Zde">
Ú s t í n/L. - Až ve třetím utkání v roce 2006 se lídr soutěže Slovan Ústí probil k bodům. Na domácím ledě se v severočeském derby s Kadaní vrátili ústečtí hokejisté k poctivému výkonu. Hráli pozorně odzadu a po celé utkání byli aktivnější. Zápas zlomili bleskovým využitím přesilovek ve druhé třetině, když se v jejím začátku a konci trefili Patrik Fink a Aleš Pavlas. Choutky hostů na dramatičtější zápletku zhatil v polovině zápasu úžasným zákrokem proti Žákově akci Lukáš Sáblík, který spolehlivým výkonem udržel pátou nulu v sezóně. Ve třetí třetině přidali Ústečtí další branky a Kadaň nakonec jasně přebili 4:0.

Foto k zápasu Zde
st 11. 1. 2006
SK Trhači Kadaň
4:0 0:0, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 24. Fink (Jan Kudrna), 39. Pavlas (Slížek, Mazanec), 43. Jankových (Vála, Klimt), 53. Jiří Kudrna (Slížek, Fink). Rozhodčí: Horák – Sichrovský, Richter. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:0. Diváci: 2460. Průběh utkání: 4:0. Střely na branku: 40:17 (10:8, 16:6, 14:3).

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Zápotočný, Kudrna Jan, Vála, Pavlas, Grof, Mazanec, Hořava - Pazourek, Fink, Antoš - Havel, Slížek, Kudrna Jiří - Jankových, Červenka, Klimt – Kuchler, Jech

SK Trhači Kadaň: Hübl - Klaus, Staněk, Lašek, Pospíšil, Hlavatý, Hlubuček, Zajíček - Zika, Polanský, Kajer - Žák, Derfler, Postl - Hubínek, Tauš, Stehlík - Řepík

Brzy po úvodním bully se v útočném pásmu prosadil Červenka, předložil před branku Klimtovi, s jehož bekhendem zblízka si Hübl poradil. Ve 4. minutě objížděl Pospíšil s pukem svoji branku. Z druhé strany se přímo proti němu rozjel Havel a natlačil ho na hrazení. Kadaňský hráč poté zůstal ležet na ledě a novic na ústeckém ledě se musel odebral na trestnou lavici. Obrovský závar se vytvořil v 8. minutě před Sáblíkem, ale hosté z něj nic nevytěžili. O minutu později vypálil přes bránícího hráče Řepík, ale muž s lví maskou byl pozorný. Další velmi nebezpečná situace, tentokrát před kadaňskou brankou, přišla v 11. minutě. Domácí hráli přesilovku, Grof vyslal bombu od modré, Hübl vyrazil a vzápětí zneškodnil i Klimtovi šanci z dorážky. Stejní hráči si poté na hostujícím brankáři vylámali zuby ještě jednou. Ve 14. minutě našel Červenka pasem najetého Kuchlera, ten ale z první netrefil branku. V poslední minutě, při přesilovce Kadaně, se předvedl Sáblík, když chytil Klausovu tečovanou střelu.

Do druhé třetiny vstoupili domácí Lvi s chutí, hra postupně nabírala tempo a nebezpečno bylo hlavně před Hüblem. Tlak domácího mužstva vyústil v Hlavatého faul. Sotva však za ním zaklapla dvířka na trestné lavici, mohl se vrátit na led. Po bombě staršího z bratří Kudrnů od modré dorazil za Hüblova záda Fink. Celá akce trvala přesně 8 vteřin. Ještě v téže minutě mohli Lvi odskočit na rozdíl dvou branek, ale Kuchler v nadějné pozici přestřelil. Vstřelený gól domácí nabudil a ti se ještě více tlačili před kadaňskou svatyni. Asi největší šance hostí přišla ve 31. minutě při jejich přesilovce. Zprava najížděl na domácího brankáře Žák, položil si Sáblíka, ale ten fantastickým zákrokem stoprocentní šanci zneškodnil. O 3 minuty později, opět při početní výhodě hostí, si domácí brankář připsal další dva výborné zákroky proti střelám Klause. Rozhodující moment utkání přišel ve 39. minutě. Za sekání usedl na trestnou lavici Zika a domácím stačilo pouze 18 vteřin, aby Pavlas zvýšil na 2:0.

Již po 14 vteřinách dostal příhru mezi kruhy Pazourek, ale pohotovou střelou z první trefil jen brankáře. Do třetice využili domácí přesilovku ve 43. minutě. Klimt nahodil kotouč před branku, Vála viděl lépe postaveného Jankových a ten střílel do odkryté branky. Po této brance se zdálo, že z domácích hráčů všechno spadlo a že se opět začali hokejem bavit. Při hře si víc dovolili, jejich přihrávky získali přesnost a svého soupeře chvílemi doslova válcovali. Ve 48. minutě, při vlastním oslabení, si Havel svým důrazem za hostující brankou vynutil faul, když mu Klaus přidržel hokejku. Stupňovaný tlak Lvů byl korunován dalším úspěchem v 53. minutě. V závaru před Hüblem byl nejdůraznější Jiří Kudrna - 4:0. Svůj temperament musel krotit domácí kapitán Antoš, který během závěrečné třetiny musel třikrát za sebou na trestnou lavici. Naposledy v 57. minutě. Jeho trestu předcházela ještě diskuze mezi rozhodčím a zástupci obou týmů. Řešilo se pravděpodobně krvavé zranění vysokou holí. Zbytek zápasu se už jen dohrával, domácí už nepřipustili žádné zdramatizování hry.

Miroslav Novák (SK Kadaň): "Pro nás byl klíčový ten minulý zápas. Kdybychom uspěli dnes, bylo by to něco navíc. Přeci jen Ústí by asi těžko prohrálo tolikrát za sebou. Půlku zápasu to bylo ale nadějné. Prohrávali jsme 0:1 a v té první polovině jsme stačili se soupeřem bruslit. V té druhé polovině byl už soupeř aktivnější, lépe bruslil. Vše se, podle mě, rozhodlo minutu před koncem druhé třetiny, kdy jsme udělali zbytečný faul v útočném pásmu, de facto úplně mimo kotouč. To byla velká nedisciplinovanost. Takový soupeř to dokáže potrestat. V přesilovce zvýšili na 2:0 a od té doby byli daleko lepší. Naší největší oporou byl Jarda Hübl. Dnes byl opět jednoznačně naším nejlepším hráčem."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "To utkání jsme dnes rozhodli v přesilových hrách. Ty jsme sehráli parádně. Odvíjí se to ale také od toho, co nám dovolí soupeř. Od poloviny utkání už Kadaň začala odpadávat a myslím, že díky brankáři Hüblovi, který proti nám v sezóně odchytal už třetí fantastické utkání, si neodvezli výraznější porážku. Byli jsme si vědomi, že hrajeme i o diváka, kterého jsme nechtěli zklamat dalším špatným výkonem. Před zápasem jsme se hecovali, že dobré mužstvo třikrát za sebou neprohraje. Dnes to byl náš nejlepší výkon v novém roce. Do těch minulých zápasů se také promítla marodka, která nás trápila už před svátky a ani během nich se to nevylepšilo. S Hradcem jsme začínali s pěti obránci na tři pětky v kombinované sestavě a to se promítlo i do zápasu v Brně. Vypadlo nám spoustu hráčů a myslím, že mužstvo má nárok vybrat si v sezóně i ty slabší okamžiky. Je lepší, když nás to postihne teď, než před play off. Do jeho začátku máme zatím dost času, abychom se zdravotně dali do pořádku. Svoji roli sehrálo i to, že jsme opakovaně půjčovali hráče do extraligových klubů. To jsme nedělali jen tak, bylo to v rámci spolupráce a máme ještě do 31. ledna přislíbená posílení. Tedy podle toho, jaká bude situace v extralize v boji o play off. Do konce přestupního období bychom ještě rádi posílili jak v obraně, tak i v útoku. Dnes byla vidět chuť po vítězství a já bych chtěl hráče pochválit za trpělivost, kdy jsme za tím od první do poslední minuty šli."