Ú s t í n/L. - Třetí třetina rozhodla o výhře Lvů v Havlíčkově Brodu. Domácí dvě třetiny vedli, nicméně hostující Pajič se rozhodl, že to tak nenechá a vstřelil dva nejdůležitější góly zápasu - vyrovnávací a vedoucí. Lvi se ale na další vítězství opět nadřeli, po výhře 4:2 se přesto mohou dále slunit na první příčce tabulky, na druhý Chomutov si stále udržují dvoubodový náskok.
st 28. 10. 2009
HC Rebel Havlíčkův Brod
2:4 2:1, 0:0, 0:3

Branky a nahrávky: 2. Ondráček (Smith), 18. Endál (Svoboda) - 1. Hovorka (Alinč), 45. Pajič (O. Kříž, Dragoun), 54. Pajič (Mrázek), 57. Alinč (Hovorka, Němeček). Rozhodčí: Jan Jílek - Radek Koskuba, Jan Bertlík. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1100. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (Linhart) – Vyhlídal, Šulc, Jebavý, Špelda, A. Jelínek, Soldán, Pavlík, Horváth – Holec, Borovanský, Ondráček, Smith, Endál, Třetina, Stromko, Dušátko, Svoboda, Vylíčil, Knotek Vrdlovec.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct (Wegert) – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Vobořil, Gýna – Sklenička, Hovorka, Alinč, Šaffer, Janků, P. Kříž, Kloz, Mrázek, Pajič, Dragoun, M. Pšurný, Mikulík, R. Pšurný.

Do utkání měli Ústečtí doslova raketový nástup, když už ve 13. sekundě hry napřáhl v mezikruží Marek Hovorka a nedal bezmocnému Suchanovi žádnou šanci – 0:1. Rebelové se však tohoto gólu nezalekli a už v čase 1:39 dokázali vyrovnat. O toto vyrovnání se postaral Martin Ondráček, kterému nahrával Chris Smith1:1.

Po tomto gólu byli aktivnější hosté, kteří prakticky až do 10. minuty tlačili. Všechny jejich střelecké pokusy ale pochytal pozorný brankář Rebelů. V úvodu druhé poloviny první třetiny měl na své hokejce obrovskou šanci Pavel Kříž, který se ocitl úplně sám před Suchanem, ale kotouč zasáhl nepřesně a proto jeho pokus skončil pouze v ochranné síti.

Velké šance měl i domácí celek. Ve 13. minutě obdržel krásnou křížnou přihrávku Miroslav Holec, ale sám v útočném pásmu trefil pouze připraveného Orcta. O chvilku později se domácímu Svobodovi podařilo zachytit ústeckou rozehrávku, ale jeho tvrdá střela od modré jen těsně prolétla kolem branky. V 16. minutě si Rebelové zahráli přesilovou hru, kterou i přes velké šance využít nedokázali.

Ovšem sekundu před vypršením tohoto trestu se zdržováním hry provinil Šaffer, a domácí proto měli další přesilovku. To, co se nepovedlo Rebelům v první přesilovce, to se jim povedlo v té druhé. Už po 6 sekundách našla Svobodova přihrávka zpoza brány volného Lukáše Endála a ten střelou pod horní tyčku poslal Havlíčkův Brod do vedení – 2:1. Pět minut před koncem byl ještě ve velké šanci Borovanský, ale jeho střela pouze proletěla vedle levé tyčky.

Druhá třetina začala zbývajícími 25 sekundami přesilové hry domácích. V té Rebelové dokázali vystřelit na Orcta pouze jednou a zůstala tedy neproměněna. V plném počtu se ale nehrálo ani dvě minuty, protože v čase 22:14 udělil sudí 2 minuty Křížovi za držení hole. Domácí tuto výhodu využít nedokázali pro dobře organizovanou obranu Ústí nad Labem a hrálo se tedy v pěti na obou stranách.

Ve 25. minutě měli domácí namále, když se před Suchanem ocitlo hned několik hráčů Ústeckých Lvů, ale ani jednomu se nepodařilo zasunout puk do brány. V dalších minutách bylo vidět velké množství zákroků na hranici pravidel, ale píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá. Ve 29. minutě se šel na trestnou lavici posadit ústecký Pavel Kříž za krosček, jenže i tato přesilovka zůstala nevyužita.

I v dalších minutách byli domácí tím aktivnějším týmem, nicméně projít přes ústeckou obranu bylo velkým oříškem. Poslední minuty se hrál velmi vyrovnaný hokej. Šance byli k vidění na obou stranách. Tři minuty před skončením druhé dvacetiminutovky dostali domácí trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Hosté však gól nevstřelili, a proto byl stav po dvou třetinách 2:1 pro domácí Rebely.

Poslední třetinu zahájili aktivněji hosté. Hned v úvodu uzavřeli Rebely v jejich třetině a na Suchana šlo velké množství střel. Brodský brankář byl však bezchybný a všechny tyto střely bez menších problémů pochytal. Jenomže ve 45. minutě Rok Pajič tečoval Křížovu střelu od modré mezi Suchanovi betony a vyrovnal tak na 2:2.

Ve 48. minutě měli domácí hned několik šancí, ale nepodařilo se jim dostat kotouč za záda brankáře Orcta. O 3 minuty později se hostující Klobouček provinil za nedovolené bránění a domácí si zahráli přesilovou hru, ale ani tuto nedokázali proměnit. Jakmile skončila tato přesilovka začalo Ústí opět tlačit.

V 54. minutě na vrcholu kruhů napřáhl Rok Pajič a svým druhým gólem v utkání poslal svůj tým do vedení – 2:3. O minutu později zůstal na ledě po tvrdém střetu ležet Třetina, ale píšťalka hlavního sudího zůstala opět němá. Přesilovka však přišla o chvíli později, a to v 56. minutě. V čase 56:21 ujel v oslabení Jan Alinč a přesnou střelou zvyšuje náskok – 2:4. Hostům se tento výsledek podařilo udržet, a proto vyhrávají 2:4.