Praha - K utkání 50. kola WSM Ligy odcestovala parta kolem Miroslava Macha a Tomáše Mareše na Slavii. Do zápasu vstoupili lépe Pražané, díky přesným ranám Jaroslava Roubíka a Jaroslava Kasíka ve třetí třetině si ale tři body odváží hokejisté Ústí nad Labem. Slovan je společně s Třebíčí v tabulce na páté až šesté pozici, v případě bodové shody po základní části by lepší umístění kvůli vzájemným utkáním v aktuálním ročníku zaujali Severočeši.
st 8. 2. 2017, Zimní stadion Eden
HC Slavia Praha
1:2 1:0, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 6. Půhoný (Tejral) – 47. Roubík (Z. Doležal), 56. Kasík (Roubík, Z. Doležal). Rozhodčí: Luczków - Ševic, Votrubec. Vyloučení: 3:3, navíc J. Novák (SLA) 10 min. OT [NESP]. Bez využití. Diváci: 756. Střely na branku: 22:32 (7:11, 10:12, 5:9). Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC Slavia Praha: Frodl – Pohl, Knot, J. Holý, J. Novák, Bača, A. Růžička, Valík – Pletka, Kubica, Schleiss – Jankovský, Šafránek, P. Beránek – M. Kadlec, Šagát, Rys – Tejral, Krliš, Půhoný. Trenéři: Milan Razým, Jan Srdínko.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Bernad, Kasík, Husák, M. Vágner, M. Zdvořáček, Vl. Brož – Z. Doležal, Roubík, Melka – Vrdlovec, Moskal, D. Merta – Dalecký, Gengel, Moučka. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Ústečtí začali hodně zhurta. Už po dvaceti sekundách se na pravé straně uvolnil Doležal a protáhl se až před branku. Svůj bekhendový blafák však zakončil hostující útočník těsně mimo levou tyčku.

A tak se v 5. minutě rozlehl Edenem jásot, když skóre otevřeli domácí. Tejral poslal kotouč z levého rohu rychlým pasem před Soukupovu branku a našel správně postaveného Jiřího Půhoného, jenž se štěstím protečoval puk až do ústecké sítě. Pro slávistu s dvaadvacítkou na zádech to byla vůbec první trefa v červenobílém dresu.

Do přestávky se mohl gólový účet rozrůst. Ani domácí Půhoný, ani ústecký Doležal ale kotouč do sítě soupeře nedostali, a tak vedla Slavia po dvaceti minutách fotbalově o gól.

Druhé dějství patřilo gólmanům

Druhou periodu začal ve velkém stylu Jankovský. Vystihl rozehrávku Ústeckých, nadvakrát si narazil se Šafránkem a z pravého kruhu vystrašil Soukupa. Ten ale stačil nebezpečnou střelu po ledě vykopnout.

Na druhé straně se zaskvěl i Frodl, jenž předvedl zákrok, za který by se nestyděl ani Dominik Hašek. Slávistický gólman si nejprve nerozuměl za brankou se spoluhráči, a tak se puk dostal před prázdnou klec ke Gengelovi. Ten okamžitě vypálil, ale Frodl mu sebral jasný gól, když se bleskurychle vrátil do branky a efektním skokem zachránil svůj tým.

A mladý brankář držel svůj tým dál, před polovinou třetí třetiny na něj ovšem hosté našli recept. Jaroslav Roubík plácl do kotouče mezi kruhy a jeho tvrdá rána zamířila přesně pod horní tyčku.

Neproměněné trestné střílení

Pak dostali Pražané ideální možnost znovu se ujmout vedení. Rys se ihned po návratu z trestné lavice dostal do samostatného nájezdu a byl v něm hákovaný Vágnerem. Rozhodčí nařídil ke spokojenosti domácích fanoušků trestné střílení.

Jeho exekutor Jiří Rys už jim ale takovou radost neudělal. Dlouho míchal s kotoučem a nakonec zkusil střelu na vzdálenější tyč, jenže Soukup úmysl slávistického útočníka přečetl a kotouč vyrazil betonem.

Do vedení se tak dostalo Ústí. Sešívaní nejprve překombinovali svou útočnou akci a do protiútoku se dostali Ústečtí. A přečíslení tři na dva sehráli Severočeši ukázkově. Rychlou kombinaci do prázdné klece zakončil střelou z první Jaroslav Kasík.

Červenobílí tak rázem museli dotahovat. Po oddechovém času zkoušeli i hrát v šesti bez gólmana. Na vyrovnání však nedosáhli a Ústí si odvezlo z Edenu všechny tři body.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Zápas s Ústím se nám vůbec nepovedl. Předvedli jsme špatný výkon. Můžu vyzdvihnout jen výkon Dominika Frodla, který byl na naší straně asi jediným světlým bodem. Musíme sportovně poblahopřát soupeři. Byl lepší a přehrál nás. My jsme se dopustili spousty individuálních chyb a to zápas rozhodlo.“

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Utkání se mi hodnotí dobře, protože jsme vyhráli. Myslím ale, že jsme měli celý zápas víc šancí. Vyhráli jsme 2:1, ale kdyby utkání skončilo 6:2 pro nás, tak se nikdo nemohl divit. Přijeli jsme do Prahy dobře bránit a chodit do rychlých protiútoků, což se nám dařilo, a tak si odsud vezeme hodně cenné tři body. Musíme kluky s Tomášem Marešem jenom pochválit, protože podali obětavý výkon. Plnili do písmenka všechno, co jsme po nich chtěli.“