Ú s t í n/L. - Slovan se v rámci desátého kola WSM Ligy postavil proti silnému Motoru. Hosté Slovan přestříleli 37:23, ale přesto nevstřelili jediný gól a na jih Čech odjíždí s prázdnou. O domácí branky se postarali Antonín Melka a David Merta.
so 7. 10. 2017, Zimní stadion Ústí n. L.
ČEZ Motor České Budějovice
2:0 0:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 22. Melka (Smolka, Roubík), 50. D. Merta (Vrdlovec, M. Zdvořáček). Rozhodčí: Čech, Kopeček – Toman, Coubal. Vyloučení: 3:3, navíc Čermák (ČEB) - 10 min (OT). Využití: 1:0. Diváci: 1 963. Střely na branku: 23:37. Průběh utkání: 1:0, 2:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup (J. Dlouhý) – Husák, Bernad, Vl. Brož, M. Zdvořáček, Hes, Mlčoch – Melka, Roubík "A", Smolka – D. Merta, Vrdlovec "C", Dufek – Gengel "A", Najman, P. Kousal – Severa, Sladkovský, L. Volf.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Kváča) – Fillman, F. Novák, Kutlák "C", Vráblík, Pavlin "A", Pýcha – Čermák, Pajič, Nedorost "A" – Crowder, Galamboš, Dostálek – L. Květoň, Toman, Heřman – Šulek, Doktor, Marek.

Ještě před úvodním vhazováním se na ledě odehrál slavností ceremoniál. Oslavoval se milník Jaroslava Roubíka, konkrétně tisíce dosažených kanadských bodů v druhé nejvyšší soutěži. Při této výjimečné události dostal Roubík povolení od svazu a celé utkání odehrál v dresu s číslem 1000.

Chvíli po začátku utkání se budějovický Nedorost s Pajičem dostali do brejku. Jejich akci však zmařil Soukup. V šestnácté minutě byl vyloučen muž s číslem 41, Jaroslav Roubík za sekání a Motor tak měl první přesilovku utkání. Tu však nevyužil a Slovan měl dokonce v oslabení i pár akcí.

Minutu po začátku druhé třetiny se při přesilovce prosadil Antonín Melka. Ve dvacáté osmé minutě byl vyloučen David Bernad a Slovan měl napilno. Tým však podržel svými skvělými zákroky muž s maskou, Kuba Soukup.

Ve třetí třetině začali hodně tlačit hosté. Nejdřív se Rok Pajič dostal k odraženému kotouči před bránou a o pár centimetrů minul. David Merta se však dostal do brejku a v tváři v tvář překonal hostujícího gólmana. Slovan stav 2:0 udržel a přerušil budějovickou sérii pěti výher v řadě.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): "My jsme první třetinu přežili, výborně zachytal gólman. Nechtělo se nám bruslit. Před druhou třetinou jsme si něco řekli, hra se mírně vyrovnala. Dál byli ale hosté aktivnější. Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že vyhrajeme 2:0, tak mu odpovím, že se zbláznil. My jsme moc rádi za tři body, první tři body vybojované doma."

Antonín Stavjaňa (ČEZ MOTOR České Budějovice): "Do první třetiny jsme měli dobrý vstup, pak se hra srovnala. Ve druhé třetině jsme měli obrovský tlak, nejblíže gólu byl Fillman, ale ten trefil pouze horní tyč. My jsme dnes nedokázali vypálit z voleje, což byl největší problém."