Ústí nad Labem - V rámci desátého kola ELIOD extraligy mladšího dorostu změřili ve Zlatopramen Areně své síly HC Slovan Ústečtí Lvi proti stejně starým protivníkům z týmu HC Slavia Praha. Lvíčata nedokázala ani na pátý pokus získat jediný bod v domácím prostředí a i to je jeden z důvodů, proč se svěřenci Tomáše Mareše a Jana Čalouna pohybují u dna tabulky ELIOD extraligy mladšího dorostu. Naopak Pražané ztratili tři body pouze ve dvou utkáních, a to když si nevěděli rady se západočeskými družstvy. Po prohře s Karlovými Vary a Plzní náležela družině Jiřího Hájka a Daniela Brandy třetí pozice. Žlutomodrý tým vyškolili hokejisté z hlavního města v poměru 1:8, jediný gól Ústí nad Labem vstřelil Jakub Koval, jenž dokázal ztečovat dělovku Jana Hucka.
pá 28. 10. 2011, Zlatopramen Arena
HC Slavia Praha
1:8 0:3, 1:3, 0:2

Branky a nahrávky: 40. Koval (Hucek, Kopta) - 2. Mušo (Kottek), 8. Blažek (Šmerha), 11. Teršíp (Šmerha), 21. Furch (Teršíp), 30. Kolář (Kottek), 31. Blažek (Furch), 52. Teršíp (Straka), 59. Kolář (Mušo). Rozhodčí: J. Chmel - Pala, P. Vlasák. Vyloučení: 10:6. Využití: 1:4. V oslabení: 0:2. Diváci: 137. Střely na branku: 26:45 (8:12, 9:15, 9:18). Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:8. Zakázaná uvolnění: 2:4. Ofsajdy: 1:2. Vyhraná vhazování: 38:34 (10:11, 16:9, 12:14).

Ústecký Slovan s.r.o.: M. Chmel (30. Zvědělík) - Balcar, Hucek, Klement, Kejmar, Loukota, V. Melichar, od 21. Hübsch - Lander, Kopta, Kašek - Guman, Navarra, do 38. Šváb - M. Tůma, Macek, P. Patyk - od 21. Amirov, od 21. Koval, od 21. Drha. <b>Trenéři:</b> Tomáš Mareš, Jan Čalo

HC Slavia Praha: Sochůrek - Jaroš, A. Straka, Zderadička, Weinhold, M. Novotný - Fialka, A. Furch, D. Blažek - Jan Kolář III, Kottek, Mušo - Maňas, Šmerha, Teršíp. <b>Trenéři:</b> Jiří Hájek, Daniel Branda.

Na úvodním buly uspěli hosté, kteří vstoupili do utkání výrazně lépe, od začátku první dvacetiminutovky řídili tempo hry a diktovali vývoj zápasu. Již po šedesáti sedmi sekundách otevřel skóre první střelou na branku IVAN MUŠO, jenž se z brejku nemýlil - 0:1. Přibližně za šest minut Slávisté zužitkovali první početní výhodu a zásluhou důrazného DAVIDA BLAŽKA tak vedli už 0:2.

O další dvě minuty později si v přesile zahráli i domácí. Místo odpovědi Ústí nad Labem, které mohlo duel zkorigovat, udeřili znovu Pražané. Tomáš Šmerha v oslabení nalezl zpoza branky v prostoru mezi kruhy výborně postaveného JAKUBA TERŠÍPA, který bez problémů nalezl recept na ústeckého gólmana Michala Chmela - 0:3. Do přestávky se již stav nezměnil a po dvaceti minutách hry vedli hosté zcela oprávněně.

Červenobílé nepřešla chuť ani v úvodu následujícího dějství, kdy nedisciplinovanost Ústeckých Lvů potrestal nikým nehlídaný ALEŠ FURCH - 0:4. Poté se Lvi na několik málo minut vzchopili a vytvořili si pár příležitostí. Cestu za brankovou čáru však nenalezly pokusy Navarry, Amirova, Macka a ani dorážejícího Drhy. Naopak dalším spasitelem, který rozsvítil červené světlo za Michalem Chmelem, byl deset vteřin před přelitím střetnutí do druhé poloviny JAN KOLÁŘ - 0:5. Ten se trefil rovněž v přesilové hře a střelou pod rameno donutil ústeckého strážce svatyně vystřídat.

Středočechům trvalo jen čtyřicet dvě sekundy Robina Zvědělíka překonat. Ten si nevěděl rady s DAVIDEM BLAŽKEM, který společně s Alešem Furchem upláchli ústecké defenzivě. První jmenovaný po výměně puku se spoluhráčem uklidil touš za záda maskovaného muže Severočechů - 0:6. Navíc je třeba zmínit, že svěřenci Jířího Hájka skórovali již podruhé ve vlastním oslabení!

Ústečtí Lvi se přece jen dočkali. Velký podíl na přesilovkové trefě do šatny měl Jan Hucek, jehož dělovku od modré čáry dokázal v čase 39:22 min. ztečovat za do té doby neomylného Lukáše Sochůrka JAKUB KOVAL - 1:6. Stejný stav vydržel do sirény před druhou pauzou a před třetí periodou mohly šelmy už jen věřit v zázrak.

I na startu závěrečné třetiny čekalo na Ústecké nemilé překvapení. Tentokrát ne v podobě gólové smršti, ale hlavní rozhodčí Jakub Chmel vykázal dva hráče domácích na trestnou lavici a Lvi museli čelit po dobu 97 sekund dvojnásobnému oslabení. To přežili i díky výborným zákrokům Robina Zvědělíka. Na co ale už gólman Ústí nad Labem nestačil, byla jedovka z 52. minuty. V ní upevnil vedení Pražanů z mezikruží JAKUB TERŠÍP - 1:7.

Sto třicet sedm nespokojených diváků shlédlo poslední branku přibližně za sedm minut. Z levého bodu pro vhazování uzavřel střeleckou listinu zápasu JAN KOLÁŘ - 1:8.

Za šedesát minut se Slovan dokázal jen jedenkrát prosadit a osmkrát kapitulovat. To byl hlavní důvod, proč hokejisté HC Slavia Praha odváží domů plný počet bodů.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Soupeř byl daleko aktivnější a dravější než my. Duel se zlomil již v první části, kdy jsme inkasovali z holí Slavie Praha tři branky. Výkon našeho družstva nebyl optimální, bylo znát, že Pražané žili daleko živějším dojmem a zaslouženě vyhráli. Je pravdou, že náš celek nezískal doma jediný bod, ale my rozlišovat domácí a venkovní utkání nemůžeme. Hrajeme o záchranu a naším hlavním soupeřem je tým Rytířů z Kladna. Na střetnutí s tímto týmem se musíme maximálně soustředit, i když bodovat chceme samozřejmě v každém zápase. Nedaří se nám zopakovat výkon, kterým jsme se prezentovali v Karlových Varech, kde všichni dřeli na sto procent. Takové bych si přál každé klání, ale zatím se nám to nedaří. Musíme se tedy soustředit na Středočechy, které musíme zanechat v tabulce ELIOD extraligy mladšího dorostu pod sebou."

Jiří Hájek (HC Slavia Praha): "Do Ústí nad Labem jsme odcestovali oslabení, máme spoustu zraněných a některé hráče jsme museli půjčit staršímu dorostu. Měli jsme obavy a nepředpokládali jsme, že to bude tak jednoznačné. Sami jsme z výsledku překvapení, ale myslím si, že po celou dobu utkání jsme domácí předčili především v individuálních činnostech a ve spolupráci."