Ústí nad Labem – Sedmé přípravné utkání ústeckého hokejového klubu se odehrálo na severu Čech 20. 8. 2015. Pro fanoušky Slovanu se jednalo o hokejový svátek, jelikož do Ústí nad Labem zavítal tým z KHL – Amur Chabarovsk. Slovan se hned na začátku zápasu předvedl přesným zásahem, ale Amur si nenechal nic líbit a vedení přetáhl na svou stranu. Vedení si Chabarovsk vzít nenechal a i přes snahu domácích vyhrál 4:2 na ledě v Ústí nad Labem.
čt 20. 8. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
Amur Chabarovsk
2:4 1:1, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 3. Vágner (Rys, Gengel), 41. Roubík (Rys, Kuchler) – 4. Zohorna (Miklík), 27. Vjač. Ušenin (Vl. Ušenin, Železnov), 29. Kolář (Gračev, Achmetov), 59. Wandell (Achmetov, Terjajev). Rozhodčí: M. Novák, J. Volf – M. Biedermann, Ptáček. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 1 663. Střely na branku: 14:33 (6:14, 3:12, 5:7). Zakázaná uvolnění: 0:2. Ofsajdy: 2:2. Vyhraná vhazování: 31:25 (9:8, 13:12, 9:5). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Hes, Smetana, Vl. Brož, M. Vágner, Skočovský, Pavlíček, Macek – D. Tůma, Roubík, Kuchler – Rys, Melka, Gengel – Baránek, J. Kloz, Křivohlávek – Řídel, Kopta, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Amur Chabarovsk: Pečurskij – Zub, Šulakov, Jan Kolář, Terjajev, Verevkin, Atjušov, Kurbatov, Čerepanov, Železnov – Miklík, T. Zohorna, Tarasov – Gračev, Wandell, Achmetov – Litovčenko, Vjač. Ušenin, Vl. Ušenin – Baškirov, Bivalcev, Sokolov. Trenéři: Sergej Šepelev, Vladimir Gromilin, Valerij Davletšin, Nikolaj Mišin.

Střetnutí začalo lépe pro Slovan, jenž vedl po necelých třech minutách zásluhou Martina Vágnera, který v přesilovce využil přihrávky z rohu od Jiřího Ryse a od modré čáry prostřelil obranu Chabarovsku bez problémů. Vedení se však Chabarovsku nelíbilo a v čase 03:22 min. stav na kostce vyrovnal díky Tomášovi Zohornovi, který využil hrubé chyby domácí obrany.

Následně přišlo několik šancí obou týmů. Nejprve se dostal Slovan do přečíslení tři na jednoho v oslabení, ale střela Ondřeje Kopty byla úspěšně zblokována defenzivou hostů. Poté, zhruba o dvě minuty později, na Michela Miklíka zívala odkrytá branka, ale mířil mimo svatyni domácích. Ve třinácté minutě zvedl ze sedadel fanoušky David Skočovský, jenž svou střelou nastřelil tyč.

Druhá třetina byla lepší pro hosty. Nejprve se do černého trefil Vjačeslav Ušenin v čase 26:35 min., který nedal Jakubovi Soukupovi žádnou příležitost vychytat přesnou nahrávku od Vladislava Ušenina. Posléze zamířil přesně Jan Kolář z levého kruhu a vymetl pravý horní roh svatyně Slovanu.

Amur sice vedl už o dvě branky, ale snažil se dál. Například kapitán Dmitrij Tarasov vyzkoušel pozornost ústeckého brankáře ve chvíli, kdy orazítkoval pravou tyč. Tyč, tentokrát levou, rozezvonil zhruba o tři minuty později i Konstantin Sokolov.

Do závěrečného dějství skočilo Ústí nad Labem rovnýma nohama a za každou cenu chtělo alespoň vyrovnat. Šance na srovnání skóre přišla dvacet jednu sekundu po začátku třetí části. Jaroslav Roubík za přesilovky překonal Alexandra Pečurskiho za pomoci od Jiřího Ryse.

Následující minuty nepřinesly žádné velké akce, ale Severočeši se nadále snažili o vyrovnání a Amur chtěl navýšit své vedení. Velkou příležitost vyrovnat doslat Jan Křivohlávek, ale z mezikruží na gólmana Chabarovsku nevyzrál. Amur však svůj stav ještě navýšil zásluhou Toma Wandella v čase 58:51 min., když vystřelil do prázdné branky Ústečanů.

Sváteční střetnutí mezi Slovanem a Chabarovskem skončilo výhrou týmu z KHL. Amur porazil Ústí nad Labem o dvě branky, ale ústečtí hokejisté bojovali do poslední chvíle a rozhodně nedali Chabarovsku vítězství zadarmo.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): "Odehráli jsme dobré utkání, zápasu by slušela více remíza. Ve třetí třetině jsme byli lepší, vytvořili jsme si více vyložených šancí než Amur. Se střetnutím jsme spokojení, jsme rádi za každý těžký duel. Ukázalo se, že pokud kluci chtějí, umí hrát dobrý hokej dozadu i dopředu. Power-play jsme riskli, chtěli jsme hru bez brankáře v přípravě zkusit. Měli jsme vhazování v útočném pásmu a nebylo již na co čekat. Klobouk dolů před diváky, děkujeme za to, že přišli a povzbuzovali nás, i když jsme prohrávali. Po tomto zápase jsme s přípravou spokojení, přestože jsme poprvé letos doma prohráli. Kluci dostanou víkend volný, od pondělí se zaměříme více na herní situace typu přesilové hry."

Valerij Davletšin (Amur Chabarovsk): "Jednalo se o zajímavý a prestižní zápas pro naše mužstvo. V dalším přípravném utkání jsme si prověřili dovednosti jednotlivých hráčů. Ústí nad Labem má velice dobrý tým, který hokej hrát rozhodně umí. Sami musíme ještě na některých věcech zapracovat."