Jihlava - Hokejisté Ústeckých Lvů změřili v 16. kole síly s hráči Jihlavy. Na Horáckém zimním stadioně se žlutomodrým nevydařil vstup do utkání, Dukla vedla po první třetině 2:0. Ve třetím dějství pojistili svěřenci Petra Vlka své vedení třetí brankou, Lvi snížili pouze zásluhou exjihlavského Zbyňka Skleničky. Oddechový čas ani závěrečná power-play již Lvům ke zvratu střetnutí nepomohly.
so 27. 10. 2012, Horácký zimní stadion
HC Dukla Jihlava
3:1 2:0, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 7. Jeslínek (Filip, Dobrovolný), 13. Polcar (Hubáček, Jaroš), 49. Čachotský (Drtina, Maliník) - 55. Sklenička (Poživil, Tůma). Rozhodčí: Humpolíček - M. Černý, Klein. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 1 473. Střely na branku: 24:32. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

HC Dukla Jihlava: F. Novotný - Ficenc, M. Drtina, Zadražil, Dobrovolný, Kolafa, Podlipnik, Jaroš - Hodek, Maliník, Čachotský - M. Jeslínek, M. Filip, L. Krupka - Polcar, R. Hubáček, A. Zeman - Pometlo, Pekárek, J. Kadlec

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - L. Poživil, Smetana, F. Pavlík, Vobořil, Vl. Brož, Holomek, Motejlek - R. Kovář, do 40. Hess, do 40. Rod - J. Kloz, Daniel Boháč, Laš - D. Tůma, do 40. Matai, Handlovský - P. Přeučil, M. Čermák, Sklenička

Do vedení se dostali jihlavští hokejisté v sedmé minutě, kdy Martin Filip počkal, až si jeho spoluhráč z útoku, Michal Jeslínek, sjede do prostoru mezi kruhy, aby mu mohl adresovat milimetrovou přihrávku. Druhý nejproduktivnější hokejista jihlavského kádru potvrdil, že v úvodu letošní sezony se potkal s nebývalou formou a nedal Zdeňku Orctovi šanci - 1:0.

Ústeckým v úvodu utkání sebrala vítr z plachet častá vyloučení. Přesilovky se domácím sice nevyvedly podle představ, ale hosté se díky nim nedostali do správného zápasového tempa. Toho využil Michael Polcar, který ve 13. minutě zvýšil vedení Dukly na 2:0.

Do druhého dějství vstoupili lépe hosté. Domácí chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí. Při vyloučení Marka Drtiny měl tlak vygradovat, jenže hosté zvolili taktiku – tři lidi před branku a nahazování puku od modré čáry. Jenže paradoxně většina nahozených kotoučů se zastavila právě o clonící ústecké hráče. Oba týmy se v druhé části třetiny koncentrovali na precizní obranu středního pásma.

V třetí třetině se Jihlavští soustředili výhradně na bránění dvoubrankového náskoku. Zavřené střední pásmo, čtyři lidi na modré čáře. Ústečtí se nemohli prosadit. Naopak ve 49. minutě zvýšil vedení domácích na 3:0 po perfektní akci Tomáš Čachotský. Jiskřičku naděje vykřesal hostům pět minut před koncem jihlavským fanouškům dobře známý Zbyněk Sklenička - 3:1. Ústí nad Labem nepomohla ani závěrečná power-play. Skóre už se do konce 60. minuty nezměnilo, a tak tři body zůstaly na Vysočině.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): "Povedl se nám vstup do utkání, poté už se začala projevovat soupeřova kvalita. My jsme hlavně ve druhé třetině udělali spoustu chyb, kterými jsme soupeři darovali šance. Závěr jsme ale i přes inkasovanou branku v oslabení odehráli velmi dobře. Na každém utkání se sice najde něco, co by se dalo kritizovat, ale v celkovém měřítku jsme s dnešním zápasem spokojení."

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Zápas jsme prohráli v první třetině, poté už jsme hráli lépe, ale bohužel to nestačilo, protože domácí dobře bránili. Hlavním důvodem prohry je tedy špatný vstup do utkání a také soupeřova defenziva. Dlouho jsme se nemohli vypořádat s urputnou obranou na modré čáře. Navíc dnes Jihlavě skvěle zachytal Filip Novotný."