OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Slovan otočil zápas v Českých Budějovicích a ze souboje jihu se severem bere tři body
26.02.2014 | Matěj Mayer, Zdeněk Kamínek ml.

České Budějovice - Ke druhému utkání letošního play-out se soubor Milana Skrbka a Tomáše Mareše vypravil do krajské metropole Jihočeského kraje. Na první branku si 3 026 diváků muselo počkat do začátku druhého dějství, kdy padl jeden gól na každé straně. O dělbě bodů se rozhodovalo až v závěrečné dvacetiminutovce, kdy Lvi jednou překonali Dominika Halmošiho a v poslední minutě pečetili výhru přesným zásahem do prázdné branky. Na vítězství se nejvíce podíleli Václav Meidl a Martin Hanzl (oba 1+1) a Ondřej Holomek (0+2).

Budvar Aréna
POUT2
středa 26. 2. 2014, 17:30 h
1:3
(0:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 21. Kotalík (Pajič, Novák) – 22. Meidl (Hanzl, Holomek), 49. Hanzl (Holomek, Meidl), 60. Tůma (Rod, Brož). Rozhodčí: J. Doležal – Guth, Rittich. Vyloučení: 0:5. Bez využití. Diváci: 3 026. Střely na branku: 39:29. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

České Budějovice: Halmoši – J. Novák, Chmelíř, Kasík, Vráblík, Dan Růžička, Platil, Prokop – Kotalík, Pajič, Daniel Boháč – Melka, Skuhravý, R. Pšurný – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Vaniš, A. Přibyl, Ferebauer. Trenéři: Petr Rosol, Radek Bělohlav st.

Ústí nad Labem: J. Dlouhý - Grin, Z. Sklenička, Vl. Brož, Vobořil, K. Černý, Smetana - Vávra, Alinč, P. Přeučil - D. Tůma, Rod, Pořický - V. Meidl, M. Hanzl, Holomek - Dostálek, Videlka, Kuchynka. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

První velkou šanci zápasu měl hned ve druhé minutě domácí útočník Pšurný, který pálil z mezikruží neúspěšně. O chvíli později se zpoza brány vytočil Vaniš a snažil se rychle zakončit, ale ani on neuspěl. Celou první třetinu měli navrch domácí, kteří však nebyli schopni svou herní převahu přetavit v gól. Ke konci první části si Motor vykoledoval přesilovou hru, ale v ní pokračoval stejným stylem. Po konci úvodní třetiny byl stav bezbrankový.

Zato do druhého dějství vstoupil ČEZ Motor nejlepším možným způsobem. Po střele Pajiče se kotouč odrazil k Aleši Kotalíkovi, na kterého čekalo pohodlné zakončení do odkryté branky. Neuběhly ani dvě minuty a hosté z Ústí nad Labem vyrovnali. Václav Meidl se protáhl po pravé straně až před Halmošiho, kterého dokázal přehodit. V polovině zápasu měli obrovskou příležitost na vedoucí branku domácí, ale Pajič nedokázal k nepochopení všech zasunout kotouč do odkryté branky. V průběhu druhé části měli ještě dvě přesilové hry k dispozici domácí, ale ani ty nepomohly k rozdílové brance. Ke konci této třetiny se už hrál spíše nezáživný hokej.

Ve třetí třetině se trochu překvapivě do vedení dostali hosté. V nepřehledné situaci se nejlépe zorientoval Martin Hanzl a stal se tak druhým střelcem z kádru soupeře. O chvíli později byli v dobré šanci domácí, ale nakonec si vykoledovali pouze přesilovou hru. V té sice zásobovali branku Dlouhého střelami, ale opět se žádná neujala. Šest minut před koncem základní hrací doby se brankář Dlouhý blýskl nádherným zákrokem lapačkou a z tribun se dokonce ozvala hláška: „Hadamcziku, tady máš gólmana!“ V posledních třech minutách si postupně obě mužstva vzala oddechový čas a očekával se tlak domácích. Ti zkoušeli hru bez brankáře, při které však inkasovali třetí branku z hole Davida Tůmy.

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): „Minule jsme hráli šílený zápas s Mostem a dneska ještě šílenější s Ústím. K tomu, co jsme předvedli, nemám slov. Omlouvám se všem divákům. Takhle alibistický a s prominutím zes.... výkon jsem už dlouho neviděl.“

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): „Po domácí prohře s Berounem jsme to museli v dalším utkání odčinit. Hráči dnes bojovali, pracovali a šli za vítězstvím.“