Hokejisté Ústí nad Labem ukončili první čtvrtinu WSM Ligy vítězně. Na domácím ledě přemohli soka z Vysočiny v poměru 4:1! Na vítězství se podílela třemi brankami první formace.
so 8. 10. 2016, ZS Ústí nad Labem
SK Horácká Slavia Třebíč
4:1 0:0, 2:1, 2:0

Branky a nahrávky: 24. Loskot (Kloz, Vrdlovec), 32. Vrdlovec (Husák, Kloz), 52. Doležal, 56. Kloz (Vrdlovec, Loskot) - 34. Kristl (Erat, Dolníček). Rozhodčí: Zubzanda - Krátký, Štětina. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 994. Střely na branku: 29:27 (10:9, 12:11, 7:7). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Kasík, Bernad, M. Vágner, Husák, Přindiš, Brož – Loskot, Vrdlovec, Kloz – Z. Doležal, Poulíček, Merta – Moučka, Melka, Gengel – Markulinec, Komárek, Navarra.

SK Horácká Slavia Třebíč: D. Svoboda – J. Zdráhal, Niko, Bartejs, Lojek, Čejka, F. Král, Koch, Schejbal, Přibyl – Kristl, Dolníček, R. Erat – Huňa, T. Havránek, Kusko – Paták, Milfait, Jan Wasserbauer – Novák, Juráň.

Zápasy Slovanu s Třebíčí bývají tradičně hodně bojovné a vcelku vyrovnané. Výjimkou nebyl ani sobotní boj mezi oběma soupeři na ústeckém ledě. Téměř tisícovka diváků nakonec ale viděla vítězství Slovanu 4:1, o kterém rozhodl především ve třetí třetině.

Slovan mohl jít do vedení už v první minutě, když Patrik Husák trefil po přihrávce Jana Kloze tyčku. Domácí dlouho naráželi na výborně chytajícího Svobodu v třebíčské brance. Kromě tyčky Husáka toho diváci v úvodních minutách zápasu mnoho neviděli. Probíhal spíše úporný boj a na další gólové šance se čekalo.

V desáté minutě poprvé o sobě dala vědět Třebíč, když Dolníček trefil břevno. Záhy ale brankovou konstrukci trefili i domácí a ještě nadějně dorážel Poulíček, skóre se ale neměnilo. Ve zbytku první třetiny oba gólmani prokazovali svou kvalitu, a proto diváci v první periodě gól neviděli.

Ačkoli na začátku druhé třetiny byl vyloučený domácí Petr Přindiš, jako první otevřeli skóre právě domácí. Po Přindišově trestu otevřel skóre Marek Loskot. Následně ale Třebíč také dopravila puk do branky, ale po nepřehledné situaci rozhodčí gól neuznali. Debata nad třebíčskou akcí ale zabrala několik minut, nakonec se ale Horáci radovali předčasně. I díky třebíčským vyloučením Slovan v dalším průběhu dostával svého soupeře pod tlak, skóre se ale ještě dlouho neměnilo.

Ve 32. minutě navyšoval na rozdíl dvou branek ve prospěch Slovanu Daniel Vrdlovec. O dvě minuty později ale Horácká Slavia snížila zásluhou Richarda Kristla.

V úvodu třetí třetiny se dostal do šance aktivní Marek Loskot, po vyloučení Vágnera se pak Slovan musel bránit v oslabení. V 52. minutě se postaral o nejhezčí branku večera Zdeněk Doležal, když si při své individuální akci udělal z obránců kužely a nakonec vykoupal i gólmana. V 56. minutě pak po přesném pasu Vrdlovce zakončoval do poloodkryté klece Jan Kloz a definitivně tím zlomil odpor Třebíče.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Utkání s Třebíčí jsme zvládli, ale výkon nebyl v žádném případě ideální, přesto se i taková výhra cenní. Pozitivem je pouze jedna obdržená branka. V utkání jsme dali krásné góly, ale koncovka nás nyní trápí ze všeho nejvíce. Po zápase v Jihlavě jsme s mužstvem měli sezení, nastavili jsme si určitá pravidla, ale někteří hráči nám zřejmě nerozuměli. Buď se proberou nebo tu hrát nebudou. Diváků dorazilo na zimní stadion poměrně dost i přesto, že se nezměnila cena vstupného. Všem divákům patří naše velké dík."

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): "Zápas nebyl z naší strany příliš povedený. Po první inkasované brance jsme dokázali ještě vyrovnat, ale rozhodčí gól neuznal. Poté jsme dostali další rychlou branku na 2:0 a vyrovnat se nám už nepodařilo. V poslední třetině byl soupeř jasně lepším týmem a my jsme dělali zbytečné chyby."