O s t r a v a - Třetí venkovní zápas sehráli Ústečtí Lvi na ledě soupeře na začátku ligy kvůli rekonstrukci jejich útočiště. Nováček soutěže z Ostravy však nastoupil bez respektu a vyplácí se mu to. Ze tří utkání neprohrál ani jednou stejně jako Lvi. Ve středu se totiž oba týmy rozešli smírným výsledkem 3:3 a před dalším kolem tak Ostrava a za ním Ústí okupují první dvě příčky tabulky.
st 15. 9. 2004, Ostrava - Poruba
HC Sareza Ostrava
3:3pp 1:1, 0:1, 2:1

Branky: 7. Vrtík (Procházka), 46. Duba (Holuša), 52. Holuša (Burián) - 3. Sýkora (Jiří Kudrna), 29. Lipina (Vlček), 46. Jelínek (Koudelka). Rozhodčí: Hradil - Šimůnek, Hrdlovec. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 500. střely na branku: 36:29.

HC Sareza Ostrava: Hamrla - Holík, Mocek, Vrtík, Karlíček, Grman, Burian, Buček, Tesařík - Bařica, Čech, Geláček - Glas, Duba, Holuša - Mikulík, Pavlačka, Procházka - Jenáček, Šebesta, Hulva.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Kříž, Jan Kudrna, Kubeš, Vála, Evan, Kasík - Hodek, Koudelka, Vlček – Švík, Pazourek, Fink – Jankových, Lipina, Jiří Kudrna – Jelínek, Sýkora, Přeučil.

V rámci 3. kola naší druhé nejvyšší hokejové soutěže přívítala Sareza Ostrava tým Ústí nad Labem. Hosté vstoupili do utkání aktivněji a byli to oni, kdo poprvé pohnul ukazatelem skóre. Ve 3. minutě se střelou do šibenice prosadil Sýkora. Gól vyburcoval domácí k vyšší aktivitě a na vyrovnání příliš dlouho nečekali. Využili nabídnutou přesilovku 5 na 3 a Vrtík nechytatelnou ranou od modré prostřelil Sáblíka. Sareza pokračovala v tlaku, ale pravidelně se rozbíjela na obraně Ústí. Za zaznamenání stojí šance Filipa Čecha, který pohotově objel branku hostí, ale Sáblík jeho záměr prokoukl a včas zasáhl. Brankáři byli pozorní a tak se do šaten šlo za stavu 1:1.

Druhá třetina byla úplně jiná. Sareza byla v útlumu a naopak hosté se hrnuli do útoku s nebývalou chutí. Dalšího gólu se diváci dočkali ve 29. minutě, ale spokojeni příliš nebyli, protože se radovali hráčí Ústí. Lipina využil skrumáže před Hamrlou a dopíchl puk za brankovou čáru. Tlak hostí narůstal, ale odehrával se jen v rozích kluziště, kde se snažili hosté kombinovat a probít se před branku, nebo stříleli od modré čáry. Tyto pokusy ovšem Hamrla bezpečně chytal. Svůj vrcholný zákrok předvedl v poslední minutě 2. třetiny, kdy proti němu stál osamocený Švík, ale Hamrlův semafor byl proti. Švík měl obrovskou šanci i o čtyři minuty dříve, kdy se dostal do sólového úniku, ale skluzem a čistým vypíchnutím šanci zlikvidoval Holík, který se při tomto zákroku zranil. Po dvou třetinách vedli hosté v Ostravě 2:1.

Sareza nastoupila do třetí dvacetiminutovky s jednoznačným cílem zvrátit zápas a připsat si body. A šli za svým cílem tvrdě. Před Sáblíkem se odehrávala většina akcí a bylo jen otázkou času, kdy domácí vyrovnají. Stalo se ve 46. minutě, kdy se radoval Duba. Ale radost domácích trvala jen 16 sekund, kdy opět strhnul vedení na stranu Ústí Jelínek. Sarezu gól nezlomil a stále bušila do obrany Ústí. Snaha se vyplatila v 52. minutě, kdy po akci dvou na jednoho vyrovnal Holuša, který po příhře Buriána střilel do téměř odkryté branky. Hra se pak trochu uklidnila a vypadalo to, že obě strany budou s dělbou bodů spokojeny. Jednu z posledních šancí pohnout ukazatelem skóre měli domácí, kteří v závěru hráli přesilovou hru 5 na 3, ale nedokázali vymyslet nic, co by vedlo ke gólu.

Šlo se do prodloužení, které se minutu a půl hrálo 4 na 3, protože z poslední minuty třetí třetiny si přenesl zbytek trestu domácí Šebesta. Sareza se ubránila a zbývající čas týmy spíše přemýšlely nad tím, jak gól nedostat. Zápas skončil 3:3, Sareza i Ústí nad Labem ztratili poprvé body, ale za předvedený hokej se stydět nemusí.