Ústí nad Labem - V pondělní předehrávce 29. kola I. hokejové ligy ČR hostil lídr tabulky HC Slovan Ústečtí Lvi šestý celek HC Rebel Havlíčkův Brod. V repríze loňského semifinále se domácí představili bez Jiřího Suchého a Roka Pajiče, kteří byli v předchozím klání nuceni z důvodu zranění ze zápasu dříve odstoupit. Mnohem větší překvapení se ale naskytlo v brankovišti Rebelů. I když sedmnáctiletý Daniel Dolejš inkasoval pět branek, zneškodnit dokázal třicet šest střeleckých pokusů nejlepšího útoku ligy. Naopak Havlíčkův Brod měl třetí nejhorší defenzivu soutěže. Lvi Havlíčkův Brod v utkání smetli v poměru 5:0, čisté konto si do svých statistik zaznamenal Zdeněk Orct, pro kterého to byl letos shut-out s pořadovým číslem dvě.
po 28. 11. 2011, Zlatopramen Arena
HC Rebel Havlíčkův Brod
5:0 1:0, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 20. Ludvík (Šagát, Klobouček), 30. Lev (Handlovský), 33. Šagát (Roubík, Sedlák), 41. Roubík (Šagát), 49. Roubík (Klobouček, Sedlák). Rozhodčí: Horák - Flegl, Zíka. Delegát: Stulák. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1 365. Střely na branku: 41:19 (13:6, 12:8, 16:5). Průběh utkání: 5:0. Zakázaná uvolnění: 8:10. Ofsajdy: 4:2. Vyhraná vhazování: 42:28 (15:10, 15:6, 12:12).

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Klobouček, A. Sedlák, F. Pavlík, Gureň, L. Poživil, Sklenička, Holomek - Šagát, Roubík, Ludvík - Třetina, Pazourek, Daniel Boháč - Lev, Rod, Handlovský.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš - Ostrčil, Šenkeřík, Sova, J. Pavlík, A. Jelínek, Protivný, R. Novotný, Zítka - V. Meidl, P. Polodna, Kostourek - Musil, P. Štěpánek, O. Stehlík - Švaňhal, Zábranský, Fiedler - Křivohlávek, Szilva, Varga.

Ústeckým hokejistům v předehrávaném utkání 29. kola proti Havlíčovu Brodu chvíli trvalo, než nalezli zpět svou střeleckou fazonu. Dlouho jejich pokusům odolával mladičký brankář Dolejš, s nímž trenéři soupeře na lídra vyrukovali. Navíc Ústečtí sužovaní marodkou nastoupili jen s třemi pětkami. Na konci první třetiny smůlu protrhli a pak nebylo o vítězi duelu pochyb.

Ve druhé minutě podpořil útok Gureň a z levého kruhu mířil do horních míst, ale trefil Dolejšovo rameno. Hosté se poté v přesilovce na chvíli podívali před Orcta, neměli sice drtivý tlak, ale vystrašili domácí dvěma střelami z dálky. Obě se mezi tyče nevešly. Po návratu vyloučeného Roubíka si Slovan vytvořil tlak. Z něho rezultovala akce Boháče. Po jeho obtočení kolem branky se však červené světlo nerozsvítilo.

Ústí pokračovalo v nátlakovém hokeji. Hosté zase podnikali nebezpečné kontry. Handlovský se protlačil před obránce. Zleva mířil do hrudi Dolejše. Na druhé straně Štěpánek objel branku, hledal výhodnou pozici, ale jeho spoluhráčil pomohli Orctovi padnout na led, takže se místo šance přerušilo. Škoda pro Brodské, Štěpánek mohl skórovat.

Druhá polovina třetiny přinášela četná vzrušení před oběma brankami. Delší tlak Ústečanů v útočné třetině vyústil ve stoprocentní gólovku při dorážce Ludvíka. Jeho bekhend však ze záhadných příčin neskončil v brance. A hosté chvíli na to mířili do brejku. Sitauci dvou na jednoho však řešili špatně. Vysoký puk byl nezpracovatelný.

Další kontr a akci dva na jednoho zkusil zakončit Meidl samostaně. Vytěsnil se však až za branku. Pak dostal Kostourek ideální puk na brankoviště. Střílel z první a černá guma jen o centimetry minula pravou Orctovu tyč.

Hosté svých promarněných příležitostí mohli litovat. Klobouček sice ještě neskóroval. Kapitán Lvů si sjel mezi kruhy na příhru Roubíka. Jeho klička do bekhendu jen orazítkovala konstrukci branky.

Slovan se však branky do první sirény přece jen dočkal. Klobouček dobrým čtením hry a svou vystrčenou holí udržel útočné pásmo. Šagát mezi dvěma soupeři přistrčil na Davida Ludvíka, který si odstavil dva soupeře a udžel je na zádech. Proti padajícímu Dolejšovi zvolil dlouhou kličku do bekhendu a do uvolněné branky pohodlně puk zasunul.

Hned po nástupu do třetiny se vydal na solo Roubík. Přejel celé hřiště, objel branku a předložil Ludvíkovi. Ten ve své třetí šanci podruhé neuspěl. Na druhé straně měl dobrou pozici Szliva poté, co zachytil vyhozený puk ze vzduchu. Orct jeho ránu tlumil na prsou.

V přesilovce měl další příležitost znovu Ludvík. Sjel si před brankoviště, inkasoval milimetrový pas, ale z první ztroskotal na betonu brodského brankáře.

V polovině zápasu už měli Lvi dvoubrankový náskok. Jakub Lev u mantinelu posunul na Handlovského, ten vrthnul před branku. Nadvakrát ale proti gólmanu hostů neuspěl. Třetí střela už zbyla na prvně jmenovaného, který měl prostor pro puk ještě volnější.

Chvíli poté přidali Lvi třetí zásah. V přesilovce rychle obrátil hru Sedlák, Roubík jen protečoval do jízdy na Martina Šagáta. Vytáhlý forvard z prostoru pravého kruhu zamířil přesně mezi nohy brankáře hostů.

Ústí prožilo parádní start i do třetí třetiny. Šagát se protáhl krásnou kličkou do pásma. V situaci tří na jednoho předal do středu na Jaroslava Roubíka. Centr první lajny měl dost času na zamíření a trefil se náramně. Přesně do horního růžku.

Od té doby bylo všem přítomným rozdělení bodů dnešního mače jasné a tempo hry opadlo. Stejně tak ambice hostů na korekci výsledku. Naopak domácí ukazovali touhu náskok navyšovat. Dobré pozice měli Třetina, Sklenička nebo Handlovský. Ti ještě neuspěli.

Navýšení skóre tak zbylo opět na ústeckou jednačtyřicítku. Jaroslav Roubík v polovině třetí části nabral na vlastní polovině rychlost. Mezi kruhy překvapivě zasekl a nechal odklouzat Zábranského kamsi do dáli. Sám pak opět milimetrově přesně zacílil do oblíbeného kouta branky.

I v závěru na ledě jednoznačně kralovali Lvi. Soka do vážnější akce již nepustili, sami pak hrozili v předbrankovém prostoru méně, ale třeba Lev měl na kruzích dobrou palebnou pozici. Skóre se však už neměnilo.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Po minulém výpadku jsme potřebovali vyhrát. Když jsme po dvou třetinách vedli 3:0, bylo to vynikající. Všechny hráče musím za předvedený pondělní výkon pochválit. Pro vítězství udělal každý maximum."

Karel Dvořák (HC Rebel Havlíčkův Brod): "Některé hráče jsme nechali po náročných dnech odpočívat, neboť jsme poslední dobou hráli téměř každý druhý den. Příležitost dostali mladší hokejisté, v brance se představil starší dorostenec. Své úlohy proti lídrovi se zhostil velmi dobře. Přijeli jsme s cílem uhrát dobrý výsledek, ale to se nám nepodařilo. Utkání rozhodla branka ze závěru úvodního dějství, do té doby jsme odolávali. Domácí by byli jistě nervóznější, ale takhle z nich tréma spadla. Ve středu nás čeká Chomutov a na něj se budeme chtít lépe připravit. Je to už pětatřicet let, co jsem v Ústí nad Labem působil (1974 - 1976). Stále je na severu Čech velká podpora sportu a zrekonstruovanou arénu bych hodnotil jako velmi pohledný hokejový stánek. Člověk byl tehdy mladý a vzpomínám si na všechno moc dobře. Již tenkrát se tu sešla výborná parta spoluhráčů a byla to krásná doba. Rád se sem vracím a přeji, aby ambice, které Ústečtí mají, se spnily. Jako soupeř jsem ve Zlatopramen Areně byl již s Duklou Jihlava, a tak jsem to už tolik neprožíval. Jen se mi vždy vybaví určité věci a krásné vzpomínky."