K o l í n - Ústí vyjelo v rámci dohrávky 8. kola na led Kolína. V první třetině se dostal Kolín do vedení 3:0. To bohužel Slovan nedokázal během utkání dohonit a tak se domů po prohře 2:4 vrací bez bodu.
so 12. 12. 2020, ZS Kolín
SC Kolín
4:2 3:0, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 6. Zdeněk (Štohanzl, Blaha), 8. L. Krejčík (Zumr, Stehlík), 14. Husa (Jankovský, Z. Král), 24. Jankovský (Z. Král, Šafránek) – 28. J. Drtina (Severa, Š. Havránek), 59. Trávníček (Vrdlovec). Rozhodčí: Luděk Pilný, Jan Jaroš - Milan Jindra, Petr Bělohlav. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 4:2.

SC Kolín: Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Pýcha, Zdeněk – Jankovský, Z. Král, Šafránek (C) – L. Krejčík (A), Zumr, Stehlík (A) – Síla, Štohanzl, Petržilka – Semirád, R. Martínek, Němec.

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík – M. Voženílek, Vl. Brož (A), Š. Havránek, J. Drtina (A), Vala, Pika, Zich – Pšenička, Vrdlovec, Tůma – Trávníček (C), Matějček, Severa – O. Bláha, G. Szturc, Protasenja – Grim, Furch, Tlačil.

Kolín se o výhru přihlásil hned v první třetině, kdy soupeře jednoznačně přehrával. Kolínským šly nohy, přihrávky, akce. A tak se pomalu dostali až na tříbrankové vedení. Jako první zvedl prapor Kolínem odkojený obránce David Zdeněk, který na středové červené přijal přihrávku do jízdy od Štohanzla, přešel beka a zavěsil. Zanedlouho ho následoval Lukáš Krejčík, který zakončil rychlou protiakci druhého útoku. A do třetice se prosadil obránce Jakub Husa, který si sjel mezi kruhy, pokrčil se do kolen a zamířil přesně do šibenice – 3:0.

Ve druhé třetině kozlové pokračovali ve své jízdě. Nejprve ubránili oslabení tři na pět, aby pak dali hostům najevo, že doma si body vzít nenechají. Šafránek z roku přihrál na kruhy na Krále. Ten místo střely prostrčil kotouč mezi dvěma hráči na zadní tyč, kde číhal nehlídaný Jankovský. Nepohrdl a zvýšil na 4:0.

Hosté se dostali do zápasu v polovině utkání, když od modré proměnili přesilovku. Měli pak ještě další gólovku na konci druhé části. To se dva Ústečtí dostali za kolínské beky, ale Sejpal byl jako vždy pozorný. Hned na to měl na holi pátý gól Kolína po brejku Stehlík, ale přestřelil. A v poslední minutě druhé třetiny ještě Jankovský, který ale trefil tyč, takže si nesli kozlové do kabin náskok tří branek jako po první třetině.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Ztratili jsme zápas během šesti minut. Dělali jsme obrovské chyby v defenzivní činnosti, kterých jsme se vyvarovali v předchozích zápasech. Opět jsme neproměňovali šance a to nás stálo bohužel zápas.“