Ú s t í n/L. - V rámci 48. kola WSM Ligy se Ústí utkalo s Benátkami nad Jizerou. Hosté byli zejména v úvodu zápasu aktivnější. Slovan dokázal odolat, a ještě v první třetině vstřelit první branku. Ústecká defenziva a Jakub Soukup nedovolili soupeři skórovat, naopak žlutomodří dali čtyři branky a vyhráli 4:0. Zápas okořenily dvě bitky.
so 6. 2. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Benátky nad Jizerou
4:0 1:0, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 16. Bernad (Melka, Křovohlávek), 34. Brož (Tenkrát, Kuchler), 39. Roubík (Kloz), 53. Roubík (Tůma). Rozhodčí: Petružálek – Bosák, Kokrment. Vyloučení: 6:3, navíc Gengel (UNL) 5 min. + OK [HRUB], Sobotka (UNL) 10 min. + TH [BTK], Kuchler (UNL) TS [HAK] – Ulrych (BEN) 5 min. + OK [HRUB], Havlín (BEN) 5 min. + OK [HRUB]. Využití: 1:0. Diváci: 1 183. Střely na branku: 29:33 (6:12, 11:10, 12:11). Průběh utkání: 4:0. Nejlepší hráči: Jakub Soukup – Václav Pletka.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Chalupa, D. Sobotka, Vl. Brož, M. Vágner, Bernad, Holomek, Smetana – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Čurda, Kuchler – Křivohlávek, Melka, D. Merta – Navarra, Gengel, Janák. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

HC Benátky nad Jizerou: M. Růžička (41. Lukáš) – J. Říha, Plutnar, M. Pabiška, Kajínek, Havlín, Ulrych, R. Hubáček – Jonák, Černoch, V. Pletka – D. Špaček, J. Plodek, Hlaváč – Ordoš, Hrníčko, Víšek – A. Dlouhý, Volf, Kubica. Trenéři: Jiří Čelanský, Antonín Nečas.

Slovanu se v prvním z posledních pěti zápasů na cestě do předkola play-off postavily Benátky nad Jizerou. Předchozí střetnutí těchto celků ovládli domácí a také sobotní duel začal lépe pro ústecké hokejisty. Okamžitě po úvodním buly se ke střele propracoval Jaroslav Roubík z levého kruhu.

Následně si hosté zahráli s výhodou jednoho muže na ledě navíc a Daniel Špaček stihl tečovat střelu těsně před Soukupem. O další závar před ústeckým gólmanem se postaral Jiří Černoch, když se dopracoval až do bekhendového zakončení. Naopak na druhé straně se rozvlnit síť pokusil dělovkou z levého kruhu Petr Tenkrát.

Se střelou si Růžička poradil, ovšem slavit mohli domácí hned vzápětí. Při signalizované výhodě po přihrávce od Antonína Melky doslova vymetl David Bernad pravý roh Růžičkovi brány a v čase 15:23 otevřel skóre. Do konce třetiny si Benátky ještě zahrály v početní výhodě, ovšem ani tečovaná střela Davida Kajínka od modré čáry neskončila gólem a Slovan si tak do kabin odvážel jednobrankový náskok.

Ve druhé dvacetiminutovce se Ústečtí prezentovali aktivní hrou. Hned v úvodu se do zakončení tlačil Vladimír Brož a vzápětí také Ladislav Gengel. Následně došlo za Růžičkovo brankou k potyčce mezi Ladislavem Gengelem a Petrem Ulrychem. Oba hráči již do utkání nezasáhli.

V dalších minutách Slovan vyzkoušel Růžičkovu pozornost. Nejprve se do zakončení dostal Jaroslav Roubík, když po přihrávce zpoza brány od Daniela Sobotky vystřelil mezi kruhy a následně ze stejné pozice vypálil také Ondřej Holomek.

Slovan se ve druhé třetině propracoval také k první přesilové hře v utkání a hned napoprvé nezaváhal. Vladimír Brož umístil od modré čáry kotouč přesně pod horní tyč a navýšil vedení Ústeckých o dvě branky. Po inkasovaném gólu hosté zatlačili Slovan a Jakub Soukup podržel domácí několika důležitými zákroky. Nejprve se postavil střele Radka Hubáčka a následně si pohlídal také dorážku kapitána Jana Plodka.

Závěr třetiny poté patřil opět Ústeckým. David Merta se snažil překonat Růžičku mezi betony, ovšem radost ústeckých fanoušků propukla přesně minutu před koncem. Jaroslav Roubík ani z tohoto utkání neodešel naprázdno. Na hranici brankoviště bekhendem překonal hostujícího gólmana a po čtyřiceti minutách Slovan vedl nad Benátkami již o tři branky.

Do třetí části v brance Benátek nastoupil Jan Lukáš a již v úvodu musel čelit střele Jana Křivohlávka z levého kruhu. Naopak na druhé straně se vyskytl prostor ke střele pro Dominika Hrníčka, při zakončení byl však faulován a rozhodčím bylo nařízeno trestné střílení. Jakub Soukup udržel čisté konto a stav zůstal nezměněn.

Netrvalo však dlouho a definitivní tečku benátským nadějím udělil Jaroslav Roubík, který trefil pravý roh Lukášovy branky. Závěr utkání posléze nabídl vyhrocené momenty, kdy došlo k dalším osobním soubojům za domácí brankou.

Skóre se již neměnilo a Slovan si tak po sobotním utkání připsal důležité tři body a posunul se v tabulce na devátou příčku.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Hráli jsme doma se soupeřem, který má formu a neprohrál v pěti předešlých utkáních. Naší povinností bylo vyhrát za tři body, což se nám podařilo, takže jsme maximálně spokojeni. Kluci si zaslouží pochvalu, protože se jednalo o týmový výkon podpořený kvalitou Jakuba Soukupa v bráně. Mrzí nás co předváděli v poslední třetině hráči Benátek nad Jizerou, protože ať je to tak nebo tak, musí mít nějakou úctu a pokoru a ne, že si zahrají pár zápasů v extralize a budou se chovat jako mistři světa. Když tomu tak není, musí zákonitě přijít trest, který přišel a byl zasloužený."

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): „Přijeli jsme do Ústí nad Labem s tím, že chceme vyhrát a navázat na naše skvělé bodování. Slovan nás však v utkání vyškolil 4:0."