Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi nevyužili selhání Chomutova a na čele tabulky tak stále udržují jedenáctibodový náskok. O třetí letošní ústecké venkovní porážce se především postaral vrchlabský brankář Petr Ševčík a bývalý hráč Lvů Tomáš Klimt. Zatímco domácí gólman neuvěřitelnými zákroky přiváděl ústecké střelce k zoufalství, Klimt dvěma gólovými zásahy nasměroval tým z Krkonoš k nečekanému vítězství. V samém závěru se prosadili i žlutomodří. Trefa Martina Šagáta v oslabení ale pouze kosmeticky upravila konečný výsledek.
so 12. 12. 2009
HC Stadion Vrchlabí
2:1 0:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 26.Klimt (Zíma, Gengel), 42.Klimt (Gajovský) - 60. Šagát (Heřman). Rozhodčí: Kubičík - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 5:4, navíc Pojkar (UNL) 10 min ZHK. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1471. Střely na branku: 29:43. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC Stadion Vrchlabí: Ševčík (Biegl) - Matějíček, Pácal, Bendík, Chaloupka, Chmelíř, Hrach, Čížek, Jaroměřský - Filip, Rusnák, Gengel - Gajovský, Klimt, Andres - Kříž, Látal, Hanzal - Zíma, Mikšovský

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický (Wegert) - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Kříž, Brož, Novotný, Vobořil - Janků, Alinč, Pazourek, Pšurný, Pajič, Dragoun, Šagát, Hanzl, Heřman, Šaffer, Kloz, Sklenička

Aktivněji začali utkání domácí, kteří se mohli už ve druhé minutě dostat do vedení. Klimtův pokus ale před Salfickým zablokoval jeden z hostujících beků. Ústí odpovědělo šancí Šagáta, jeho střelu ale lapil Ševčík. O chvíli později hledal Gengel najíždějícího Hanzala, který byl sám před brankou, Ústečtí ale odvrátili nebezpečí na poslední chvíli. V 11. minutě se připomnělo Ústí, Sklenička po návratu z trestné lavice mířil do připraveného Ševčíka. Ve 14. minutě Ústí poprvé vážně zahrozilo. V přesilové hře našel Pazourek milimetrovou přihrávkou u druhé tyčky stojícího Pavla Janků, ten však, ač netísněn, minul prázdnou vrchlabskou branku. Po návratu Chmelíře z trestné lavice se hra vyrovnala. Jedna šance se však ještě v první třetině vyskytla. V poslední minutě první třetiny mohl v obrovském závaru před domácí brankou strhnout vedení na stranu Ústí Rok Pajič, jenž ale na svého bývalého spoluhráče Ševčíka nevyzrál. Po první periodě byl tak stav nerozhodný a bez branek.

Druhou třetinu začalo lépe Vrchlabí, Gajovský se snažil zasunout zpoza branky puk za Salfického, ten se ale přesunul včas. O podobnou akci se pokusil ve 26. minutě i Zíma, i jeho akci sice Salfický vystihl, ale puk neměl pod kontrolou a volný Tomáš Klimt tak vstřelil první gól zápasu. Vrchlabí vedlo 1:0. Ve 29. minutě mohlo být vyrovnáno, to by ale dnes nesměl být v domácí brance Ševčík, který se perfektně přesunul proti střele, která už směřovala do prázdné branky. Domácí opět ožili ve hře 4 na 4. Mikšovský chytře vystřelil přes obránce, puk ale těsně minul Salfického branku. Hosté poté dostali výhodu jednoho muže v poli navíc. Paradoxně ale mohli vedení navýšit domácí. Pavel Kříž se po přečíslení ústecké obrany dostal i k ohrožení branky, Salfického ale střelou mezi betony nepřekonal. Hosté se museli obejít bez obránce Pojkara, který dostal ve 37. minutě 2+10, domácím se ale přesilovka nepovedla.

Vrchlabský stadion si tak mohl zakřičet gól až v další třetině. Perfektní akcí se ve 42. minutě prezentoval Tomáš Klimt, který obešel dva obránce a ještě přesně zamířil mezi betony Dušana Salfického. Hostům se pak nepovedla přesilová hra, po jejím skončení se však prezentoval střelou ústecký bek Andrej Novotný, kterému ve skórování zabránil krásný a reflexivní zákrok Ševčíka, který byl spolu s Klimtem hlavní strůjce dnešního vítězství Vrchlabí. Hosté byli v koncovce bídní. Ve 48. minutě objel Pšurný branku, jako na zlatém podnosu naservíroval kotouč před branku volnému Hanzlovi, Ševčík ale vytasil další parádní zákrok a díky němu tak domácí stále drželi vedení 2:0. Přesilovku hostí pak jakoby narušilo rozsypané plexisklo za Ševčíkem. Ústí se totiž v přesilovce nezmohlo na nic. Na Ševčíka si poté nepřišel ani Pazourek. Ústí se snažilo tlačit dopředu, vše ale zabrzdil faul obránce Zemana, který se v 59. minutě nechal vyloučit. Domácí si však nejspíš byli jisti vítězstvím a hosté jim uštědřili ránu. 25 sekund před koncem třetí třetiny připravil Ševčíka o nulu Martin Šagát, který ve vlastním oslabení zaútočil a mířil přesně nad Ševčíkův beton. První tým tabulky, Ústí nad Labem, tak odjíždělo z Vrchlabí s porážkou 2:1, ovšem šancí mělo i na tři body.

Milan Skrbek, Ústečtí Lvi: Nemůžeme vyhrát, pokud nedáme góly, soupeř si je sám nedá. Vrchlabského brankáře jsme prostě nepřekonali. Pro diváky to byl určitě velmi dobrý hokej.

Josef Řeháček, HC Vrchlabí: Zápas byl výborný, je vidět spolupráce celého mužstva a zároveň výkon brankáře. Hrajeme zodpovědně a držíme se, toho, co jsme si o hře řekli. Je to vidět na posledních třech utkáních a inkasovaných brankách.

(autor ohlasů: Jana Poskerová)