Série domácích vítězství Ústeckých Lvů v jedenáctém utkání skončila. V sobotním podvečeru nestačili na Hradec Králové. Přítomnost ženy jako čárové rozhodčí jakoby svazovala Ústeckým ruce. Východočeši se dostali do vedení již ve třetí minutě a zbytek zápasu se nesl ve znamení marného dobývání hradecké branky. Domácí hokejisty kotouč neposlouchal, šance si vytvářeli obtížně, jiskérku naděje ještě zažehl svým gólem Zdráhal, ovšem Beck pečetil vítězství 3:1 gólem do prazdné branky. Prohra tak Slovan opět odsouvá na třetí příčku, protože jak Chomutov, tak i Beroun dokázali zvítězit.
so 31. 1. 2004
Královští lvi Hradec Králové
1:3 0:2, 0:0, 1:1

Branky: 53. Zdráhal (Lipina) - 3. Domin (Roubík, Mocek), 10. Polák (Beck, Mečiar), 60. Beck. Rozhodčí: Kubeš - Svoboda, Zítková. Vyloučení: 4:4, navíc Suchý (HRK) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3000.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík (60. Zikmund) - Pavlas, Kočí, Kříž, Pospíšil, Drábek, Skuhrovec, Mrázek - Hodek, Koudelka, Tvrzník - Appel, Sýkora, Kudrna - Šulc, Lipina, Zdráhal - Dragoun

Královští lvi Hradec Králové: Dušek - Suchý, Hendrich, Linhart, Mocek, Mečiar, Fejgl - Fořt, Hubáček, Fišer - Domin, Roubík, Kožnar - Polák, Koukal, Beck

Pouze 8 minut snesla hra domácích hokejistů přísnější měřítko. 2 minuty na začátku zápasu a 6 minut na konci. Zbytek byl vyplněn nepřesnostmi a hrubými chybami v obraně. Hradečtí hokejisté předvedli pohodový výkon podpořený kvalitní defenzivou a po zásluze si odvezli všechny body.

Do utkání vletěli domácí Lvi jako uragán. První pětka hned v úvodní minutě hostujícím hráčům zle zatopila, ale svůj tlak nedokázala zúročit. Ve 2. minutě, po zákroku Sýkory, dostali hosté výhodu přesilové hry. Po vhazování po levici Sáblíka se ke kotouči dostal Roubík, nahazoval na zadní mantinel, ale kotouč změnil směr po teči jednoho z domácích hráčů. K němu se dostal Domin, který z téměř nemožného úhlu lehkým plácnutím přehodil překvapeného Sáblíka - 0:1. V 7. minutě měli výhodu přesilové hry domácí. Vytvořili si tlak, ale Zdráhalova bomba z kruhu orazítkovala pouze tyč Duškovy branky. O 2 minuty později pálil zpoza Fejgla Hodek, Dušek vůbec nevěděl, kde má puk, ale po hvizdu rozhodčího ho našel pod sebou. V 10. minutě ujel obraně podél pravého mantinelu Polák, vybruslil si až před Sáblíka a střelou bekhendem nedal domácímu brankáři šanci - 0:2. Další minuty přinesly festival promarněných šancí Lvů, kdy se nikdo nebyl schopen trefit mezi tři tyče Duškovy svatyně. O osudu utkání tak mohla definitivně rozhodnout poslední minuta první třetiny. Sáblík už byl překonán, ale pomalu se sunoucí puk směrem do branky ještě stačil v leže hokejkou vyrazit.

Ve druhé třetině matný výkon domácích hokejistů pokračoval. Trenéři pro oživení hry postavili i Dragouna, který měl ale už v nohách dopolední extraligové utkání juniorky. Nebylo to na něm však znát a svými výpady rozrážel hradeckou obranu. Jenomže vše vypadalo tak, jakoby hráči Slovanu měli strach vstřelit branku a valná většina jejich střel, stejně jako v úvodu, svištěla jen kolem tyček Duškovy branky. Dokonce se zdálo, že hráči místo aby z výhodné pozice vystřelili, raději vozili kotouč až za branku. Ve 27. minutě se pře Sáblíkem zjevil úplně volný Koukal, ale na domácího brankáře nevyzrál. O minutu později pálil na druhé straně z bezprostřední blízkosti vedle Tvrzník. Sáblík se často ocital osamocen proti nájezdům hostujících hráčů. Ve 32. minutě vyrazil po střele kotouč, ale nikdo z domácích ho nedokázal odehrát. K puku se dostal, ač byl tísněn, Fořt, ale nestihl včas vystřelit. V předposlední minutě, při domácí přesilovce, měl ještě šanci Beck, ale nakonec skončil spolu s Kočím a Sáblíkem na hromadě v brankovišti.

Kdo očekával, že se výkon domácích hokejistů po druhé přestávce zvedne, zůstal zklamán. Na začátku se do brejku dostal Koukal a brzy po něm i Fořt, ale Sáblík se překvapit nenechal. Potom se hokej ze hry na delší čas vytratil, ale přibližně v polovině závěrečné třetiny se Lvi trochu vrátili do zápasu. Začali lépe napadat a hosté se chvílemi dostávali pod tlak. V 53. minutě se, díky kličce na modré zřejmě v ofsajdu, proháčkoval až před Duška Zdráhal a střelou zápěstím mu nedal šanci - 1:2. Kontaktní gól jakoby vlil do žil domácích hokejistů opět život a ti zatlačili Energetiky do jejich obranného pásma, jenže jak se později ukázalo, bylo už příliš pozdě. V 55. minutě se hostující brankář dvakrát za sebou vyznamenal, když vychytal gólové šance Zdráhala a Lipiny. 2 minuty před koncem třetí třetiny mohl vyrovnat Drábek, když na hranici brankoviště tečoval prudkou střelu těsně vedle. V poslední minutě si domácí trenéři ještě vyžádali oddechový čas a po něm odvolali z branky Sáblíka. Beckův gól do prázdné ústecké branky vteřinu před koncem už nic neřešil.

Vladimír Jeřábek (HC VČE Hradec Králové): Rozhodně to nebyl jednoduchý zápas. Možná to tak vypadalo, ale lehké to nebylo. Nám se povedla hlavně první třetina, ale dobře jsme hráli celý zápas. Dobře už jsme hráli v Olomouci a tím, že jsme tam vyhráli, tak jsme se uklidnili a přestali jsme se strachovat o postup do play-off. Klukům jsem říkal, že když zopakujeme výkon z Olomouce, mohli bychom v Ústí uspět. Výkon jsme nejen zopakovali, ale byli jsme ještě bojovnější, protože jsme hráli ještě s o něco lepším týmem, i když i Olomouc je velmi kvalitní mužstvo. Jak jsem říkal, vyšla nám první třetina a myslím, že jsme v ní mohli klidně dát ještě jeden gól. Ve druhé jsme neinkasovali a to bylo velmi důležité. Pak jsme dostali gól, podle mě z ofsajdu, ale hlavně, že jsme to udrželi. Připravujeme se na to, že takhle se bude bojovat v play-off. Myslím, že jinak to byl dnes perfektní hokej, bylo i hodně lidí.
Vít Borůvka (HC Slovan Ústečtí Lvi): Pravdou je, že na prvním místě tabulky jsme se ani neohřáli. Na druhou stranu do konce nadstavby jsou ještě tři kola. My uděláme vše pro to, abychom se na špičku tabulky vrátili. Dnes jsme narazili na soupeře, který hrál velice dobře v obraně a my jsme si za celý zápas mnoho šancí nevytvořili. Všechno to byly střely z dálky, protože blíž nás soupeř nepustil. Bylo tam z naší strany i spoustu nepřesností. My už se připravujeme na play-off a dáváme v trénincích ještě hráčům dost zabrat a je možné, že se trochu projevila únava. Navíc dnes jsme neměli možnost sestavit čtvrtou pětku nebo aspoň útočnou řadu. Buďa je nemocný a Dragoun hrál ráno za juniory. Teď jsme měli soupeře, kteří o to play-off teprve bojují. Dá se říci, že teď hrajeme s mužstvy, která jsou v úplně jiné fázi soutěže. Teď hrajeme doma s Berounem a potom jedeme do Chomutova, takže kde budeme v tabulce po posledním kole máme plně ve svých rukou. Jako posila do dalších zápasů připadá v úvahu ještě Kasík ze Sparty.