Ú s t í n/L. - I druhé domácí utkání Ústečtí Lvi prohráli a v barážové sérii jsou jediný krok od propasti. Ztrácí 1:3 na zápasy a Mladá Boleslav může již ve středu slavit udržení extraligy. Přitom i ve čtrtém díle baráže Slovan dlouho vedl. Po dvou třetinách 2:1, jenže hosté třemi brankami ve třetí třetině zápas otočili. Nedokázal jim zabránit ani prvně od semifinále play-off první ligy nasazený brankář Zdeněk Orct.
po 11. 4. 2011, Zlatopramen Arena
BK Mladá Boleslav
2:4 1:0, 1:1, 0:3

Branky a nahrávky: 20. Klobouček (Hanzl, Kloz), 37. Roubík (Mikulík, Němeček) - 27. Divíšek (Mikuš), 48. Pabiška (Divíšek), 51. Vrbata (Pabiška, Žabka), 60. Štefanka (Žabka). Rozhodčí: Šindler, M. Fraňo - Kostka, Bláha. Brankový videorozhodčí: O. Fraňo. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 6 370. Střely na branku: 28:22 (11:6, 9:9, 8:7). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3. Zakázaná uvolnění: 6:6. Ofsajdy: 1:1. Vyhraná vhazování: 44:28 (13:10, 19:11, 12:7).

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Němeček, Pojkar, L. Poživil, P. Hořava, Gureň, Vobořil, Klobouček, K. Černý - Mikulík, Roubík, Ludvík - Diviš, Alinč, Sklenička - Čurilla, Pajič, Rod - Kloz, R. Hanzl, Handlovský.

BK Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Žabka, Chaloupka, Marušák, Macháček, Benda, Lehikoinen - Boháč, Divíšek, Matějovský - L. Pabiška, D. Vrbata, Bahenský - Tvrdík, Hrdel, Demel - Lenc, Štefanka, Macho.

Do utkání vstoupili aktivněji Boleslavští, kteří dvě a půl minuty obléhali ústeckou bránu, žádnou šanci si ale nevytvořili. To na druhé straně krátce poté zahrozil Hanzlův útok, zakončující Handlovský sice prostřelil betony Schwarze, avšak puk změnil směr a o pár centimetrů minul vzdálenější tyčku.

V dalších minutách získali mírnou územní převahu Lvi, ale situace, které musel řešit Schwarz, nebyly příliš nebezpečné. Až v 16. minutě vystrašil boleslavského gólmana Čurilla, jehož dorážka vlastní střely se odrazila od tyčky. O chvíli později zahrozili na druhé straně Boháč s Divíškem. Střelu prvního jmenovaného Orct vyrazil před sebe, dojíždějící Divíšek ale skákající puk nedokázal usměrnit do brány.

V samotném závěru první třetiny dostali domácí výhodu dvojnásobné přesilovky. Dlouho si s ní nevěděli rady a už to vypadalo, že zůstane nevyužita. Pak se ale do puku opřel kapitán Jan Klobouček a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0!

V úvodu druhé části dostali hosté poprvé výhodu přesilovky. A nezahráli ji vůbec špatně. Čtveřici hráčů ve žlutomodrém uzamkli před bránou, scházela však přesnost ve finální fázi a když se puk dostal k Orctovi, ten byl vždy na místě.

Ve 27. minutě se do rychlého protiútoku dostali dva hráči Mladé Boleslavi. Vypadalo to, že se střela Tomáše Divíška odrazila od brankové konstrukce, boleslavský forvard však zvedl ruce nad hlavu a rozhodčí šli zkoumat video. I dnes rozhodčí po návratu ukázal na středový kruh a bylo srovnáno – 1:1.

I když domácí gól očividně zaskočil, dokázali si vytvořit i zajímavé šance, ale Klobouček ani posléze Mikulík zblízka neuspěli. Stejně dopadl na druhé straně Matějovský, který dostal ideální přihrávku do jízdy od Divíška.

36. minuta přinesla pěknou individuální akci Pajiče, který se proháčkoval útočným pásmem a trefil břevno Schwarzovy brány! O chvíli později už se domácí mohli radovat. Mikulíkova tečovaná střela zamířila se štěstím k Jaroslavu Roubíkovi, který bez problémů trefil odkrytou bránu – 2:1! Domácí byli při chuti a dvakrát se před nimi rýsovala zajímavá situace. Pajič i Hanzl však prováhali vhodný moment ke střele.

Krátce před druhou sirénou mohlo být opět srovnáno. Sám před Orctem se zjevil Hrdel, ale ústecký gólman předvedl svou mrštnost a betonem zneškodnil stoprocentní gólovku.

Začátek třetí části třetiny odehráli domácí převážně před brankou Schwarze, a to především díky dvěma přesilovkám. Jednou už dokonce část tribun zvedala ruce nad hlavu, ale Černý trefil jen boční síťku.

Nevyužité přesilovky zamrzely domácí o pár minut později. Lvi nedokázali dostat puk z prostoru před brankářem, ten se dostal k volnému Lukáši Pabiškovi, který pohodlně zavěsil pod břevno – 2:2! Krátce nato zahrávali hosté ještě přesilovku a David Vrbata poslal svůj tým poprvé v dnešním zápase do vedení – 2:3! Lvi byli jako opaření a v následné početní výhodě nedokázali puk ani udržet v pásmu.

Hráči Slovanu se ale nevzdávali. Nejprve Gureň za bránou vybojoval puk pro Němečka, o chvíli později se dostával k nadějné dorážce Roubík. Ani jeden ale nedokázal Schwarze prostřelit. V poslední minutě zkusili Lvi hru bez brankáře, ale hosté jejich rozehrávku vystihli a Juraj Štefanka pojistil boleslavské vedení – 2:4!

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Zápas se pro nás vyvíjel vcelku dobře, po dvou třetinách jsme vedli 2:1, ale po chybě jsme inkasovali na 2:2 a vzápětí při přesilovce hostů i na 3:2. V závěru jsme měli šanci srovnat při power-play, bohužel jsme ji neproměnili a místo toho dostali gól do prázdné branky. Střelecké štěstí jsme si zřejmě vybrali ve finále s Chomutovem. Šance si vytvořit dokážeme, ale bohužel se na branku strašně nadřeme. Soupeř má navíc výborného gólmana a nám to tam nepadá. Stav série je už vážný, ale stále není konec a dá se to otočit. Do Mladé Boleslavi pojedeme pochopitelně vyhrát, tím je znervózníme, stav bude 2:3. Poté přijedou k nám, může to být 3:3 a rozhodovat bude třeba až sedmý duel."

Vladimír Jeřábek (BK Mladá Boleslav): "Hráli jsme mnohem lépe než včera, i když jsme dvakrát prohrávali, ale náš výkon nebyl tak špatný. Po dlouhé době jsme pracovali jako tým a se včerejškem se to nedá srovnat. Důležité bylo, že jsme vyrovnali a přidali i rozhodující úder v početní výhodě. Jak jsem předpokládal, budou to vybojované zápasy a jsem rád, že kluci to zvládají. Vedeme 3:1 na utkání, ale série není hotová. Potřebujeme udělat poslední krůček, na který se musíme dobře připravit, protože právě ten bývá nejtěžší."