Havířov - K zápasu 20. kola I. hokejové ligy ČR odcestovali Ústečtí Lvi do Havířova. Slovan se ujal vedení zásluhou Daniela Boháče, domácí díky dvěma brankám ve třetí třetině skóre otočili a získali tři body.
so 9. 11. 2013, K&K Pneu aréna
AZ Heimstaden Havířov
2:1 0:1, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 41. Klimša (Jakúbek), 43. Škumát (Roupec) – 9. Daniel Boháč (Grin, Baránek). Rozhodčí: Mrkva, Schmejkal – Lukš, J. Novák. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 2 336. Střely na branku: 38:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

AZ Heimstaden Havířov: L. Daneček – Bezuška, Vosátko, Roupec, Krisl, Koma, Klimíček, P. Rimmel – Sztefek, E. Němec, Klimša – J. Daneček ml., Šlahař, Jakúbek – Říčka, O. Šedivý, Maruna – Škumát, R. Haas, M. Rimmel. Trenéři: Jan Daneček st., Stanislav Sztefek.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Dlouhý - K. Černý, Smetana, Grin, Sklenička, Vl. Brož, Vaněk - J. Kloz, Roubík, P. Přeučil - Baránek, V. Meidl, Daniel Boháč - Dostálek, Rod, D. Tůma - od 21. Vávra. Trenéři: Jaromír Šindel, Tomáš Mareš.

Do začátku utkání vstoupili lépe domácí hokejisté, kteří měli více ze hry, ale branku vstřelit nedokázali. Nejprve na konci 4. minuty trefil Němec tyč a necelou půl minutu po něm musel Jan Daneček sklopit hlavu před uměním gólmana Ústí nad Labem Jana Dlouhého, který vytasil svou lapačku proti puku letícímu do odkryté branky.

V polovině 9. minuty se tak dočkali branky hosté, konkrétně Daniel Boháč, jenž šikovně tečoval Grinovu střelu mimo Danečkův dosah. Poté přišla smršť šancí Azetu, ale Maruna ani Roupec nedokázali Dlouhého překonat. V závěru třetiny měli domácí ještě možnost přesilové hry, ale ani z ní branku nedali. Po první třetině tedy platil stav 0:1.

Ve druhé třetině pokračoval nápor domácích, ale opět bez gólového efektu. Ve 27. minutě pálil Vosátko, jenže jeho střelu chytil Dlouhý do lapačky. Podobně se o minutu později vedlo Šlahařovi, jehož bomba skobnčila na betonu Ústeckého brankáře.

Ve 32. minutě mohli jít Ústečtí Lvi do dvoubrankového vedení, když po odvážném vyjetí brankáře Danečka mohl zasunout puk do odkryté branky Meidl, proti byl domácí obránce Klimíček, který skvělým obranným zákrokem brance zabránil.

Poté jsme viděli oslabení na obou stranách, žádné z nich branku nepřineslo a tak i po dvou třetinách vedli hosté nejmenším možným rozdílem.

Začátek třetí části hry přinesl obrovský nápor Azetu, jenž už znamenal i první branku domácích. Té dosáhl, dnes velmi agilní, David Klimša, jenž po Jakúbkově přihrávce zpoza branky poslal puk pod Dlouhého vyrážečkou k pravé tyči Ústecké branky.

Ve 43. minutě už Havířov vedl, protože se Miroslav Škumát vřítil do útočného pásma a vypálil na lapačku Dlouhého. Tomu, k překvapení všech, puk vypadl z lapačky a skončil za brankovou čárou.

V 50. minutě měli hosté dlouhou přesilovku 5 na 3, ale gól z ní nevytěžili, protože proti nim stál výborný Daneček. Vzávěru třetiny přišly ještě šance domácích, jenže Roupec ani Sztefek Dlouhého nepřekonali. Na druhé straně neyvzrál na Danečka Roubík a protože v závěru Rimmel těsně minul levou tyč Dlouhého branky, skončilo utkání 2:1 pro Havířov.

Jan Daneček st. (HC AZ Havířov 2010): "Čekali jsme od soupeře defenzivní taktiku. Dvě třetiny to hostům vycházelo, ale nám se podařilo na začátku třetiny dvakrát skórovat. Poté jsme sice díky zbytečným faulům dovolili hostům v přesilovkách naše vedení ohrozit, ale díky bojovnosti a štěstí už jsme vedení v závěru udrželi."

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Utkání se mi hodnotí těžce. Ještě po dvou třetinách jsme vedli, a mysleli jsme, že vedení udržíme. Na začátku třetí třetiny jsme dvakrát inkasovali, a i když jsme poté měli tlak i šance, vyrovnat se nám už nepodařilo."

Foto - hlavička, trenér Jaromír Šindel: Miroslav Rosendorf.