Kladno - Ústečtí hokejisté zajížděli za odehráním 29. kola I. hokejové ligy ČR do Kladna. Ve druhé třetině se podařilo zásluhou Tomáše Kolafy Slovanu vyrovnat skóre na 1:1. Bohužel ale ani vyrovnání na výhru nestačilo. Tři body zůstaly tentokrát na kladenském ledě.
so 29. 11. 2014, ČEZ Stadion, Kladno
Rytíři Kladno
3:1 1:0, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 8. Stach, 47. Rudovský (Hlaváč, Pitule), 51. Kaberle (Dragoun, Pitule) – 30. Kolafa (Rod, Roubík). Rozhodčí: Doležal – Kreuzer, Samuel. Vyloučení: 4:8, navíc Gutwald (KLA) 25 min. OK [HRUB]. Využití: 1:1. Diváci: 2 502. Střely na branku: 41:22 (16:7, 10:8, 15:7). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Rytíři Kladno: Lukáš – Kaberle, Klouček, Kužel, Růžička, Jaroměřský, Gutwald – Eberle, Dragoun, Hořava – Horna, Stach, Lukáč – Rudovský, Pitule, Hlaváč – Strnad, Dalecký, Redlich. Trenéři: Jiří Čelanský, Jiří Kopecký.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke - Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, M. Zdvořáček (do 40. min.) - Budínský, Roubík, Rod - D. Tůma, J. Kloz, D. Merta - Pořický, T. Vávra, Kuchynka - Baránek, Hanzl, Gengel. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Přestože Slovan držel na zrekonstruovaném kladenském stadionu ještě po čtyřiceti minutách nerozhodný stav, odjel nakonec domů s prázdnou. Středočeši se ve třetí části prosadili dvakrát a rozhodli o svém vítězství v poměru 3:1.

Domácí vstoupili do utkání aktivně a po zásluze se dočkali vedoucí branky. Na začátku osmé minuty se v nepřehledné situaci zorientoval nejrychleji David Stach a bylo to 1:0.

Ústí mělo štěstí, že přečkalo další kladenské šance a v polovině utkání dokázalo srovnat v přesilové hře. Krásnou střelou z vrcholu kruhu se po Rodově přihrávce prezentoval Tomáš Kolafa.

Ze strany hostů to však bylo vše, přestože duel mohl v tu chvíli dopadnout jakkoliv. Dobře rozehraný zápas nakonec lépe zvládlo právě Kladno. Ve 47. minutě se šikovnou tečí podařilo poslat Kladenské do vedení Janu Rudovskému a o necelé čtyři minuty později přidala pojistku největší hvěza domácích, Tomáš Kaberle, která propálila chumel hráčů.

V závěru se ještě svěřenci trenéra Macha pokusili o vyrovnání se šesti bruslaři v poli, branka už ale nepadla.

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): (hovořil druhý) "Nemyslím si, že by první třetina měla být 5:0, ale 3:0 určitě. Druhou třetinu jsme nehráli moc dobře, dokonce jsme si říkali, jestli jsme něco neurazili. Museli jsme hodně hodně bojovat, abychom třetí třetinu zvrátili. Musím soupeře pochválit, Ústí hrálo velice dobře."

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): (hovořil první) "S Kladnem jsme odehráli docela solidní zápas. Bohužel nemáme žádné body, ale soupeř byl dnes o kousek lepší. Přežili jsme první třetinu, kdy jsme mohli prohrávat 0:5. Sice jsme se dostali do hry gólem na 1:1, ale nakonec bylo Kladno lepší."