Ústí nad Labem - Slovan v úvodním utkání Chance ligy nestačil na Horáckou Slavii Třebíč, a ta si odváží na Moravu dva body za vítězství 4:3 po samostatných nájezdech. Slovan nedokázal proměnit ani jeden samostatný nájezd, a tak bere z dnešního utkání pouze jeden bod.
so 8. 9. 2018, ZS Ústí nad Labem
SK Horácká Slavia Třebíč
3:4sn 2:1, 0:1, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 4. Severa (Roubík, M. Vágner), 15. Roubík (Melka), 47. Melka (Severa) – 4. Tadeáš Král (Malec, Čejka), 39. Střondala (P. Kratochvíl), 41. Raška (Střondala, Bilčík), rozh. náj. Kusko . Rozhodčí: Vrba, Vokřál – Mekýš, Otáhal . Vyloučení: 6:6 . Využití: 1:2. V oslabení: 0:0 . Diváci:1078 . Střely na branku: 30:28. Zblokované střely: 13:8. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Dlouhý – Weinhold, M. Vágner (C), M. Jandus, Jeřábek, M. Zdvořáček, Mert – Severa, Roubík (A), Melka – L. Volf, Vrdlovec, D. Merta – Tůma, Davídek, Jícha – J. Havel, T. Jandus, Chrpa.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Furch, Bilčík, Nedbal, Kowalczyk, Čermák, Čejka (C), Vl. Brož – Střondala, Raška, Kusko (A) – P. Kratochvíl, Nedvídek, Vodný (A) – Čejka, Tadeáš Král, Malec – M. Novák, Süss, Paták.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí a jejich snažení vyústilo ve velmi brzkou branku, když Roubík našel ve čtvrté minutě Jiřího Severu a ten na druhý pokus propálil hostujícího brankáře. Avšak domácí se z vedení radovali pouhých jedenáct vteřin, jelikož téměř ihned po vhazování se dostala Třebíč do úniku dva na jednoho, který úspěšně zakončil Tadeáš Král. Domácí se však opět chtěli ujmout vedení a uzamkli hosty na několik minut v obraném pásmu a vysílali na jejich branku jednu střelu za druhou. Po mnoha neúspěšných pokusech se konečně podařilo Jaroslavu Roubíkovi krásnou střelou překonat brankáře a Slovan šel do vedení. Modrožlutí ve svém tlaku nepřestávali, ale další branku se jim přidat již nepovedlo.

Druhou třetinu opět režírovali v úvodu domácí a udávali tempo hry. Bylo vidět mnoho nepřesností na obou stranách, ale za to více bojovnosti, což zapříčinilo ne tak pohledný, avšak tvrdý hokej. V závěru třetiny se hostům naskytla příležitost přesilovky pět na tři , kterou nepohrdli a dokázali vyrovnat, když Petr Kratochvíl krásně našel křižnou přihrávkou Vojtěcha Střondalu, který uklidil kotouč do odkryté branky. A mohlo být ještě hůř, ale Slovanu v závěru pomohla pravá tyč, a tak třetí třetina skončila nerozhodně.

Nerozhodný stav neměl dlouhého trvání, jelikož Třebíč již v úvodu dokázala využít přesilovku, když se Adam Raška nejlépe zorientoval v závaru před domácí brankou a dokázal prostřelit Dlouhého. Následující početní výhodu nedokázal Slovan využít, ale to mu nemuselo vadit, protože krátce po skončení trestu se dokázal prosadit přízemní střelou Antonín Melka po nahrávce Jiřího Severy a stav se tak opět vyrovnal. V závěru to byli spíše hosté, kteří byli nebezpeční a vytvořili si několik slibných šancí, ale jejich střelecké pokusy překazil brankář Dlouhý a jednou dokonce pravá tyčka, a tak šel zápas do prodloužení.

V prodloužení měli ze hry více domácí, ale oba celky si dokázaly vypracovat několik nebezpečných střeleckých pokusů, avšak ani jeden z nich neskončil za zády brankaře, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Při samostatných nájezdech byli úspešnější hosté a opět se ukázal tento velký problém Slovanu, a tak domácí nakonec brali pouhý jeden bod.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Se zápasem rozhodně spokojení nejsme. Ve fázích, ve kterých jsme měli udeřit, se prosadil soupeř. Hráčům pořád opakujeme, že všechno musíme dělat rychle a s patřičným důrazem. V tomto zápase se nám to nepovedlo. Na druhou stranu jsme si vypracovali hodně šancí, které kdybychom proměnili, mohli jsme vyhrát. Tento duel jsme chtěli vyhrát, máme bod, což je málo.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Věděli jsme, že Ústí bude hrát útočný hokej, ale také jsme věděli, že je zranitelné v obraně. První třetina se nám nepovedla. Ve druhé třetině jsme byli lepším týmem. Dobře jsme sehráli přesilovku pět na tři, ve které jsme vyrovnali. Ve třetí třetině nám pomohla další přesilovka, kterou jsme využili. Po hrubé chybě jsme inkasovali gól na 3:3. Nájezdy se nám povedly, a tak bereme dva body, za což jsme rádi.