Ú s t í n/L. - V rámci 18. kola WSM Ligy přivítal Slovan kladenské Rytíře. Středočeši byli po celý zápas aktivnější a lepší, tudíž jejich vítězství je zasloužené. Domácí předvedli statečný výkon a bod si za bojovnost zaslouží. Dnes měli domácí trenéři k dispozici pouze tři formace.
so 28. 10. 2017, Zimní stadion Ústí n. L.
Rytíři Kladno
3:4sn 0:0, 1:2, 2:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 40. D. Merta (Vrdlovec, M. Vágner), 43. Melka (Roubík), 57. Melka (Roubík) – 22. Zikmund (P. Hořava, Kubík), 25. Redlich (Svedlund), 54. Machač (J. Kloz), rozh. náj. Kružík. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Kokrment, Belko. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2 387. Střely na branku: 17:45. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Hes, Bernad, M. Vágner (C), Husák, Vaněk, Mlčoch, Vl. Brož – Gengel, Roubík (A), Melka – D. Merta, Vrdlovec (A), Severa – Navarra, Sladkovský, Markulinec.

Rytíři Kladno: Cikánek – Lenďák, Štich, Kehar, Štindl, P. Hořava (A), Repe – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr – J. Kloz, Machač, D. Tůma (C) – Redlich, T. Kaut, Zikmund – Kubík, Svedlund, Kružík.

První třetina branku nepřinesla, přesto se diváci nenudili. Velkou příležitost měl Kloz, který mohl doklepnout odražený kotouč za Soukupa, ale domácí brankář se v poslední moment roztáhl na brankové čáře a zamezil hostům ve skórování.

Ve druhé třetině jsme viděli celkem tři branky. Dvě vstřelili Rytíři a jednu domácí Slovan. Ve 22. minutě se prosadil po obkroužení branky Ladislav Zikmund. Druhá branka Kladna přišla po té první hned o tři minuty později. Chybu při domácí přesilovce potrestala dvojice Svedlund – Kubík, přičemž druhý jmenovaný skóroval. Domácím se podařilo snížit šest vteřin před koncem druhé třetiny. Přesilovou hru využil po pasu od Daniela Vrdlovce David Merta .

Ve třetí třetině jsme opět viděli tři branky, tentokrát dvě dali domácí a jednu hosté. Ve 43. minutě vyrovnal Melka. V 54. minutě poslal hosty znovu do vedení průnikem od mantinelu Patrik Machač. Domácí se však nevzdali a z přečíslení 3 na 2 vyrovnal v 57. minutě druhou brankou v utkání Antonín Melka.

V prodloužení jsme sledovali přesilovou hru domácích, která nebyla zahrána podle představ. V první polovině ze hry měli více hráči Slovanu, v závěru prodloužení byli nebezpečnější hosté. V nájezdech jsme viděli jediný gól a to na straně Kladna. Prosadil se Daniel Kružík.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Já bych v první řadě chtěl poděkovat týmu za předvedený výkon. Nás bylo šestnáct, v průběhu zápase se jeden hráč zranil. Dohrávali jsme v patnácti. V první třetině jsme hráli dobře, ve druhé části nám soupeř utekl do dvougólového vedení. Myslím si, že velmi důležitý byl náš gól šest vteřin před koncem druhé třetiny, kdy jsme snížili na 1:2. Ve třetí třetině jsme z posledních sil vyrovnali na 3:3. Nájezdy se nám nedaří, dnes jsme žádný neproměnili, ve Frýdku také ne. Pochvalu si zaslouží diváci, kteří vytvořili výbornou kulisu. Mužstvo předvedlo, že má charakter. Bod je pro nás zlatý, hráči si sáhli na dno sil.

Pavel Patera (Rytíři Kladno): První třetina se hrála podle ústeckých not. Hráli to, co potřebovali. My jsme chtěli hrát něco úplně jiného. Když shrnu první třetinu, můžeme být rádi za bezbrankový stav. Vyložené šance jsme si nevypracovali, soupeř ano. Ve druhé třetině jsme zlepšili hru, bylo to dobré. Do stavu 2:0 jsme hráli velmi dobře. Pak jsme začali přetahovat střídání a hráči dělali na ledě to, co se jim chtělo. Domácí spravedlivě snížili. Myslím, že remíza po základní hrací době je spravedlivá. Nájezdy už byla loterie.