V prvním kole Chance ligy se ústecký celek utkal se Slavii. V první třetině poslal Slovan do vedení svým gólem Tomáš Pšenička. Slavii se ještě ke konci třetí třetiny podařilo vyrovnat. V druhé minutě prodloužení se prosadil Jaroslav Roubík a Slovan si tak z ledu Slavie odváží dva body.
st 11. 9. 2019, Stadion Eden
HC Slavia Praha
1:2pp 0:1, 0:0, 1:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 56. Kuťák (J. Novák) – 17. Pšenička (Vildumetz), 62. Roubík (Kružík, Vl. Brož). Rozhodčí: Čáp, Pavlovič – Hnát, Štofa. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 50:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Slavia Praha: Michajlov – Duda, J. Novák (C), P. Hořava, Hejda, Barák, Steinocher, Antoš – Šmerha, Vampola (A), Kuťák – J. Doležal (A), Vrdlovec, Všetečka – M. Ondráček, Šagát, Šteiner – Furch, Kohút, Brož.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Müller, Zelingr, Vl. Brož (A), Hes, Veber, D. Málek, M. Zdvořáček – Vildumetz, Pšenička, J. Havel (A) – Severa, Roubík (C), Kružík – O. Procházka, D. Merta, Maršoun – Wojnar, Kalaj, O. Bláha.

Natěšená červenobílá družina na Slovan vlétla a od úvodních vteřin se prezentovala velmi aktivním napadáním, z čehož plynuly i dvě přesilové hry. V nich se však místo Stahla zapotil spíše Michajlov, jenž musel likvidovat úniky Pšeničky a Procházky. Na druhé straně mohl otevřít skóre Brož, tomu nicméně vystavila stopku levá tyč.

Ještě větší příležitost ovšem krátce poté spálil Ondráček. Ten se dostal po parádní kombinaci k dorážce do odkryté klece, avšak radost mu neméně povedeným zákrokem doslova ukradl přesouvající se Stahl. A Ústí neproměněnou šanci trestalo.

Byl to Tomáš Pšenička, kdo se ve správný čas odpoutal od bránícího hráče a nabruslil si mezi kruhy, odkud následně výstavním příklepem vyhnal všechny pavoučí obyvatele z horního rohu domácí brány.

Slovan mohl zdvojnásobit své vedení po vyloučení Šteinera, hosté si v ní ale počínali stejně neúspěšně, jako svěřenci Miloše Říhy o pár minut dříve.

Druhá část už byla od sešívaných mnohem lepší než ta první. Slávisté dokázali Ústí na dlouhé chvíle zamknout v obranném pásmu, kýžený gól však ne a ne přijít. Furchovi v tísni uskočil puk, Šmerha tvrdým švihem vyprášil jen lapačku hostujícího gólmana a Vampola se Šagátem nadvakrát nedokázali trefit odkrytou klec ve chvíli, kdy Stahl ležel na brankové čáře.

O převaze Slavie svědčí i počet střel, jenž ve druhé třetině dosáhl skóre 19:9 ve prospěch hokejistů z Vršovic.

Úspěch znamenala až padesátá střela

Nátlak sešívaných pokračoval i z kraje třetí třetiny, jako by však Stahlova brána byla zakletá. Opět jen vleže dokázal hostující gólman zneškodnit nebezpečné zakončení Šmerhy, unikajícímu Vampolovi pak riskantně vypichoval puk v prostoru mezi kruhy. Na opačné straně se jinak příliš nezamměstnaný Michajlov vytáhl v souboji s Pšeničkou.

Zkraje poslední desetiminutovky se na povrch začaly drát také emoce. Dosti kontroverzní vyloučení Vampoly za „osprchování“ hostujícího gólmana vyvolalo vlnu nevole jak v ochozech, tak na hřišti, kde se začal dohrávat téměř každý souboj. Po dalších brankových příležitostech na tvrdší hru doplatil Kružík a po nepěkném faulu na Vrdlovce nabídl Pražanům další přesilovku, v níž podruhé v utkání vstříc prázdné brance selhal Ondráček.

Čtyři minuty před koncem třetí periody se nicméně slávisté dočkali. A nutno říci, že zaslouženě. Ostré Novákovo nahození vyrazil Stahl jen k Filipu Kuťákovi, jenž i přes velmi těsné bránění dvou hostujících obránců dokázal v pádu doklepnout kotouč do sítě. Byl to navíc přesně padesátý střelecký pokus, který na ústeckého gólmana mířil.

Překlopit vedení ve prospěch červenobílých mohl ještě krátce před koncem Šteiner, jemuž však chytrá žabička od Vampoly sjela a v tutové šanci mířil těsně vedle pravé tyče. Za nerozhodného stavu 1:1 se tak šlo do prodloužení.

To nemělo příliš dlouhého trvání. Domácí obraně totiž po pravé straně prchl Jaroslav Roubík, který pěknou ranou na zadní tyč přisoudil Slovanu druhý bod.

Miloš Říha (HC Slavia Praha): Do utkání jsme vstoupili dobře a hned v začátku si vytvořili tlak, nicméně směrem dozadu nám vůbec nefungovala obrana a soupeř měl spoustu brejků. Naštěstí nás podržel gólman, bohužel však stejně tak soupeře, kterého jsme zatlačili ve druhé části, ve které jsme ale doplatili na špatnou koncovku. Ani největší šance neskončily gólem a ve finále se tak radoval šťastnější tým.

Vladimír Evan (HC Slovan Ústí nad Labem): Na to, že se jednalo o první utkání, do toho oba týmy vlétly hodně ofenzivně. V první třetině to byla plejáda brankářských zákroků, v té druhé nás od zhruba desáté minuty dostala Slavia pod obrovský tlak. Snažili jsme se rozkouskovat hru, i přesto měl ale soupeř spustu šancí a my můžeme děkovat jen Davidu Stahlovi.Třetí třetina už byla vabank, stejně tak prodloužení. Troufám si říct, že dnes vyhrál šťastnější tým.