Třebíč - Po včerejším neúspěšném utkání ve Frýdku - Místku se Slovan přesunul na Vysočinu, kde jej čekaly Hvězdy z Třebíče. Slovan měl utkání rozehrané výborně, když vedl už dokonce o dvě branky, nicméně zásluhou nedisciplinovanosti o svůj náskok přišel, a tak se vrací z moravského dvojzápasu bez bodu. Ty bude moci získat hned v sobotu, kdy hostíme na domácím ledě Benátky nad Jizerou.
st 8. 1. 2020, KHNP Aréna
SK Horácká Slavia Třebíč
4:3 1:2, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 18. Tadeáš Král (Psota, Glover), 30. Bittner (Kowalczyk, Psota), 44. Szathmáry (Vodný), 48. Bittner (Szathmáry) – 3. Vildumetz (Smetana, Tůma), 20. Krliš (Maršoun, Smetana), 21. Tůma (Filip). Rozhodčí: Doležal, Ondráček - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 2:8. Využití: 3:1. Střely na branku: 50:15. Zblokované střely: 4:14. Vhazování: 42:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.

SK Horácká Slavia Třebíč: Do. Svoboda – Jenáček, Nedbal, Glover, V. Čejka, Kowalczyk, Szathmáry, Hort – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Psota, Bittner, P. Kratochvíl – Kunc, Tadeáš Král, T. Havránek – Malec, Václavek, Ferda.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Müller, Smetana, Vl. Brož, Zukal, Veber, D. Málek – Filip, Tůma, Severa – Vildumetz, J. Havel, Kružík – Maršoun, Krliš, O. Bláha – Jelínek, Kordule, Grim.

Před úvodním vhazováním byl oceněn kapitán Třebíče – Václav Čejka, který nastupoval ke svému již 303. utkání v dresu bílých hvězd.

Hosté do utkání vlétli jako uragán. Hned ve třetí minutě šli do vedení zásluhou Tomáše Vildumetze, který tvrdou ranou prostřelil domácího brankáře Svobodu a využil tak přesilovku pět na tři. Třebíčští se z úvodního gólu oklepali a mohli skóre utkáni srovnat. Psota i Glover však nepřekonali skvěle chytajícího Davida Stahla. Ve 14. minutě se po chybě obránců Slovanu dostal do obrovské příležitosti Vodný, tomu ale puk v rozhodující chvíli přeskočil hokejku. O chvíli později se už mohli domácí radovat! Svůj důraz v před brankovém prostoru prokázal Tadeáš Král, když po nahození od modré čáry pohotově dorazil kotouč za záda Stahla. Domácím však vedení nevydrželo ani dvě minuty. Těsně před první sirénou šikovnou střelou rozvlnil síť Václav Krliš a do kabin se tak šlo za stavu 1:2 pro hosty.

Ani ve druhé třetině se na gól nečekalo dlouho. Po necelé půlminutě se po chybě domácí obrany k puku dostal Matyáš Filip, jenž vybídl Martina Tůmu ke skórování a ten se nemýlil. Hosté tak vedli již o dvě branky. Chvíli na to mohli hosté přidat další zásah, když se před brankářem z ničeho nic zjevil Severa, jeho pokus však betonem vykopl Dominik Svoboda. Poté se puk šťastně odrazil k Ladislavu Bittnerovi a ten už neměl sebemenší problém zasunout kotouč za brankovou čáru.

Ve třetí třetině to byli naopak domácí, kteří na svého soupeře vlétli, a to přineslo své ovoce. První nabídnutou přesilovku ještě Třebíčští nevyužili. Chvíli na to ale dostali možnost reparátu, a to navíc v podobě přesilovky pěti proti třem. S tím si Horáci poradili znamenitě! V čase 43:30 se začínalo od znova. Michal Vodný přihrál na modrou čáru Šimonu Szathmárymu a domácí bek propálil vše, co mu stálo v cestě!Další využitá přesilovka Třebíče. Ladislav Bittner svým druhým gólem v zápase rozjásal domácí publikum, tentokrát přesně tečoval nahození Szathmáryho od modré čáry. Třebíč své tenké vedení do konce zápasu udržela a může tak slavit další cenné tři body!

Radek Novák (SK Horácká Slavia Třebíč): Pro nás bylo utkaní složité, v jednu chvíli jsme prohrávali o 2 branky, tak jsme rádi, že jsme to otočili. Na začátku nám chyběl time-ing v soubojích, v kabině jsme si to vyříkali a kluci to vzali za své a snažili se před fanoušky předvést pěkný hokej.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní zápas dopadl špatně, Třebíč vstoupila do zápasu lépe, jenže domácí jsme zaskočili a vedli jsme dokonce 3:1. Zlom přišel ve 12 minutě druhé třetiny, kdy jsme udělali lehký faul a Třebíč nás zamkla v našem obraném pásmu. Třetí třetina byla z našeho pohledu špatná. Faulovali jsme, Třebíč toho využila a už nás k ničemu nepustila.