Ústí nad Labem - Ve čtvrtém utkání čtvrtfinále play-off se do vedení dostal jako první Slovan, když v sedmé minutě otevřel skóre v přesilové hře Daniel Vrdlovec. Kladnu se podařilo před přestávkou rovněž v početní převaze srovnat, ve druhé části dokonce v oslabení stav otočit ve svůj prospěch. Po druhé dvacetiminutovce, kterou hokejisté Ústí nad Labem prohráli poměrem 0:3, vystřídal Miroslav Mach Jakuba Soukupa. Ani Martin Volke nezabránil páté trefě Rytířů, zneškodnil však trestné střílení Jiřího Burgera. V padesáté šesté minutě vykřesal poslední jiskru naděje Martin Mical, zbytek střetnutí si ale Kladno zkušeně pohlídalo. Za stavu 0:4 na zápasy pro hokejisty ze severu Čech série končí.
pá 3. 3. 2017, Zimní stadion Ústí nad Labem
Rytíři Kladno
2:5 1:1, 0:3, 1:1

Branky a nahrávky: 7. Vrdlovec, 56. Moskal (Mical, Gengel) – 12. Burger (J. Kloz), 28. R. Přikryl, 31. Jánský (R. Přikryl, David Růžička), 37. J. Strnad (R. Přikryl, Jánský), 47. Kubík (Pekr). Rozhodčí: Zubzanda, Grech – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:7, navíc Z. Doležal (UNL) TS [PODR]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2 173. Střely na branku: 32:35 (10:15, 7:14, 15:6). Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5. Zakázaná uvolnění: 5:5. Ofsajdy: 4:1. Vyhraná vhazování: 40:38 (12:11, 16:15, 12:12). Nejlepší hráči: Zdeněk Doležal - Miroslav Hanuljak. Konečný stav série: 0:4 na zápasy.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup (41. Volke) – Vl. Brož, Kasík, Husák, M. Vágner, M. Zdvořáček, Přindiš, D. Málek – Z. Doležal, Roubík, D. Merta – Dalecký, Vrdlovec, Moučka – Gengel, Moskal, Mical – Macek, Komárek, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Rytíři Kladno: Hanuljak – P. Hořava, J. Drtina, David Růžička, Repe, Ptáček, Ulrych, Kehar – D. Tůma, Burger, J. Kloz – Jánský, R. Přikryl, J. Strnad – P. Ton, Machač, Tenkrát – Gratton, Kubík, Pekr. Trenéři: Pavel Patera, František Kaberle, Jiří Kopecký.

První třetina čtvrtého zápasu čtvrtfinálové série začala vyloučením, kdy byl na trestnou lavici poslán ve třetí minutě Zděnek Doležal a Kladno tak mohlo jít do vedení. Role se však téměř po třech minutách otočili a do početní výhody se dostali domácí po vyloučení Adama Kubíka. Slovan na rozdíl od Rytířů dokázal početní výhody využít a v čase 06:26 min. Daniel Vrdlovec vsítil puk do černého, když byl před bránou Miroslava Hanuljaka hodně velký zmatek. Hostům se ovšem těsné vedení Severočechů nelíbilo a ve dvanácté minutě perfektně prostřelil Jakuba Soukupa Jiří Burger a vyrovnat tak skóre na světelné kostce.

Druhé dějství patřilo výhradně Středočechům, neboť dokázali přidat další tři góly. Jako první se ve druhé části trefil do černého Roman Přikryl, jenž překonal naprosto vše, co mu stálo v cestě. Ve třicáté první minutě Romana Přikryla následoval Peter Jánský, když si puk do branky sám ztečoval domácí gólman. Čtvrtý gól Rytířům připsal Jakub Strnad, který prostřelil touš do branky bez betony Jakuba Soukupa.

V čase 46:41 min. se trefil do černého Adam Kubík po chybném rozehrání v rohu Martina Volkeho a prvně jmenovaného stačilo už pouze zaparkovat puk do naprosto prázdné ústecké svatyně. Slovan se do konce zápasu nevzdával, což se projevilo i v padesáté šesté minutě, kdy snížil brankový rozdíl Patrik Moskal, jenž po přihrávce od Martina Micala nalezl skulinku a protlačil kotouč za záda kladenského hájce svatyně.

Slovan sice otevřel skóre, ale následně se však nedokázal gólem prezentovat, zatímco soupeř z Kladna si poradil s brankářem vícekrát. Jasná výhra vyslala Rytíře do semifinálové série a fanoušci byli štěstím bez sebe. Slovanu nezbylo nic jiného než poděkovat svým věrným divákům poděkovat za hojnou návštěvu po celý rok a rozloučit se s nimi.

Jiří Kopecký (HC Rytíři Kladno): „Myslím, že utkání jsme začali dobře, ale bohužel jak to bývá dostali jsme první branku a v podstatě jsme si ji dali sami. Ale právě díky naší dobré hře jsme věřili, že zápas ještě dokážeme otočit a to se nám také podařilo. V závěru nás mrzelo, že jsme zápas neodehráli ve větším klidu a měli jsme tam přibližně čtyři vyloučení v řadě. Jinak jsme spokojení. Jeli jsme do Ústí s tím zvládnout oba zápasy a to se nám povedlo."

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Do zápasu jsme vstoupili dobře, vedli jsme 1:0, mohli jsme zvýšit na 2:0. Bohužel gól jsme nedali, udělali jsme chybu a dostali branku. Potom nám soupeř odskočil na rozdíl dvou branek a už jsme neměli morální sílu na to, abychom zápas zvrátili. Přesto jsme kluky o druhé přestávce nabádali, aby utkání nevypouštěli. Myslím si, že jsme hráli až do konce. Dali jsme gól, měli šance, ale sílu už jsme na to neměli."