Ústí nad Labem - V zápase 17. kola I. hokejové ligy ČR hostili Ústečtí Lvi ve Zlatopramen Areně Duklu Jihlava. Slovan po většinu střetnutí vedl, ve 22. minutě se o vítěznou trefu postaral Vít Budínský. Domácí podržel také skvělý gólman Michael Petrásek. Celku z Vysočiny nepomohl time-out a ani závěrečná devadesát sedm sekund dlouhá hra bez brankáře.
st 30. 10. 2013, Zlatopramen Arena
HC Dukla Jihlava
3:2 2:1, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 4. Holomek (Roubík), 16. Tůma, 22. Budínský (Daniel Boháč, Alinč) – 12. Zeman (Čachotský, Kuřítko), 41. Kadlec (Čachotský, Kotvan). Rozhodčí: Petružálek, Schmejkal – Rozlílek, Špůr. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 862. Střely na branku: 26:32 (11:6, 7:14, 8:12). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2. Zakázaná uvolnění: 5:4. Ofsajdy: 1:4. Vyhraná vhazování: 40:34 (12:13, 20:12, 8:9).

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – K. Černý, Z. Sklenička, F. Pavlík, Holomek, Vl. Brož, Kokeš, Grin – P. Přeučil, Roubík, Rod – Budínský, Alinč, Daniel Boháč – Baránek, J. Kloz, D. Tůma – Dostálek, Vávra, M. Hanzl. Trenéři: Jaromír Šindel, Tomáš Mareš.

HC Dukla Jihlava: Rittich – Dobrovolný, Stebich, Mocek, Podlipnik, Kotvan, Kaláb, M. Jícha – Čachotský, A. Zeman, Malec – M. Důras, R. Hubáček, F. Seman – Březina, J. Kadlec, L. Krupka – Kuřítko, L. Jícha. Trenéři: Petr Vlk, František Zeman.

Ústečtí Lvi začali pracovat na překvapivém vítězství na úkor favorita už od úvodních okamžiků zápasu. Již ve 4. minutě otevřel skóre ofenzivní obránce Ondřej Holomek, který se postaral o pohlednou útočnou akci svého celku. Z vlastní třetiny se mladý zadák dostal individuálně až před jihlavského brankáře Ritticha a své sólo zakončil gólem.

Hned záhy Slovan mohl navýšit skóre po vyloučení hostujícího Kalába, tuto početní výhodu ale domácí nevyužili.

Přestože v úvodních fázích zápasu nedocházelo k nějak nebezpečným situacím, ať už na jedné či druhé straně, Jihlava dokázala poměrně brzy srovnat skóre. To ve 12. minutě Čachotský našel zpoza branky volného Adama Zemana v mezikruží a druhý nejproduktivnější hokejista Dukly se prosadil.

Jihlava záhy mohla strhnout vedení na svou stranu, Seman ale netrefil odkrytou klec, a tak znovu trestali domácí. David Tůma překonal gólmana více než prudkou střelou a Rittich tak lovil kotouč ze své sítě podruhé.

Hned v úvodu druhé části zápasu navýšil skóre na rozdíl dvou branek ústecký forvard Vít Budínský. Letní posila z Hradce Králové zužitkovala přesný pas Daniela Boháče.

Ústečtí se i nadále prosazovali, další branku si mohl připsat do statistik Kloz, kdyby mu Tůma poslal při přečíslední dva na jednoho poslal lepší puk.

Konec konců i Jihlava mohla znovu skórovat, ale narážela na skvěle chytajícího Petráska. Ústecký gólman vychytal několikrát Kalabá i další střelce z týmu Dukly.

Kdo si myslel, že výhru už mají Lvi v kapse, byl ale vyveden hned po úvodní buly ve třetí třetině. Ve 42. minutě utkání zdramatizoval Jakub Kadlec, který dostal kotouč do volného prostoru od Kotvana.

Přestože se Jihlava pokoušela o vyrovnání a při závěrečném tlaku zkusila i power-play, žlutomodří cenný výsledek uhájili.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Měli jsme dobrý vstup do utkání, vstřelili jsme první branku a hráli dobře do doby, než jsme se dopustili hrubé chyby, kterou soupeř potrestal. Naštěstí jsme brzy přidali druhý gól a vytvořili si další šance. Jednu z brankových příležitostí jsme využili v úvodu druhé třetiny. Poté jsme bohužel čtyřikrát faulovali a dostali Jihlavu do hry. Oslabení jsme přečkali bez inkasované branky zejména obětavou hrou a to byl hlavní klíč k vítězství. Tři body jsou dílem celého mužstva, hráči bojovali a šli výhře naproti."

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): "Jsme zklamaní, že se z Ústí nad Labem vracíme bez bodu. Zaspali jsme úvod utkání, nebyli jsme dostatečně důslední a důrazní. První dvě třetiny nebyly za naší strany dobře sehrané. Věřili jsme, že vyrovnávací branku na 3:3 vstřelíme dříve, nakonec nám nepomohla ani power-play, při které jsme chtěli něco zkusit. Nevycházely nám střely, chyběl nám tah na branku a razance. Ambice v Jihlavě jsou vyhrávat každý zápas."

Foto - hlavičky trenérů: Miroslav Rosendorf.