Přerov - Hokejisté Slovanu vyjeli v sobotu 12. 12. 2015 podruhé v letošní sezóně do Přerova. Poslední vzájemný duel vyhráli Severočeši na domácím ledě, ale předtím na stadionu Zubrů prohráli. Ve třicátém třetím kole opět zvítězil domácí celek. Přerov si za výhru 4:2 vysloužil plný počet bodů do tabulky.
so 12. 12. 2015, MEO Aréna
HC ZUBR Přerov
4:2 1:0, 3:2, 0:0

Branky a nahrávky: 14. Mrázek (Popelka, Ferenc), 21. Grof (Chmelíř, Procházka), 28. Šťastný (Mrázek), 40. Procházka (Pšurný, Chmelíř) – 25. Kloz (Tenkrát, Pohl), 26. Merta (Holomek, Andres). Rozhodčí: Škrobák – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 2 109 Střely na branku: 36:46 (16:15, 13:12, 7:19). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

HC ZUBR Přerov: Řehoř – Chmelíř, Grof, P. Hořava, Šnajnar, M. Novotný, Ferenc, Pala – M. Procházka, R. Pšurný, Dostálek – Sikora, T. Sýkora, Šťastný – Goiš, Popelka, P. Mrázek – Blinka, Kovařík, Stoklasa. <b>Trenéři:</b> Petr Dočkal, Vladimír Kočara, David Kudělka.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Pohl, Holomek, Vl. Brož, do 20. Sobotka, Bernad, Smetana - Tenkrát, Roubík, J. Kloz - Rys, Melka, Kuchler - Dalecký, Andres, D. Merta - Křivohlávek, Navarra, Gengel. <b>Trenéři:</b> Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Do první výraznější situace se dostal Procházka, když po jeho průniku musel Volke zasahovat a krátce na to Pšurného pokus projel vedle tyčky. V šesté minutě si Zubři vybojovali přesilovku. Tu však nesehráli dle představ a dokonce mohli inkasovat, když Tenkrát pláchl s Roubíkem, ale poprvé doma chytající Řehoř zachraňoval. Následně sehrálo zkrácenou početní výhodu Ústí, ale také se mu příliš nedařila.

Hrál se poměrně nepohledný hokej bez výraznějších šancí. Po kombinaci zadovek a otoček zakončoval Tenkrát, ale Řehoř byl opět tam, kde měl být. Minutu na to Popelka dojížděl puk sám, ale Volke jej zasáhl dřív. Kotouč ideálně netrefil a ten se odrazil k Mrázkovi, jenž zakončoval do odkryté klece, ale jeden z hostujících hráčů puk zblokoval. Následnou výhodu už ale Petr Mrázek zužitkoval a po obléhání brány zakončoval přesně.

Dostálek se krátce po brance propracoval do příležitosti, ale jeho bekhendový pokus gólem nekončil. Tempo hry se po první změně skóre zvedlo. První útočná lajna Zubrů skvěle kombinovala, ale zakončující Dostálek opět neumístil kotouč mezi tři tyče. Minutu před koncem hlavní sudí vyloučil Holomka a několik sekund před sirénou ještě Kuchlera.

Zubři tak druhou část zahajovali dvojnásobnou početní výhodou. Tu po minutě využil dělovkou Jakub Grof. Radost však dlouho netrvala, když hosté snížili z hole Jana Kloze. Neuběhla ani minuta a na tabuli už svítilo srovnané skóre. Po buly se k puku dostal David Merta a přízemní střelou do protipohybu domácího strážce přidal druhou trefu hostů. Na konci šestadvacáté minuty přišlo pro Zubry oslabení. V něm však ujel Popelka, jenž Volkeho napoprvé nepřekonal, ale kotouč pak umístil pod horní tyč z druhé vlny najíždějící David Šťastný.

Pohotová Řehořova lapačka se následně blýskla proti Rysovi a brankář ve žlutém dresu pak musel čelit dalšímu oslabení. Zabránil gólu i s trochou štěstí. Brož pálil ze středu do Řehořova betonu a od něj puk zamířil na levou tyč. Během Goišova trestu se strhla i výměna názorů mezi Pohlem a Ferencem. O hlavu vyšší Ferenc, ač vyhrál, práci s ústeckým bekem neměl jednoduchou.

V pětatřicáté minutě došlo na další vyloučení domácích, Ústečtí se ale vůbec neusadili v pásmu. Přerov pak ústecké hokejisty sevřel na dlouhou dobu v jejich obranné třetině, tlak ale přerušilo další vyloučení. V posledních vteřinách ale Zubři podruhé skórovali při oslabení. Pšurný skvěle zapracoval a přihrál Milanu Procházkovi, jenž v čase 39:54 procedil puk mezi Volkeho betony.

Ústí na začátku poslední části dohrávalo přesilovku a tlačilo se za vyrovnáním. Brož však trefil jen tyčku. Ve třiačtyřicáté minutě se do dalšího brejku dostal Goiš, ale Volke byl pozorný. Na opačné straně musel několikrát zasahovat domácí Řehoř. Pšurný nahrával Popelkovi do jízdy na brankoviště, ale touš si cestu do brány nenašel.

Deset minut před koncem Slovan zmáčkl Zubry. Puky létaly sem a tam, když se k jednomu dostal Tenkrát a pálil do odkryté klece, ale skvěle chytající Řehoř se rybičkou stihl přemístit. Zubři poté dostali přesilovku, jenže hru pěti proti čtyřem sehráli mizerně. Dvě a půl minuty před koncem si Ústí vyžádalo time-out, Volke mířil na střídačku a poté Tenkrát několikrát neuspěl proti Řehořovi. Skóre 4:2 se tak ve třetí třetině neměnilo a přerovští hokejisté vybojovali další tři body do tabulky.

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): „Jsme spokojení, protože je to pro nás důležitá výhra. Celé mužstvo předvedlo vynikající výkon, nechalo na ledě srdíčko a zaslouží si absolutorium. Bojovali jsme do poslední vteřiny a všechno bylo podpořené výborným gólmanem. Když dáme v utkání dva góly v oslabení, tak je to něco navíc. Na to se nedá nijak připravit. Soupeř udělal ve svých dvou přesilovkách velké chyby a my jsme je potrestali. Teď bude prostor pro regeneraci a pro oddech. Budeme mít dva, možná tři dny volna, a naběhneme na dvoufázový trénink kondičního rázu, aby kluci nabrali fyzičku na zbytek sezóny.“

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Zápas jsme si prohráli herní disciplínou, když jsme ve druhé třetině hráli dvě přesilovky, ve kterých jsme inkasovali třetí a čtvrtý gól. To se opravdu stát nemůže, je to nehoráznost. Myslím si, že první třetina byla vyrovnaná a v té třetí jsme měli dost šancí na to, abychom stav ještě zkorigovali. Dvakrát jsme mohli zakončovat do prázdné brány, ale nevyšlo nám to.“