Ú s t í n/L. - Ústeckým hráčům se dnes poprvé podařilo naplno bodovat a zároveň urvat první domácí body. Svého soupeře nepustili ani jednou do vedení a závěr utkání si pohlídali.
so 28. 9. 2019, ZS Ústí n/L
HC Frýdek-Místek
4:2 2:1, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 1. D. Merta (J. Havel, Hes), 18. Kružík (Severa, Vl. Brož), 24. Vildumetz (Maršoun), 55. Roubík (Kružík) – 6. D. Květoň (Novotný, Martynek), 36. Martynek (Novotný, D. Květoň). Rozhodčí: Wagner Radek, Pavlovič Alexander – Tichý Rudolf, Janíček Michal. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 521. Střely na branku: 25:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Brízgala – Müller, Hes, Vl. Brož, D. Krejčí, Veber, M. Zdvořáček – J. Havel, Pšenička, D. Merta – Kružík, Roubík, Severa – O. Procházka, Vildumetz, Maršoun – Filip, Dörner, O. Bláha.

HC Frýdek-Místek: Malík – Hrachovský, L. Kovář, Zahradníček, J. Michálek, Haman, D. Stránský, Kudla, J. Adámek – Stuchlík, Kaukič, D. Květoň – Flok, Motloch, Geidl – Havránek, Martynek, Novotný – Przybyla.

Patnáct vteřin po úvodní buly fauloval Novotný a Slovan měl k dispozici první přesilovku, ve které prostřelil, po přihrávce Havla, hostujícího brankaře David Merta. Soupeř dokázal rychle odpovědět, přesilová hra se jim sice nepovedla, ihned po ní ale dokázal vyrovnat David Květoň. Další větší příležitost jsme viděli až ve dvanácté minutě. Flok ovšem Brízgalu nepřekonal. Tři minuty před sirénou měli domácí druhou početní výhodu, kterou opět využili. Severovu střelu dorazil za záda Malíka Daniel Kružík - 2:1

V úvodu druhé části se blýskl svým zákrokem proti Martynkovi Brízgala. Tento zákrok jako by zmrazil hráče Frýdku-Místku a led byl plný hráčů Ústí. Nejprve si velikou šanci vytvořil Maršoun, po něm už brankaře hostí překonal Tomáš Vildumetz. V polovině druhé třetiny měl ještě dvě velké šance Kružík, na Malíka ovšem jeho pokusy nestačily. Hostující tým dostal další možnost ke skórování v podobě přesilovky. Dokázali si vytvořit několik skvělých šancí, nicméně Brízgala v brankovišti zářil. Pět minut před koncem ho ale dokázal překonat Rostislav Martynek - 3:2

Poslední třetinu začínal hostující tým v početní výhodě. Slovan své oslabení ale sehrál na výbornou. Dlouho jsme v této periodě čekali na nějakou větší šanci, ta přišla až po skoro deseti minutách z hokejky Procházky. Poté přišla třetí přesilová hra domácích, a i tu dokázalo Ústí proměnit. V předbrankovém prostoru zůstal osamocený Jaroslav Roubík, který si položil Malíka a nekompromisně zakončil. Dvě minuty před koncem dostal trest Procházka a Frýdek-Místek svou výhodu vylepšil odvoláním brankaře. Hostům ovšem přesilová hra nevyšla, sami v ní faulovali a utkání se pak už jen dohrávalo. Ústí nad Labem si tak mohlo připsat první letošní domácí výhru. - 4:2

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí n.L.):My jsme hlavně rádi za tři body, jelikož jsme to potřebovali jako sůl. Byl to velmi náročný zápas a my jsme chtěli navázat na herní projev z předchozích dvou utkání, které jsme sice prohráli, ale neodehráli jsme je špatně. Říkali jsme klukům ať dávají vše na bránu a do brankoviště, kde to sice bolí, ale většinou to nese výsledek. My jsme to dnes dělali a konečně dali víc jak dvě branky, a proto jsme dnešní zápas vyhráli. Chtěl bych pochválit všech dvacet hráčů, i když výkon nebyl úplně optimální, ale bylo to odmakaný od první do poslední minuty.

Jozef Daňo (HC Frýdek-Místek): Zápas jsme si prohráli sami, individuálními chybami, které se staly. Dostali jsme tři góly v oslabení, což je samozřejmě špatně. My sami jsme ani jednu přesilovku nevyužili. I když si myslím, že jsme měli asi trošičku herně navrch, tak body bohužel zůstávají v Ústí. Pro nás je to zklamání, my už jsme třetí zápas po sobě venku nehráli dobře.