl, Eliáš, Hajič, Foltýn, Uřídil, Cestr – J. Svoboda, Kůs, Wágner – Zabloudil, Rindoš, Maršoun – Konášek, Tupý, Homer – Zd Zabloudil, Vašíček.

Již od začátku utkání byl domácí Slovan jasně lepším týmem, který kontroloval tempo hry a hosty z Kadaně do hry příliš nepouštěl. Domácí si dokázali postupně vypracovat několik nebezpečných šancí, ale hosty držel skvěle chytající Lukeš. Asi největší příležitost Slovanu přišla necelou minutu před koncem, když se po závaru před brankou hostů dostal k dorážce Roubík, ale již ležící Lukeš ho dokázal vychytat fantastickým zákrokem pravým betonem a tak zůstal stav utkání po první třetině nerozhodný 0:0.

I druhá třetina pokračovala v podobném duchu jako ta první, kdy ústecký celek jasně přehrával Trhače. První branka byla prakticky jen otázkou času, který nakonec přišel osm minut před koncem třetiny, když se do samostatného úniku dostal Grim, kterého však vychytal Lukeš, ale na následující dorážku Jakuba Chrpy byl už krátký. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat, když Zdvořáček naznačil z pravého kruhu střelu a následně vybídl Jakuba Chrpu k druhému zásahu, který svou příležitost dokázal bekendovou kličkou využít a zvýšit na 2:0.

Úvod třetí třetiny byl v režii hostů, kteří několikrát nebezpečně zahrozili, ale Slovan podržel brankář Pavlát. Avšak byl to právě Slovan, který dokázal jako další skórovat, když se dostal ke střele z mezikruží Tomáš Schwamberger, který se trefil krásně do pravého horního růžku. O tři minuty později bylo definitivně rozhodnuto, když se ke střele dostal osamocený Tomáš Jandus, který orazítkoval obě tyče hostující branky a zvýšil na 4:0. Ani jednomu z celků se poté již další branku přidat nepodařilo, a tak utkání skončilo v poměru 4:0.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí): Poslední dva zápasy jsme nedali gól a tuto sérii jsme chtěli dneska přerušit. Chtěli jsme hodně střílet, což se dám dařilo první dvě třetiny. Třetí třetinu jsme sice vyhráli 2:0, ale herně jsme hodně polevili. Hodně nás podržel brankář Dominik Pavlát.

Miroslav Novák (SK Trhači Kadaň): Dnes to byl zápas, kdo dá gól, tak vyhraje. My jsme bohužel branku nedali, takže nemůžeme vyhrát. Z naší strany to bylo velice špatné a bezzubé, takže zaslouženě vyhrálo Ústí. Díky Štěpánovi Lukešovi, který měl přes šedesát zákroků, jsme nedostali více branek. Když nedáme branku, tak prostě nemůžeme vyhrát.