Ústí nad Labem - K duelu čtyřiadvacátého kola WSM Ligy přicestovali do Ústí nad Labem hokejisté Slavie. Slovan na Pražany vlétl, když po šestnácti sekundách otevřel skóre Jiří Rys. Brankami ve dvacáté čtvrté a dvacáté šesté minutě hosté stav otočili a do konce řádné hrací doby jednobrankový náskok ubránili. Svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše i přes bojovný výkon při power-play nestačili na Slavii 1:2, přestože svého soupeře přestříleli. V čase 29:22 min. se blýskl gestem fair-play Jaroslav Roubík, jenž doslova odmítl přesilovou hru ve prospěch svého týmu.
st 18. 11. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Slavia Praha
1:2 1:0, 0:2, 0:0

Branky a nahrávky: 1. Rys (Roubík, Holomek) – 24. Knot (Čermák, Markovič), 26. Robinson (Pavlin). Rozhodčí: Pražák – Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 2 691. Střely na branku: 33:24 (12:7, 12:10, 9:7). Průběh utkání: 1:0, 1:2. Zakázaná uvolnění: 1:4. Ofsajdy: 3:2. Vyhraná vhazování: 32:23 (10:6, 13:7, 9:10). Nejlepší hráči: Jan Pohl - Alexandr Hylák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Holomek, Smetana, Vl. Brož, M. Vágner, Pohl, D. Sobotka – Rys, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Andres, D. Merta – Dalecký, Melka, Kuchler – Gengel. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

HC Slavia Praha: Hylák – A. Růžička, P. Kolařík, Pavlin, Hraško, Knot, Andrlík, Adam – D. Hruška, Mikulík, Bahenský – Markovič, Šafránek, Robinson – M. Čermák, Kašpařík, Kubica – Micka, Jurík, Jiránek. Trenéři: Pavel Hynek, Milan Razým.

Před úvodním vhazování se na ledové ploše odehrála slavnostní událost. Trenér ústecké mládeže Vlastimil Davídek v den zápasu dvacátého čtvrtého kola oslavil šedesáté čtvrté narozeniny. Na počest kouče mládežnických kategorií bude v nejbližších dnech vyzdvižen dres s jeho jménem.

Utkání mezi ústeckým Slovanem a pražskou Slavií mělo velice rychlý začátek. Ústí nad Labem si od úvodního vhazování sjelo s pukem do útočné třetiny hrací plochy a v čase 00:16 min. Jiří Rys usměrnil střelecký pokus Jaroslava Roubíka za záda Alexandra Hyláka z těsné blízkosti. Následně se Jiří Rys dostal do další skvělé pozice, ale střelu v gól proměnit nedokázal. Na začátku sedmnácté minuty dostal příležitost skórovat David Hruška do odkryté branky, David Hruška však se střílením dlouho vyčkával, a když vystřelil, tak trefil pouze Jakuba Soukupa.

Dvacet čtyři vteřin po zahájení druhé třetiny se dostal k puku Jan Kloz, který nestihl vystřelit, jelikož pražská obrana včas zareagovala a Jana Kloze zastavila ještě u mantinelu. Slavii se podařilo o necelé tři minuty vyrovnat stav na kostce. Gólem hostů se prezentoval Ronald Knot, který přelstil brankáře Slovanu střelou k pravé tyči.

Praha se skórováním pokračovala i o dvě minuty a dvacet dvě vteřiny později a obrátila skóre díky Nathanovi Robinsonovi. Druhý úspěšný střelec týmu z hlavního města potrestal chybu severočeské obrany a Jakuba Soukupa překonal jedovkou od levého mantinelu. Ve druhé dvacetiminutovce byli fanoušci také svědky fair-play. V čase 29:22 min. bylo signalizováno vyloučení hráče týmu Slavia Praha. Když byla přerušena hra a rozhodčí vylučoval hostující hráče, přijel k sudím Jaroslav Roubík a uznal, že se o faul nejednalo. K vyloučení nedošlo a oba týmy pokračovaly se standardním počtem hráčů na ledě.

V závěrečném dějství se hra ze začátku přelévala ze strany na stranu a větší příležitosti téměř 2 700 diváku neviděli. Ve čtyřicáté deváté minutě mohli hosté získat dvoubrankové vedení, jenže Žiga Pavlin rozezvonil pouze břevno. Zhruba o devět minut později se strhla před svatyní Alexandra Hyláka menší potyčka, avšak k žádnému zranění naštěstí nedošlo.

Necelou minutu a půl před koncem řádné hrací doby si domácí vyžádali time-out a poté hráli se šesti hráči na ledě. Ve hře bez brankáře zaútočil na branku Jan Pohl, ale pražský gólman jeho střelu bezchybně vychytal. Vyrovnávací gól Slovanu fanoušci nezhlédli, za to byl čtyři sekundy před závěrečným hvizdem vyloučen Jaroslav Roubík za hákování.

Dramatická a rychlá třetí část hry byla nakonec bezbranková. O vítězi se rozhodlo ve druhé třetině, kdy se v rozpětí necelých tří minut prosadili Ronald Knot a Nathan Robinson. Slavia si odváží zpět do svého města plný počet bodů po vyrovnaném utkání a těsné výhře o jeden gól nad celkem HC Slovan Ústí nad Labem.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Se Slavií jsme odehráli skvělé utkání, ale máme nula bodů, což celkový dojem kazí. Do zápasu jsme měli dobrý vstup, celou první třetinu jsme hráli výborně. Měli jsme přidat ještě jeden gól, ale to se nepovedlo. Do druhé části jsme vstoupili mnohem hůře. Dvakrát jsme faulovali a hosté to potrestali. Nemůžeme klukům upřít snahu a bojovnost po celé utkání. Přišlo mnoho diváků a zápas se musel líbit.“

Milan Razým (HC Slavia Praha): „Do duelu jsme měli tragický vstup a po šestnácti vteřinách jsme prohrávali. Následně byli domácí na hřišti po celou první třetinu lepší. My jsme se zvedli až od druhé třetiny, kdy se nám podařilo otočit výsledek v náš prospěch. Ve třetí třetiny měl Slovan mnoho šancí a snažil se, ale náš gólman nás perfektně podržel. Celý tým střetnutí dobojoval a dovedl až do vítězství.“